Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2 tv všude.

Problematika videa na IP sítích.
Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Re: O2 tv všude.

Příspěvekod goblajz » 8 years ago

Myslím že neni snažší způsob jak přetáhnout klienty...pro sledovače z jiné sítě než O2 tam napálí konstantní bitrate a ve svojí síti použijou variable...hle na wifi to nejelo a na jejich VDSL pohoda...
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 8 years ago

Nemusi byt ohromny zajem, ale staci nekolik uzivatelu na zatizenem sektoru a jde to do kytek. Frekvenci je malo, ruseni velike, takze zmensovat sektory neni jak. Ani RocketTitanium s 1G portem neni vyhra, kdyz radio nebude stihat.
Goblajz: souhlas, neni pro ne nic snazsiho nez tahat lidi zpatky k sobe. Otazka je jak jim to bude makat, kdyz se zvysi provoz a tim padem i preslechy a ruseni obecne ...
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

No nic no, pokud uvidite o2 škatulku v obyváku tak neni viditelnost na vysílač :lol: :lol:
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

panove, agregace, nemate to ve smlouvach ze muzete zavest pri tom a tom stavu ? :lol: praskl bych je pres prsty hnedka.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

pcwifi píše:panove, agregace, nemate to ve smlouvach ze muzete zavest pri tom a tom stavu ? :lol: praskl bych je pres prsty hnedka.



Ve smlouve mame agregaci 1:XY a tu dodrzujeme. Vy mate ve smlouvach ze "pokud moc stahuje snizite mu rychlost" ? :)
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 8 years ago

Agregace v pripade VDSL je neco jineho nez agregace tak jak ji nasazujete na wifine, pozor na to.
To znamena ze pokdu neni psoledni mile spatna, nebo je to daleko, nebo stary draty, tak to tech 20 mbps pojede i kdyz
ve smlouve je agregace 1:50. Agregace se vztahuje az nekam k DSLAMu nebo mozna este bliz do patere, kde se prideluje pasmo lokalite /zakaznikum.
priklad : V Radlicich je 1000 zakazniku kteri maji tarif VDSL 20 mbsp v agr 1:50. To znamena ze tito zakaznici maji nastavenou rychlost 20 mbps
a deli se o 400 mbps linku. Tedy je to stejna agregace jakou mame my ISP na Brane kdyz si prepocitame pocet nasich zakazniku na celkovou nasi konektivitu.




pcwifi píše:panove, agregace, nemate to ve smlouvach ze muzete zavest pri tom a tom stavu ? :lol: praskl bych je pres prsty hnedka.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 8 years ago

No vestina ISP ma v vseobecnych podminkach takovou tu ochranou klauzulku volne receno "kdyz bude provoz poskozovat sit, tak ho vypneme" ... A zrovna tady by to aplikovat slo ... 8)
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 8 years ago

lwq píše:No vestina ISP ma v vseobecnych podminkach takovou tu ochranou klauzulku volne receno "kdyz bude provoz poskozovat sit, tak ho vypneme" ... A zrovna tady by to aplikovat slo ... 8)


Vždyť ale tohle není řešení. Vypneme jednoho, pak druhého, až jich 10-15-20 odejde. Řešení neznám, jen píšu, že nějaké rušení / odpojování uživatel. přípojek není taky úplně to nejšťastnější ...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

to je reseni, nebo ty si na sebe nabalis pretezovace za par stokorun ? co zdecimuji cele APcko pro ostatni ze kterych mas zisky logicky vetsi nez z 1,2,3 xindlu uzivajici Kyslik TV ? o takovy nikdo nestoji v siti na wifi...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 8 years ago

pcwifi píše:to je reseni, nebo ty si na sebe nabalis pretezovace za par stokorun ? o takovy nikdo nestoji v siti na wifi...


No dobře, ale přetěžovat síť může uživatel i jinak - stahovat přes torrent atd. A taky je vykopáváte? Já neříkám, že mám o takové uživatele zájem, to v žádném případě, ale zase někoho odpojit si nedokážu představit (za to, že hodně stahuje apod.) a pak hlavně tu "reklamu" z jeho strany - nebyl mi schopný dodat služby v požadované kvalitě apod. Hodnotím to z hlediska lokalit, kde působím, kde se v rámci vesnic zná skoro každý s každým ... a už se mi nejednou stalo, že chtěl uživatel připojit na základě referencí od jiného stávajícího.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 8 years ago

Vy fakt řešíte co kdo na tom internetu dělá???

Já tu mám borce co mají za měsíc třeba 700 nebo 800 G upload, paradoxně pak jedny z nejvyšších downloadu dosahuji "jen" 400-500G. A to jsou normální koncáni bez firem. A fakt jako neřeším co na tom dělají.
0 x
Bývalý ISP...

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 8 years ago

kazdopadne je to skvela vec...ale zaroven spatny, kdyz uz si nekdo zavola o O2TV rozhodne mu daj nabidku na jejich net a volaci sluzby..je to pak uz jen jak si to dobre spocita klient, ve mestech frci vdsl rozhodne dobre, aspon tady u nas, plus si tu napr plati lidi silenou kabelovku za 250,- ktera vecne nejde, takze pro ne skvela zprava aby si o2tv poridili za mensi priplatek, a pak sleva kompletne....a co se tyce narocnosti prenosu na wifi, je to skoro jedno dneska spousta lidi ma zaple ruzne streamy jen co prijdou domu, youtube jede bezne vsude, a hodne kliosu ted i vyuziva online sluzby na sledovani filmu atd, ....s wifi muzem jit stejne do peti let do haje, pozadavky budou na min 100Mbit, zacina 4k stream a ten udela pekny zle, a hlavne casem stejne operatori upravy fupky a bude pak doma stacit klidne LTE sdilene s telofony tablety a hlavni pripod optika ci utp, kdo z nas nezasituje co nejrychleji domy a nebude mit vlastni iptv ..muzem koncit za par let...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

ja neresim kdo co dela ale kdyz mi zacne hykat APcko a vim ze na nem mam nejaky TV máky, tak prvne ufiknu je, protoze do te doby jelo vsecko absolutne cajk. taky mam masla co udelaj pul tera mesicne, ale neni jich moc a pokud, tak visi na hodne odlehcenem AP, prozatim.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 8 years ago

jahpisin píše:kazdopadne je to skvela vec...ale zaroven spatny, kdyz uz si nekdo zavola o O2TV rozhodne mu daj nabidku na jejich net a volaci sluzby..je to pak uz jen jak si to dobre spocita klient, ve mestech frci vdsl rozhodne dobre, aspon tady u nas, plus si tu napr plati lidi silenou kabelovku za 250,- ktera vecne nejde, takze pro ne skvela zprava aby si o2tv poridili za mensi priplatek, a pak sleva kompletne....a co se tyce narocnosti prenosu na wifi, je to skoro jedno dneska spousta lidi ma zaple ruzne streamy jen co prijdou domu, youtube jede bezne vsude, a hodne kliosu ted i vyuziva online sluzby na sledovani filmu atd, ....s wifi muzem jit stejne do peti let do haje, požadavky budou na min 100Mbit, zacina 4k stream a ten udela pekny zle, a hlavne casem stejne operatori upravy fupky a bude pak doma stacit klidne LTE sdilene s telofony tablety a hlavni pripod optika ci utp, kdo z nas nezasituje co nejrychleji domy a nebude mit vlastni iptv ..muzem koncit za par let...


Až to příjde tak to příjde, jestli to příjde. Osobně neřeším jestli mám 20/50/300mbit a je jedno jestli koukám na 720/1080/4k. 4Kstream to je výsměch sotva seženeš fullhd obsah krom z youtube kde to není kvalitě krom pár videi přírody, není tu netflix bo podobnej distributor. Navíc bude nový kodek, takže to nebude tak děsný. Ono to nebude tak horký, v ČR každý brečí jak chce víc, ale když se podívám na cizinu(Itálie, Rakousko, Německo, Polsko), tak to zas takovej oheň není, ba naopak přijedu z dovolené většinou nasr..., že jsem se sotva připojil a to se všude pišní co kde nemaj a pak je na celej hotel 8Mbit ADSL s uploadem nic že se nedá ani skoro pracovat. A že by pan Kellner dělal vyšší rychlosti pro lidi z dobré vůle za levno si nedělám iluze. Každá investice se musí několikanásobně vrátit. To není jak lokální ISP, že když může tak zvýší rychlost za stejnou cenovku. Velká trojka to nedělá pro lidi viz jejich praktiky, za to by nás naši zákazníci hnali.

Kolega v Anglii má 150Mbit, ale omezení stránek na 18+ nee, torenty bloklé, při špičce nesmí stahovat (už má 2mbit jako díky). Tak k čemu takový net? (virgin media). 150Mbit na brouzdání na webu, výsměch.

LTE na doma těžko, protože jak by zrušili ty FUPy tak se každej na pevnou linku vysere a to by bylo smrt této slavné technologie. Přecijen nemají na sektoru 10 lidí jako my a ty kapacity ze sektoru nejsou tak horentní aby uživili 200 aktivních uživatelů, natož s TV.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

Já nevěřím vlastním očím. Zákazník užívající službu, kterou si platí, je "xindl" !? Zákazník je xindl ? Fakt ?
To že streamované video jako masově používaná služba přijde do domácností, říkám na konferencích nejen já cca 5 let. Stále dokola to opakoval třeba Zdeněk Švarc, Michal Krsek, Patrik Zandl a spousta dalších. Nebude to jen O2 TV. V příštím roce má přijít Netflix a připravují se další platformy a služby - třeba sportovní NHL.com, NBA.com. Věřte že s podobným modelem přijde brzy i UEFA s champions league. Trend je jasný v Americe byl vidět cca od let 2011-12. Datový tok v naší síti se od 1.1.2015 zdvojnásobil a třeba v síti O2 se zvednul o víc jak 50 procent. Právě kvůli streamovanému videu.
To bylo nabídek 30-50 Mbps za 200, nejlépe i s daní a když jsme říkali že to dlouhodobě nelze, tak jsem byli za idioty. Ve večerní špičce budete velmi brzy potřebovat cca garantovanýho 5-6 Mbps toku na domácnost. A to číslo bude stoupat, protože kvalita, 4K, atd ...

A hlavně !!! S Í Ť O V Á N E U T R A L I T A !!!

P.S. Nu což, alespoň se trh trochu vyčistí. Sorry.
P.P.S. O tom, že s dostatečnou kapacitou pro aplikace se v budoucnu počítá jako ze samozřejmostí a mantra vývoje fixních sítí je garantovaná nízká latence se v týhle diskuzi asi nemá cenu vůbec zmiňovat.
P.P.P.S. Klidně jim to tu službu blokujte. O2 se na to velmi těší. A vlastně nejen O2 ...
2 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!