Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2 tv všude.

Problematika videa na IP sítích.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Re: O2 tv všude.

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:Tvrzení o mladý generaci je pak dost úsměvný, protože si fakt neumím představit, jak nějaký (před)školní dítko nesleduje pohádky v TV, ale cosi hledá na YT (kde je mimochodem stejně velký lejno).


Asi děti nemáš, co? Jinak bys zjistil, ze dvoulete dite krasne ovlada YT na jakemkoliv dotykaci a pousti si, co chce.
1 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:
honzam píše:
Adolf.Shitler píše:Budoucnost je v tom, co chce většina diváků. A to je live vysílání. A jestli se s tím někdo neumí vnitřně vypořádat, je jeho problém a ne můj :P

To je tvůj názor a nikdo ti ho nebere. V současné době se to láme a DVB-T a SAT nikdo nechce. Toť naše zkušenost...

Je zbytečný spekulovat, co chce nebo nechce tvoje zkušenost. TV vysílání trhá rekordy v objemu příjmů z reklamy a počet diváků se nijak nemění, takže není co řešit. A že DVB-T a SAT nemá boom je jednoduše proto, že tento způsob příjmu naprosto dominuje a drtivá většina lidí ho má, takže dokud nenastane nějaká populační exploze, tak ani nemůže dojít k navyšování lidí, co toto využívají.


Já neříkám že lidi na telku nekoukaj. Ale pokud se někdo stěhuje například do nového bytu tak satelit nebo DVB-T vůbec neřeší a nechce to. Rovnou šáhne po IPTV. Lineární vysílání je prostě na ústupu. Jasně že babička s DVB-T nebo satelitem po tom nešáhne a už tak nějak se svou technologií dožije :)
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

DarkLogic píše:
Adolf.Shitler píše:Tvrzení o mladý generaci je pak dost úsměvný, protože si fakt neumím představit, jak nějaký (před)školní dítko nesleduje pohádky v TV, ale cosi hledá na YT (kde je mimochodem stejně velký lejno).


Asi děti nemáš, co? Jinak bys zjistil, ze dvoulete dite krasne ovlada YT na jakemkoliv dotykaci a pousti si, co chce.

Sorry, ale nepustí. Jednak proto, že na YT spousta věcí vůbec není (případně je neúplná), případně chybí jazyková mutace nebo je technická kvalita tak strašná, že to nelze ani sledovat.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Satelit ma este jednu vyhodu pre urcitu skupinu ludi :D cardsharing - nulova zatiaz na siet (len musi byt stabilita) a ludia maju za par susnov celu ponuku operatora. Zdielacku vidim u nas tak v kazdom tretom dome....ked dakto ochutnal cardsharing a ma za smiesnu sumu vsetko vratane premioveho hbo a pod tak na ziadnu iptv neprejde resp na nic ine....nic sa tomu nebude cenovo podobat. Legalitu teraz neriesim...skor realitu.
2 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

honzam píše:
Adolf.Shitler píše:
honzam píše:To je tvůj názor a nikdo ti ho nebere. V současné době se to láme a DVB-T a SAT nikdo nechce. Toť naše zkušenost...

Je zbytečný spekulovat, co chce nebo nechce tvoje zkušenost. TV vysílání trhá rekordy v objemu příjmů z reklamy a počet diváků se nijak nemění, takže není co řešit. A že DVB-T a SAT nemá boom je jednoduše proto, že tento způsob příjmu naprosto dominuje a drtivá většina lidí ho má, takže dokud nenastane nějaká populační exploze, tak ani nemůže dojít k navyšování lidí, co toto využívají.


Já neříkám že lidi na telku nekoukaj. Ale pokud se někdo stěhuje například do nového bytu tak satelit nebo DVB-T vůbec neřeší a nechce to. Rovnou šáhne po IPTV. Lineární vysílání je prostě na ústupu. Jasně že babička s DVB-T nebo satelitem po tom nešáhne a už tak nějak se svou technologií dožije :)

Nevím kolik lidí se stěhuje do nového bytu, kde chybí základní občanská vybavenost (to asi musí být stavitel totální idiot a byt podle toho pak asi vypadá celkově), nicméně jak jsem už psal, tak počet diváků TV je prakticky neměnný neboli co chce nebo nechce nějaký jednotlivec nehraje žádnou roli a už vůbec není lineární vysílání na ústupu oproti IPTV, protože ta IPTV nabízí úplně stejný programy. Je skutečně nesmysl tvrdit, že IPTV je cosi extra, protože tam je naprosto totéž, co i jinde. Po technické stránce je navíc IPTV ta nejhorší možná varianta distribuce signálu mezi TV stanicí a divákem.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:
DarkLogic píše:
Adolf.Shitler píše:Tvrzení o mladý generaci je pak dost úsměvný, protože si fakt neumím představit, jak nějaký (před)školní dítko nesleduje pohádky v TV, ale cosi hledá na YT (kde je mimochodem stejně velký lejno).


Asi děti nemáš, co? Jinak bys zjistil, ze dvoulete dite krasne ovlada YT na jakemkoliv dotykaci a pousti si, co chce.

Sorry, ale nepustí. Jednak proto, že na YT spousta věcí vůbec není (případně je neúplná), případně chybí jazyková mutace nebo je technická kvalita tak strašná, že to nelze ani sledovat.


To je videt ze opravdu nemas deti. Protoze 2 letemu diteti je uplne jedno v jakem je to jazyce, a uz vubec mu je jedno jaka je to kvalita. Ale protoze podle sebe soudis ostatni, tak nikdy neprijmes jiny nazor
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 5 years ago

offtopic, ale ak si 2lete dieta pusta rozpravky z YT, tak je nieco zle.. take male dieta podla mna nema co robit na tablete, nasa spolocnost sa definitivne ruti do sraciek :(
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

hocimin1 píše:
Adolf.Shitler píše:
DarkLogic píše:
Asi děti nemáš, co? Jinak bys zjistil, ze dvoulete dite krasne ovlada YT na jakemkoliv dotykaci a pousti si, co chce.

Sorry, ale nepustí. Jednak proto, že na YT spousta věcí vůbec není (případně je neúplná), případně chybí jazyková mutace nebo je technická kvalita tak strašná, že to nelze ani sledovat.


To je videt ze opravdu nemas deti. Protoze 2 letemu diteti je uplne jedno v jakem je to jazyce, a uz vubec mu je jedno jaka je to kvalita. Ale protoze podle sebe soudis ostatni, tak nikdy neprijmes jiny nazor

Správně, dvouletému dítěti to jedno je. Ale rodičům by to jedno být nemělo, aby dítě místo na CZ pohádky koukalo na nějaký cizojazyčný pořady. Jestli máš děti, tak všichni svatí s nimi...
A samozřejmě podle sebe nikoho nesoudím, pouze jsem v realitě světa a nevznáším se někde v oblacích internetu úplně mimo mísu, jak to dělají mnozí, jenž ignorují fakta a čísla a představují si, že podle nich se bude točit svět :P
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Tak si jeď na satelitu a nevnucuj to jiným. Já osobně televizi nesleduji moc, takže asi nejsem ten správný vzorek. Ale měl jsem cardsharing satelit. Ano před pár lety to bylo dobré, když jsem se stěhoval tak jsem se na něj už vykašlal a nechybí mi. Nechtěl jsem dávat parabolu na novostavbu. Nyní mám doma HD kabelovku a IPTV. Můžu ti říct že kabelovku skoro vůbec nepouštíme a jedeme na IPTV only. I přesto že má horší kvalitu obrazu než kabelovka. Možnost přeskočit reklamy a zpětné shlédnutí prostě vítězí...
Naposledy upravil(a) honzam dne 02 Feb 2019 15:49, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jopo píše:offtopic, ale ak si 2lete dieta pusta rozpravky z YT, tak je nieco zle.. take male dieta podla mna nema co robit na tablete, nasa spolocnost sa definitivne ruti do sraciek :(


vážně? já bych řekl že v nich sám stojíš ale to je na extra téma.

Prcek kouká na anglický dětský písničky. Proč by ne, jsou zábavný a čim dříve začne s angličtinou, tim lépe. Kouká i na slovenskou Fíhu. Český prostě stojeji za houby.

Proč by jako nemohlo dítě ovládat tablet a pouštět si písničky? co je to zase tady za magory? Má tedy sedět a hrát si s tetrisem neho vlekm co chytá vajíčka jako za našich let? pche

nic, končím s timhle vláknem. Už je k ničemu, řešeji se tu kraviny a vůbec to už nemá smysl a žádnej moderátor v dohledu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

honzam píše:Tak si jeď na satelitu a nevnucuj to jiným. Já osobně televizi nesleduji moc, takže asi nejsem ten správný vzorek. Ale měl jsem cardsharing satelit. Ano před pár lety to bylo dobré, když jsem se stěhoval tak jsem se na něj už vykašlal a nechybí mi. Nechtěl jsem dávat parabolu na novostavbu. Nyní mám doma HD kabelovku a IPTV. Můžu ti říct že kabelovku skoro vůbec nepouštíme a jedeme na IPTV only. I přesto že má horší kvalitu obrazu než kabelovka. Možnost přeskočit reklamy a zpětné shlédnutí prostě vítězí...

Zatím tady spíš tobě podobní vnucují jakousi IPTV, o kterou je pramalý zájem a ještě vyskakují jak čertík z krabičky, když si někdo dovolí napsat skutečnost :P
A s tím, jak můžeš přeskočit reklamu, dokážeš skutečně pobavit - už vidím, jak u live vysílání přeskakuješ reklamu :D Aha, vlastně při sledování ze záznamu, že? A to jako, že si u kabelovky nemůžeš nahrávat a pak při pozdějším sledování tu reklamu přeskočit taky? No tak hlavně, že vítězíš :D
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Adolf.Shitler píše:
honzam píše:Tak si jeď na satelitu a nevnucuj to jiným. Já osobně televizi nesleduji moc, takže asi nejsem ten správný vzorek. Ale měl jsem cardsharing satelit. Ano před pár lety to bylo dobré, když jsem se stěhoval tak jsem se na něj už vykašlal a nechybí mi. Nechtěl jsem dávat parabolu na novostavbu. Nyní mám doma HD kabelovku a IPTV. Můžu ti říct že kabelovku skoro vůbec nepouštíme a jedeme na IPTV only. I přesto že má horší kvalitu obrazu než kabelovka. Možnost přeskočit reklamy a zpětné shlédnutí prostě vítězí...

Zatím tady spíš tobě podobní vnucují jakousi IPTV, o kterou je pramalý zájem a ještě vyskakují jak čertík z krabičky, když si někdo dovolí napsat skutečnost :P
A s tím, jak můžeš přeskočit reklamu, dokážeš skutečně pobavit - už vidím, jak u live vysílání přeskakuješ reklamu :D Aha, vlastně při sledování ze záznamu, že? A to jako, že si u kabelovky nemůžeš nahrávat a pak při pozdějším sledování tu reklamu přeskočit taky? No tak hlavně, že vítězíš :D


Né u kabelovky si opravdu nic nenahraju. A kdo říká že přeskakuji reklamy u LIVE? Logicky že ze záznamu. Stačí se dívat s půlhodinovým zpožděním a přeskáču si vše...
Pokud máš ve své síti pramalý zájem o IPTV tak buď rád. Bude hůř :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

půlhodinové zpozdění? :) tak to na NOVĚ přidej tak ještě jednu půlhodinu, je tam víc reklam než obsahu :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

honzam píše:
Adolf.Shitler píše:
honzam píše:Tak si jeď na satelitu a nevnucuj to jiným. Já osobně televizi nesleduji moc, takže asi nejsem ten správný vzorek. Ale měl jsem cardsharing satelit. Ano před pár lety to bylo dobré, když jsem se stěhoval tak jsem se na něj už vykašlal a nechybí mi. Nechtěl jsem dávat parabolu na novostavbu. Nyní mám doma HD kabelovku a IPTV. Můžu ti říct že kabelovku skoro vůbec nepouštíme a jedeme na IPTV only. I přesto že má horší kvalitu obrazu než kabelovka. Možnost přeskočit reklamy a zpětné shlédnutí prostě vítězí...

Zatím tady spíš tobě podobní vnucují jakousi IPTV, o kterou je pramalý zájem a ještě vyskakují jak čertík z krabičky, když si někdo dovolí napsat skutečnost :P
A s tím, jak můžeš přeskočit reklamu, dokážeš skutečně pobavit - už vidím, jak u live vysílání přeskakuješ reklamu :D Aha, vlastně při sledování ze záznamu, že? A to jako, že si u kabelovky nemůžeš nahrávat a pak při pozdějším sledování tu reklamu přeskočit taky? No tak hlavně, že vítězíš :D


Né u kabelovky si opravdu nic nenahraju. A kdo říká že přeskakuji reklamy u LIVE? Logicky že ze záznamu. Stačí se dívat s půlhodinovým zpožděním a přeskáču si vše...
Pokud máš ve své síti pramalý zájem o IPTV tak buď rád. Bude hůř :)

Pak si kup pořádnej televizor, co umí nahrávat (všechny cca 5 let zpátky v pohodě) a můžeš se na nahrávky dívat klidně za rok nebo dva a nikoliv je povinně tlačit do pár dní, aby nezmizely :)
Jak už bylo napsaný v jiným vlákně před týdnem někým jiným - na co se sr*t s nějakou IPTV, ze který buď není nic nebo pár šušňů. A hůř bude, ale pro IPTV - jak nastoupí UHD, tak zatímco SAT pojede furt stejně, tak IPTV akorát lehne.
Pro úplnost pak dodám, že jsem IPTV/OTT považoval a považuji za dobrý DOPLNĚK k SAT, takže nikoliv, že bych to rovnou zavrhl. Ale jako náhrada SAT to prostě není a nikdy nebude, sorry...
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

Prave kvuli tem vsudepritomnym reklamam se uz neda divat na normalni vysilani. Ja to tak aplikuji ze se na porady divam treba az druhej den. Pritelkyne to same. Ale u sportu zjistuji , ze zakaznik uprednostnuje kvalitu, v pripade KUKI a STB 1003 je to problem (podle dokumetace umi full HD, ale KUKI team tvrdi ze mame prejit na 1113 model, ze 1003 je slaba), musi se podstrelit, prepnout max 4 mbos bitrate. Ale to asi uz zabredavam do jinych problemu nez do duse dvouleteho ditete :-)))
okoun píše:půlhodinové zpozdění? :) tak to na NOVĚ přidej tak ještě jednu půlhodinu, je tam víc reklam než obsahu :D
0 x