Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

sledovanitv.cz - problémy

Problematika videa na IP sítích.

Problémy se sledovanim TV?

Mám problémy pouze na boxu
3
23%
Mám problémy na samsung tv i boxu
5
38%
Mám problémy pouze na samsung tv
2
15%
Mám problémy všude
1
8%
Mám problémy pouze na WEBu
2
15%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

sledovanitv.cz - problémy

Příspěvekod okoun » 8 years ago

Vážení, nevím jestli jsem už nějak paranoidní, právě proto zakládám tuto anketu. Mám neustálé problém se sledovanimtv.cz na zařízeních Samsung a Boxech Android.
Problémy jsou charakteru chybových hlášek ve žlutém obdélníku a zasekávání obrazu a znovu rozběhnutí.
Zařízení monitoruji smokepingem, nicméně žádné výpadky nevidím na mé síti a konektivita na doraz rozhodně není. Jako malý test jsem si ještě zkusil z televize vytáhnout na 2 sec kabel a znovu zapojit což je relativně značný packet loss ve smokepingu nicméně toto přehrávání vůbec neohrozilo nikdy! O to je ta situace podivnější.
Ještě jsem zkusil vzít Box i Samsung TV úplně do jiné partnerské sítě v Praze a problémy jsou úplně stejné.
Pokud bych toto srovnal s přehráváním na Webu tak je to diametrálně horší. WEB jeden naprosto OK.

Máte podobné problémy či jak to vidíte?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

manius
Příspěvky: 36
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod manius » 8 years ago

multicast nebo unicast?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

to lze někde zvolit nebo je na mysli použití reflektoru? ten nepoužívám.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 8 years ago

Na Samsung tv problemy tolik nemame, i kdyz obcas se obraz taky sekne a je potreba prepnout na jiny kanal a zpet. Na boxech je to tragedie. Zvlast u tech co jsou pres wifi a tech co mi prisly tak cca pred mesicem. Ale pozorujem vypadky i pres eth.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 8 years ago

Petr S. píše:Na Samsung tv problemy tolik nemame, i kdyz obcas se obraz taky sekne a je potreba prepnout na jiny kanal a zpet. Na boxech je to tragedie. Zvlast u tech co jsou pres wifi a tech co mi prisly tak cca pred mesicem. Ale pozorujem vypadky i pres eth.



Připojovat box nebo cokoliv, na co ma byt spolehnuti, pres wifi, je blbost. Co se tyka settopboxu, zaznamenal jsem chvilkove (cca 2-3 sekundove zaseknuti) s tim, ze se ale obraz nasledne rozjel sam, tj. nemusel jsem nikde prepinat. Bylo to u nejakeho sportu. Jinak zatim bez problemu. Od jednoho uzivatele mam podobne hlaseni, ktery ma smart TV, tak jsem mu po kontrole doporucil TV pripojit kabelem a ne pres wifi, at to vyzkousi. A je pravda, ze tam se to seka obcas porad - zkousel aplikaci i odistalovat a nainstalovat a situace stejna - pomuze az prepnuti na jiny kanal.
0 x

nemsl
Příspěvky: 48
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod nemsl » 8 years ago

Mám úplně ty samé problémy na Samsungu jak přes wifi tak přes kabel
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 8 years ago

pepulis píše:
Petr S. píše:Na Samsung tv problemy tolik nemame, i kdyz obcas se obraz taky sekne a je potreba prepnout na jiny kanal a zpet. Na boxech je to tragedie. Zvlast u tech co jsou pres wifi a tech co mi prisly tak cca pred mesicem. Ale pozorujem vypadky i pres eth.



Připojovat box nebo cokoliv, na co ma byt spolehnuti, pres wifi, je blbost. Co se tyka settopboxu, zaznamenal jsem chvilkove (cca 2-3 sekundove zaseknuti) s tim, ze se ale obraz nasledne rozjel sam, tj. nemusel jsem nikde prepinat. Bylo to u nejakeho sportu. Jinak zatim bez problemu. Od jednoho uzivatele mam podobne hlaseni, ktery ma smart TV, tak jsem mu po kontrole doporucil TV pripojit kabelem a ne pres wifi, at to vyzkousi. A je pravda, ze tam se to seka obcas porad - zkousel aplikaci i odistalovat a nainstalovat a situace stejna - pomuze az prepnuti na jiny kanal.


Jenže ten box co jsme měli na zkoušku předtím než se prodal zákazníkovi (dodáno ke mě cca před půl rokem) tyhle problémy na wifi neměl... Jelo to fajne. Navíc se to chová tak, že na boxech je síť připojená, ale TV prostě nejede. Pak se to zase třeba zničehonic najednou rozjede...
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

zatím děkuji za reakce a zajímalo by mě jeslti problémy hlásíte? jelikož když to hlásím tak je mi řečeno jako že ostatním to jde.. tak jsem z toho janek.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Osobně moc problémů nemám, občas se mi ale zasekne box, že nejde vůbec ovládat. Na pár sekund. Přepínání programů OK. Výpadky sledování fakt minimálně, že to třeba přeskočí na 3 sekundy na černou obrazovku. Pro mě to ale není závažnej problém a jako zákazníkovi by mě to nevadilo.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

IMGP7552.jpg
IMGP7552.jpg (28.22 KiB) Zobrazeno 8039 x

Vážení, (tedy myslím tím někoho ze sledovanitv.cz jelikož na emaily asi nereagují) bylo by možné alepoň zajistit top aby když nastane tato nesmysl hláška aby ihned se pokračovalo v obnově spojení a to ještě nejlépe v čase kde to bylo přerušeno, toto je opravdu nešťastné řešení!
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 8 years ago

Tak tohle se mi stalo několikrát taky. Na Samsung TV...
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 133
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod petr » 8 years ago

Delší dobu používám aplikaci pro LG TV. Mám poměrně kvalitní připojení a tak se po většinu doby s žádnými problémy nesetkám.
Občas se ale stává, že se během sledování objeví černá obrazovka. Nejrychlejší cestou jak to napravit je přejít na časovou lištu, přesunout posuvník o krok vzad a zase vpřed a sledování pořadu zase spustit (OK na TV ovladači).
Došel jsem k názoru, že by zatím mohla být specifická chyba aplikace pro LG. Na ostatních zařízeních (boxu ani PC) se mi to nikdy nestalo. Datový proud je, zřejmě proto, aby nešlo video (zřejmě podle licenčních podmínek) jednoduše grabovat, rozsekán na 20s bloky. Když se některý z bloků nepřenese celý (možná chybí jen jeho potvrzení) aplikace se s tím nedokáže vypořádat. Chyba HW (např. RAM) to asi nebude, všechny mnou využívané SMART TV aplikace jedou bez problémů a navíc: se stejnou chybou se občas potýká i kolega s novější verzí OS LGTV.
0 x
Petr Kraus
Přimda
kraus@primda.cz