Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

IPTV od začátku

Problematika videa na IP sítích.
marek.t
Příspěvky: 5
Registrován: 6 years ago

IPTV od začátku

Příspěvekod marek.t » 6 years ago

Zdravím,

chtěl bych se vás zeptat ohledně poskytování IPTV. Vím, že vše je velice časově a finančně náročné avšak velice mě toto téma zajímá a rád bych zkusil určitou legální cestou nabízet IPTV koncovým uživatelům. Než se člověk do toho poustí rád bych se zeptat na nějaké základní parametry a kam se vydat. Vše je v plánu provozovat legálně s registraci u RRTV případně aj ČTU pokud je tato nutnost.

Chci se zeptat, kde sehnat cenovou nabídku od programerů? V některých vláknech tady jsem četl, že UPC nabizi okolo 100 streamu za 20 tisic. ( měl jsem dojem, že se vždy platí za každého uživatele zvlášť, proto bych rád nějaké objasnění.) Dokázal by mě někdo nabídnout tedy nějaký portál nebo kontakt na programery?

Při uzavření smlouvy s programery, je nějaký minimální počet odběratelů? Jde mě halvně o začátky, kdy bude služba v počatku v minusu.

Další dotaz by byl ohledně šíření streamů. Preferovali bychom rozhodně unicast ze začátku. Co mě zajímá jestli je nutnost nebo nějaká předepsaná forma jak signal šířit. Jestli je nutno použit nějaký konrketný streamovací HW, SW případně je tato forma čistě na poskytovateli, jedine co je povinný zajistit je bezpečí streamu + dodržovaní legislativních a vysílacích práv. Když budu hoodně extremní jestli je nutná velká investice do HW případně když zajdu do extremu postačí TVHEADEND.

Děkuji za jakoukoliv radu.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

https://sledovanitv.cz
http://www.4net.tv/cs
https://www.lepší.tv

Najdeš tady i vlákna o nich. Zkušenosti atd...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Opravdu chceš řešit smlouvy s programerama?
0 x

marek.t
Příspěvky: 5
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod marek.t » 6 years ago

Měli bychom zájem o virtualizované řešení, jestli jsem správně pochopil. Bohužel nejsme ISP a nevlastníme žádnou infrastrukturu. 4net, sledovanitv co jsem se dival nabízi řešení spíše těm, kteří vlastní již svou sít a iptv by instalovali u sebe na siti. ze začátku by rozhodně bylo snažší, kdyby někdo v tomto dokázal nabídnout řešení ale obávam se, že když asi nejsem isp nemuzeme nějak počítat se spolupráci. nebo pletu se?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Já razím metodu "za zeptání nic nedám"... zkusil bych kontaktovat všechny zmíněné vč. itselfu.
0 x

marek.t
Příspěvky: 5
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod marek.t » 6 years ago

zkusím. všichni asi provozujete iptv přes vyše uvedené že? k tomu šíření signalu, je nějaká povinnost jak to šířit? smlouvy s programery jsou asi dost náročné na plnění ze začatku, nebo máte někdo zkušenost?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Smlouvy s programery jsou na tom asi to nejhorší. Zbytek už je jednoduchý a streamy je schopný dodat taky prakticky kdokoliv.
0 x

marek.t
Příspěvky: 5
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod marek.t » 6 years ago

je někdo kdo zaštituje nějakou skupinu a nebo když chci šířit kanaly skupiny nova musim kontaktovat novu? kdyz chci eurosporty a discovery tak se obratim na discovery?
0 x

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 6 years ago

V principu je to tak, jak pises. Urcita spolecnost resi urcity kanaly. Nicmene .... pokud v projektu nepocitas rekneme s min jak 5.000 subscriberama, tak tomu vubec nevenuj zadnou energii a cas. Nikdo se s tebou totiz nebude bavit. Respektive .... bude se s tebou bavit, ale nikdy neusmlouvas takovy ceny, aby jsi byl jakymkoliv zpusobem konkurenceschopnej. Neni to tak davno, co jsem stavel vlastni streamery pro zalohu alespon minima z programovy nabidky pro pripad vypadku konektivity napriklad pri mistrovstvi v hokeji a nebo tak neco. :-) Tak jsem k tomu trosku cuchnul, venoval tomu asi tejden zivota a dosel jsem k tomu, ze pokud nejsi operator tak s 10.000 platicich, tak oproti nakupu od nekoho z vyse uvedenych to nedava absolutne zadnej ekonomickej smysl. Nicmene pokud to chces delat jako charitu, s chuti do toho :-) Ono to totiz neni jenom o tech streamech. Zprovoznit kompletni reseni pro IPTV s moznosti sledovani rekneme ze tak tejden nazpet totiz obnasi krome streamu taky solidni serverovou farmu, diskovy policko s par desitkama tera kapacity, system pro provisioning set top boxu, system pro ingesting, system pro administraci, vyresit end-to-end kryptovani, ktery nektery programeri vyzadujou, sikovny kodery, ktery budou schopny vytvorit sw image pro set top boxy .... no je toho proste docela dost.
0 x

marek.t
Příspěvky: 5
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod marek.t » 6 years ago

super, dikec za odpověď. takže nejlepší bude se vydat cestou domluvit spoluprace s někym s výše uvedených. Je mě jasný, že náročné to bude. jinak by toto dělal každý. Tak nějak předpokladám, že to nejzásadnější mě bylo zodpovězeno. Poslední co mě zbýva je poptváka u zmíněnych firem.

dikec
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 6 years ago

No .......... Programeri vyzaduji minimalni plneni, treba 1000 uzivatelu mesicne nasledujici rok (a dlasi rok jeste vice)v pripade viasatu (to dela i 1000 euro mesicne v pripade baliku cele programove nabidky). Reknu ti na rovinu, ze mas uchylny napada si vyjednat zvlast z kazdym majitelem obsahu smlouvu. Taky jsem to zkousel. Existuje jednacesta, koupit si obsah od Prozety cca 40 programu za 5000 mesicne UDP stream. NO a co pak ? Za mega si koupis IPTV system ? Nedava to smysl, bohuzel, take sem Nangu provozoval (kdy se nedal poridit stream, tak ze satelitu), ale je to jina disciplina je to dalsi obsah na netu a to zvladnul jen Netbox. Pak ma neco Poda nevim v jake kvalite, pak ma neco sveho Centrio (na miru usite ve Svedsku), ale to byl tunel zamestnancu a taky to podle toho vypada, pokud nezmenili platformu. T- mobile si koupil IPTV od O2.
marek.t píše:super, dikec za odpověď. takže nejlepší bude se vydat cestou domluvit spoluprace s někym s výše uvedených. Je mě jasný, že náročné to bude. jinak by toto dělal každý. Tak nějak předpokladám, že to nejzásadnější mě bylo zodpovězeno. Poslední co mě zbýva je poptváka u zmíněnych firem.

dikec
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 6 years ago

Petr Bačina píše:Smlouvy s programery jsou na tom asi to nejhorší. Zbytek už je jednoduchý a streamy je schopný dodat taky prakticky kdokoliv.


Kdokoli ? Pokud vím tak počet společností, které smí poskytovat technický stream je menší než počet prstů jedné ruky truhláře s 30 letou praxí.

Seznam poskytovatelů virtuálních řešení, je zase o něco delší, než výše 3 uvedení.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 6 years ago

Vyse jsem neuvadel seznam poskytovatelu virtualnich reseni, ale mensi skupinu, kteri maji vlastni IPTV reseni a jsou zaroven ISP. Vypichnul jsme priklady. Zapomnel jsem na specificky pripad Kabel1.cz
stepan.benes píše:
Petr Bačina píše:Smlouvy s programery jsou na tom asi to nejhorší. Zbytek už je jednoduchý a streamy je schopný dodat taky prakticky kdokoliv.


Kdokoli ? Pokud vím tak počet společností, které smí poskytovat technický stream je menší než počet prstů jedné ruky truhláře s 30 letou praxí.

Seznam poskytovatelů virtuálních řešení, je zase o něco delší, než výše 3 uvedení.
0 x