Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Prosba o radu: Žlutá obrazovka se zvukem přes HDMI z ARRIS VIP1003

Problematika videa na IP sítích.
vitamarousek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Prosba o radu: Žlutá obrazovka se zvukem přes HDMI z ARRIS VIP1003

Příspěvekod vitamarousek » 7 years ago

Zdravím všechny,
máme doma IPTV od společnosti PODA. STB je Arris VIP 1003 přímo od nich. Přes jejich origo HDMI kabel jde signál do poměrně nové UHD TV Samsung UE40KU6072.

Stává se NĚKDY, že televize ukazuje jen žlutou obrazovku se zvukem - nicméně obrazovka TV je v pořádku, funguje krásně vše (DVB, Smart funkce), krom signálu ze STB. Když se STB zresetuje a znovunačítá SW, vídím krásně systémovou obrazovku a hned po ní opět žlutá obrazovka. Pár restartů, vytažení z proudu, přepojení do jiné díry v televizi a někdy se to rozjede...

Už nám STB jednou měnili, ale vydrželo to ani ne měsíc, než se potíže začaly opakovat. Poslední rada od technika z PODY - kupte si lepší HDMI kabel, než je originál od nás, UHD televize jsou prý někdy náročnější !?! Dělají si ze mě srandu? STB do toho stejně neumí poslat víc než HD signál (používáme 1920*1080@25i, při 25p to dělá problémy častěji).

Nějaké nápady, co tu hapruje?
Naposledy upravil(a) vitamarousek dne 10 Jan 2017 16:53, celkem upraveno 1 x.
0 x

vitamarousek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod vitamarousek » 7 years ago

pro jistotu upresnuji par dalsimi informacemi:
(1) zkoušel různé HDMI "díry" v TV, ale se zlutou to nic nedela :-(
(2) zkoušel jsem i jiný HDMI kabel, teda zadny extra "vyberovy", ale funkcni (mam ho k PC), se zlutou to nic neudelalo :-(
(1+2) kombinace jiný kabel v ruznych "dirach" - zluta odolala
(3) jednou uz mi STB vymenili - natrefil jsem na technika, kteremu se to stalo taky a nepomohlo mu nic jineho nez vymena
(4) snazim se je dohnat k vymene znovu a pokud mozno za jiny typ, ale misto toho si se mnou dopisuji jak s blbeckem

Co se tam kromě kabelu a STB muze kazit jeste jineho?

tady to resim i proto, ze jestli dostanu ten samy a objevi se zluta obrazovka znovu, tak uz jim ho zpatky donesu rozlozeny na prvocinitele :evil:
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Jak se chová box na jiné televizi?
0 x

vitamarousek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod vitamarousek » 7 years ago

Bohužel, jiné zařízení s HDMI vstupem doma nemáme. V TV jsou ale jinak vstupy OK, zapojoval jsem do nich PC.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Vyzkoušet na jiné TV. Ještě je dost možné, že si nerozumí box s TV - rozlišení, frekvence atd.
0 x

vitamarousek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod vitamarousek » 7 years ago

Petr Bačina píše:Vyzkoušet na jiné TV. Ještě je dost možné, že si nerozumí box s TV - rozlišení, frekvence atd.


Nejen při systémových obrazovkách, ale i při těch žlutých detekuje TV vstupní rozlišení a frekvenci ze STB správně - ověřeno před a po resetu (1920*1080 50i -> 720*576 50p)

A opět zdůrazňuji, stane se to NĚKDY. Ale pak se toho nedá zbavit, dokud se to samo po x-tém restartu/resetu nerozhodne začít fungovat :(

01-zluta obrazovka zacatek.jpg
03-reload SW 1.jpg
05-zluta obrazovka po resetu.jpg
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 7 years ago

A ten kabel vyměnit skusils? Jak dlouhý kabel používáš?
0 x
Petr Krist

baronpc
Příspěvky: 13
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod baronpc » 7 years ago

Já arris zapojují a přijde mi to na problém s tv. Stbox na jine tv běžel v pohodě. Stalo se na Sharpu a jednom starším Samsungu. U Samsungu jsme vše bylo z elektřiny i tv a najednou to frcelo.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 7 years ago

Vyměňte HDMI kabel za jiný/kvalitnější. Viděl jsem žlutou obrazovku na Arrisu asi 2x a pokaždé to HDMI kabel vyřešil. Otázka ovšem je, jak se takový kvalitní HDMI kabel pozná.
0 x

vitamarousek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod vitamarousek » 7 years ago

Ahoj,kabel nepomohl žádný, koupil jsem i pěkně drahý, certifikovaný pro 4K a nic se nezměnilo...

Řešení je spíš neřešení: U PODY (poskytovatel) jsem si vydupal starší verzi - Motorola VIP 1003? Podle mě je to prakticky to samé, jen starší, v hranaté krabičce a možná se slabším procesorem - u EPG se dokáže docela zadýchat. Ale má i SCART! Máme STB zapojený jak přes HDMI, tak i přes redukci SCARTu do AV. Televize se přestala vypínat/zapínat zároveň se STB, uff :-) Přecejen je "smart" a STB je jako zdroj pouze 50% času. Možná to souvisí i s tímhle neřízením napájení TV, ale za posledních pár měsíců jsme viděli žlutou přes HDMI jen jednou! :-) Přes SCART se na to samozřejmě koukat vůbec nedá, bedna má 100cm...
0 x