Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

t-mobile TV

Problematika videa na IP sítích.
MilanT
Příspěvky: 60
Registrován: 7 years ago

Re: t-mobile TV

Příspěvekod MilanT » 6 years ago

jen rikam ze podpora na tebe bude srat s prominutim :)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

obecne je podpora u velkych op´s problemem, delaj z tebe andulu esis nahodou neco sam neposral a pak se to prehazuje ne jako horky brambor ale jako lavovy kamen sem tam jen at to nemam ja.

Nedavno sem resil problem s VDSL u kamosa. Net mrtvy, dle diag modemu neni spojeni na vychozi branu. Modem pro sychr tovarko, to same. Tak jim to kokotum v O2 hlasim co a jak, kybl kecu a zpochybneni esi vubec vim jak vypada modem a ze teda poslo technika po nedeli ( byla sobota) se svym modemem a esi mu to pojede, ze to zacaluju. Druhy den rano se bez jakehokoliv meho zasahu net rozjel.

Dokud sluzba jede jak ma, je to labmada. V pripade poruchy se dostava obycejny clovek do tezkeho problemu ne s tim, ze sluzba nejede, ale s tim aby vubec byl schopny si objednat servis. V tomto tezce exeluje UPC, kdy pokud se neco vydrbe od 23.12 dal, tak smula, servis az po novem roce a to pripadne i placeny. V tomto obdobi odchazi takovi nasrani lide a vim takhle o mnoho lidech, co diky "ochote" ze strany UPC sly radeji na pomalejsi VDSL, ale s tim, ze pokud jim zdechne modem, ze staci zajit do electrowordlu, alzy apod. a koupit si jiny. Ano, otazkou je jak casto modem zdecha, nedavno znamymu zdechl po ani ne 14 mesicich u UPC a zrovna v patek vecir. Uz ty mrdky nevydrzi ani 2 roky...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

pokud má někdo nějakou jinou televizi než isp nabízí (třeba tmobile) a má s ní problémy tak vždy může potom nabídnout tu svoji službu a případně poukázat na to že je to lepší služba než měl, ale to ať si každý pořeší sám :)
nás mají také tmobile televizi a nikdo problémy tedy nehlásil... tmobile tv sotjí 200 Kč naše stojí 130 Kč, jediné na co slyší lidé u tmobile tv jsou laciné boxíky u nás sotjí motorola 2,5K s DPH což pro 3 televize ehm ehm, tmobile nabízí potom druhý box zdarma, my ne pač nepovažujeme TV jako tak prioritní službu abychom ji museli dotovat :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

kazdej by mel mejt primarne antenu, at pro druhou treti tv ci jako pomyslnou zalohu, vim o par lidech ale moc jich neni, kdy rikali ze jim exl stb a ze jim to az tak nevadi ze kdyz do tydne to bude tak dobry, ze maj antenu.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Bach
Příspěvky: 127
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Bach » 6 years ago

profik píše:Ahoj, klientka rok bez problémů vyžívala TV od T-mobile, za poslední 2 týdny z ničeho nic mezi 19-22 hod nepoužitelné - jak online tak ze záznamu.
Datový tok je v pořádku - zkoušel jsem současné pustit u ní doma HD video /stahovat a běželo to jak bylo nastaveno max.10 M. Tak pochopila že to není možné, když jiné video běží.
Paní zavolala do T-mobile s trochu ostřeji vše objasnila, následující dva dny (dva večery) TV běžela bez problému. třetího dne opět hrůza.
Bylo jí doporučeno navýšení konektivity od poskytovatele. Je možné jím to vůbec nějak dokázat?
Setkal jste se s tím už někdo?
Je možné, že to T-mobile dělá umysleně?


Predpokladam, že má STB arris VIP1113. Existuje software logclient, kterým si z boxu vytáhnete kompletní log.
0 x
Na domácí přípojku to jde. :-))) http://www.speedtest.net/result/3688392378.png

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Vypadá to že popisované problémy souvisely s nasazením kodeku H.265. T-mobile to v tichosti přepl zpět na původní stream a HD kanál má 7 mbps.
0 x

Vampire
Příspěvky: 79
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vampire » 6 years ago

Ahoj,

víte jaké IP adresy používá T-mobile k jejich IPTV (potřebuji zjistit, kde se to cestou zadrhává)?

Díky
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Např. 212.67.66.77
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Cau, mame klienta, ktery ma novy arris 4302 u tmobilu a stream mu jede 6-7mbps. Coz kdyz beru, ze je novy arris, tak by mel jet na 265 a tok by mel byt 2-4 max. Myslite ze je nejaka moznost nastavení, aby se docililo 265 toku?

Ma s tim nekdo zkusenosti? Nebo to t-mob. soli schvalne?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Podle toho co jsem odchytil od několika zákazníků s TMOB TV tak, to je do 4Mb/s... sice jsou to špičky 18-20Mb/s, ne plynulý tok, ale průměr do těch cca 4Mb/s.

Edit: tak teď nevím, jestli nekecám a nemá náhodou VIP1113, kde H265 nejede ...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Ne, má 4302, overeno. Tak co no, kdo nemá jejich net tak pustíme 7M ať nám to kurví sítě, jak je přepoji na sebe tak pustí 265...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

basty píše:Ne, má 4302, overeno. Tak co no, kdo nemá jejich net tak pustíme 7M ať nám to kurví sítě, jak je přepoji na sebe tak pustí 265...

Tomu bych se vůbec nedivil
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Zmar hele vim o zakaznici co ma tuhle telku a datovej tok je cca 4,5Mbitps a to cumakujou na HDcka ma arise 4203 a telka bezi celej den. Na ty pripojce jsme telku davat nechtely pac jsem neumeli h265. Co jsem koukal do grafu tak ten tok je poslednich 1/2 roku stejnej. O pani vim jen proto ze tam obcas tuhnul hex.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 5 years ago

Mám tady jednoho, co má taky nový box - a jede to k němu nonstop 8 Mbit. Už jsem pochopil, proč neradi prodávají kombinaci internet bez drátů + televize. To vám radši nacpou 2 simky navíc, data pro telku ať dodá někdo jiný (hloupější).
1 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!