Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

iptv

Problematika videa na IP sítích.
FAny1000
Příspěvky: 126
Registrován: 18 years ago
Bydliště: nymburk
Kontaktovat uživatele:

iptv

Příspěvekod FAny1000 » 16 years ago

ono jde o to zacit nabizet i neco vice nez net a voip,jinak v tomto oboru bude docela mrtvo zachvilinku. Takze jsem prave patral kde to vubec nakoupit :-) a jak to cele zakomponovat? vi nekdo jak to cele funguje?
0 x
Nemám rád INTERNET................. :-)

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 16 years ago

FAny1000 píše:ono jde o to zacit nabizet i neco vice nez net a voip,jinak v tomto oboru bude docela mrtvo zachvilinku. Takze jsem prave patral kde to vubec nakoupit :-) a jak to cele zakomponovat? vi nekdo jak to cele funguje?


Řeknu Ti zlatej analog! Vem si jak budeš muset zajistit perfektní technickou disponibilitu služby. Když někomu vypadne net tak je to ještě dobrý, ale jakmile někomu vypne ordinace v růžové zahradě tak budeš ten nejhorší poskytovatel netu i IPTV.

Jeden analogový vysílač někde na kopci pokryje x uživatelů a hotovo. Ale zajistit IPTV na takové spolehlivé dostupnosti jako analog to už bude sakra kumšt.
IPTV bych se bránil do poslední chvilky. To raději budu nabízet v balíčku svých služeb třeba DigiTV. Je to za babku a spolehlivé.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 16 years ago

Analog sice je zlatej, ale to zlato ocení už snad jen archeologové. Analog pořídíš za pár šupů, distribuce není náročná, doma na to můžeš napojit x televizorů... má to svý výhody. Ovšem má to i spoustu nevýhod.Například že všichni můžou přijímat všechno, aniž by za rozšířenou nabídku dali kačku. Stačí, když odstraní filtrační člen, který odfiltrovává rozšířenou nabídku.. Neplatí ti někdo za televizi??? Nemůžeš ho jednoduše odpojit. Chceš provozovat Video On Demand (video na přání)?? Nelze. Chceš si dělat statistiku sledovanosti?? ee! Nejde. O DigiTV bych zas netvrdil, že to je spolehlivé. Navíc... cena za pronájem transpondéru na družici není nízká a všichni satelitní televizáci se snaží do jednoho datovýho kanálu narvat co nejvíc programů, samozřejmě na úkor kvality, takže z akčního filmu se stává puzzle. Já osobně bych jako poskytovatel kabelovky dal přednost digitálu, by to je pro mě poměrně drahá varianta.

Ještě by mě zajímalo, proč se o IPTV diskutuje v sekci Embedded HW?? :)
0 x