Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Skylink live TV - obsah nelze přehrát .....

Problematika videa na IP sítích.
hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Skylink live TV - obsah nelze přehrát .....

Příspěvekod hafieror » 4 years ago

Zdravím ve spolek,
jako v každé jiné síti i u mě používají uživatelé Skylink live TV. Teď ale uživatelům, kteří jedou přes jedno páteřní CCR, to začalo po chvilce házet hlášku "Obsah nelze přehrát z důvodu nízké kvality internetového připojení." S rychlostí problém není. Porovnával jsem s vedlejším routerem zda to jde stejnou cestou, bere data ze stejných adres a vše je stejné. Když si dám přes pppoe veřejku na jeden router, tak to šlape. Když si tu samou dám na druhý tak ne. Když spustím zpětný záznam, tak to vesměs běží, ale při live nikdy. Rozdíl mezi live a záznamem je minimálně v adrese, kdy live má 185.41.49.1 a záznam 185.41.49.232, ale ze stejných to sosá i z ostatních routerů. MTU 1500 bez fragmentace prochází. Nějaký nápad po čem jít?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

U nás někteří mají svoje HBO Go, taky jim to psalo podobnou hlášku, pár týdnů zpět. Problém byl ve veřejné IP, která se ocitla na jakémsi blacklistu.
Takže ta "hláška" byly jen obecný kecy, který o pravé příčině moc nevypovídaly :)
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 4 years ago

Tady to blacklist nebude, protože přes jeden router s tou samou veřejkou to jde a přes druhý ne. Těch veřejek jsem vylučovací metodou vyzkoušel víc.
0 x