Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

IPTV

Problematika videa na IP sítích.
FAny1000
Příspěvky: 126
Registrován: 18 years ago
Bydliště: nymburk
Kontaktovat uživatele:

IPTV

Příspěvekod FAny1000 » 16 years ago

premyslel nekdo z vas uz o IPTV? jakym způsobem se toto da poskytovat? a jak rychla linka je potreba?
0 x
Nemám rád INTERNET................. :-)

haklina
Příspěvky: 170
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod haklina » 16 years ago

na jakž takž dobrej obraz by měli stačit 2Mbit/s možna i s 1Mb/s by se dalo něco dělat, ale jak udělat ten multicast a dalsi nalezitosti k tomu aby kdys koukaj 3lidi na stejnej kanal aby to nezralo 3x 2M po pateři netušim.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 16 years ago

Mám pocit, že o tyhle věci se stará server. Každopádně celý to není vůbec levná sranda. Už jsem s tím koketoval, páč mě jedna obec nabídla k odkoupení místní kabelovku se skomírajícím analogovým systémem. Ovšem IP technologie je prozatím poměrně drahá, počítej několik set tisíc. Nebo to můžeš dělat jen v malým, pár programů, a řešit to na PC softwérowě.
0 x

riddle
Příspěvky: 60
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod riddle » 16 years ago

na pc by se to dalo resit softwarove, delal jsem par pokusu s vlc a podarilo se mi stremovat 2,5Mbit/s kanal i po 5Ghz aniz by to necemu vadilo ci se to zadrhavalo...

Nekdo si mysli ze se to po wifi neda posilat ale sam osobne se domnivam ze na silne pateri i kdyz na 5GHz kde mas prutlak aspon okolo 10Mbit/s by to nemel byt zadnej problem. Vzdyt se jedna jen o jednosmerny provoz. Pokud bych mel nejaky HW dekoder tak si myslim ze by se dal stremovat i na MPG4 coz by umoznovalo tok okolo 1Mbit/s v plnem palu a nebo 720x480(tak nejak ) na 765Kbps.

Jinak testovaci comp:
PIII na 866MHz, 256MB RAM, 10GB HDD, SkyStar2 DVB-S, Linux Mandrake
test program:
OckoTV
0 x

riddle
Příspěvky: 60
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod riddle » 16 years ago

0 x