Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2 tv všude.

Problematika videa na IP sítích.
zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 tv všude.

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

Loco 2jede na 2,.4 GHz ? koukni se do nastaveni jestli tam je podpora multimedii a jestli tam je zaroven automatic 802,b,g.c ?
Pokus v Loco zrusit wifi 802b. (vyber jen treba 802g) a vypnout multimedia podporu MWN nebo jak se to jmenuje. Mozna sekani zmizi.

Striker píše:No tak nikdo neví čím to je, jim to prej jede z našeho účtu úplně všude..
Je tam NBM5 s DHCP 150-200.. za tím je switch, za tím je TP-LINK, NETIS a LOCO2 pro wifiny s pevnejma IP adresama mimo rozsah DHCP, vše v bridge.
Na jakýmkoliv kabelu nejede pouze O2 TV, stejně tak na jakékoliv wifině.. Prostě to pustím na 404p, jede to, seká se to, načítá to. Měření je v pohodě 14 Mbit, jakejkoliv jinej stream je OK. Pingy během streamu kamkoliv do netu jsou OK. (zkoušen např. seznam.cz 15ms bez výpadků při chybách videa)
Zašel jsem tak daleko, že jsem si donesl Bullet2 s panelkou, namířil na náš vysílač kterej je tak 50m z obejváku, chytil to na -75, dostal jsem tam tak 3 Mbity s odezvou 50-200ms v zátěži a O2 TV na 526p bez sekání jede čistě :D
Zejtra se tam má přijet podívat jejich ISP tak jsem zvědavej co mi na to řekne, že tam je špatně.. Absolutně netuším.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

zubodravec píše:Loco 2jede na 2,.4 GHz ? koukni se do nastaveni jestli tam je podpora multimedii a jestli tam je zaroven automatic 802,b,g.c ?
Pokus v Loco zrusit wifi 802b. (vyber jen treba 802g) a vypnout multimedia podporu MWN nebo jak se to jmenuje. Mozna sekani zmizi



Ano jede na 2,4 GHz, ale to je jasný. Nicméně přes tuhle jedinou wifi jsem to nezkoušel, dělá to kdekoliv jinde na NETIS, TP-LINK i kabelu. Jsem fakt zvědavej, jestli na něco příjde.
0 x

mena
Příspěvky: 99
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod mena » 5 years ago

V poslední době stále častěji vyhlížím dobu, kdy už bude konečně zrušena síťová neutralita. Začínám mít pocit, že někteří poskytovatelé obsahu to již trochu přehánějí. O2 asi neví co to je H265...
Za poslední kvartál nám O2TV z měsíčního průtoku dat 25TB skočilo na 50TB. To už je docela slušná porce, která nám zvyšuje náklady na konektivitu. Jakmile bude neutralita zrušena, začnou solit nebo půjdou...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

ona má být zrušená?
jinak asi bych se přikláněl k tomu že půjdou i s internetem k o2 :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

mena píše:V poslední době stále častěji vyhlížím dobu, kdy už bude konečně zrušena síťová neutralita. Začínám mít pocit, že někteří poskytovatelé obsahu to již trochu přehánějí. O2 asi neví co to je H265...
Za poslední kvartál nám O2TV z měsíčního průtoku dat 25TB skočilo na 50TB. To už je docela slušná porce, která nám zvyšuje náklady na konektivitu. Jakmile bude neutralita zrušena, začnou solit nebo půjdou...


je někde seznam ip adres pro O2 TV?

Chápu jak to myslíš a ačkoliv sem pro síťovou neutralitu tak tohle se začíná u nás objevovat taky a o víkendech večer jenom sledovanitv dělá až 1/5 provozu což už teda pozitivní není a to máme pár lidí na tv.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mena
Příspěvky: 99
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod mena » 5 years ago

hapi píše:
mena píše:V poslední době stále častěji vyhlížím dobu, kdy už bude konečně zrušena síťová neutralita. Začínám mít pocit, že někteří poskytovatelé obsahu to již trochu přehánějí. O2 asi neví co to je H265...
Za poslední kvartál nám O2TV z měsíčního průtoku dat 25TB skočilo na 50TB. To už je docela slušná porce, která nám zvyšuje náklady na konektivitu. Jakmile bude neutralita zrušena, začnou solit nebo půjdou...


je někde seznam ip adres pro O2 TV?

Chápu jak to myslíš a ačkoliv sem pro síťovou neutralitu tak tohle se začíná u nás objevovat taky a o víkendech večer jenom sledovanitv dělá až 1/5 provozu což už teda pozitivní není a to máme pár lidí na tv.


zkus 80.188.229.0/24
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Tak já jsem to tu psal snad před rokem, že přípojka kde používají o2 TV je pro mě po započítání všech vstupů na hranici rentability...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

A bude hur... pockejte pristi rok jak se bude vypinat DVB, je potreba se na to pripravit. Na druhou stranu dneska konekt nic nestoji v porovnani s jinymi vecmi... Dulezite je prodavat vlastni tv, kterou mate pod kontrolou a neco malo z ni je take...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

co konekt ale distro toho konektu...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

ano, to je vec jina. Pro cisty opticky site to neni zadnej problem... Proto se snazime vysilace propojovat optikou co to jde.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

vysílače propojit neni problém nad ne? pojítka stojeji houby. Horší je to protlačit dlouhodobě přes wifi sektory. Tam jsou investice poněkud větší než je samotný pojítko k sektorům a ještě to neznamená že je vyhráno (zarušeno atd..).
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

taky se nabízí otázka jestli z toho neděláme vědu protože youtube se točí do věku 20 let zákazníka téměř pořád a hlavu nám to nedělá. Je fakt že ty jejich streamy a možnost adaptace podle dostupný kapacity je totálně jinde.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

mena píše:
hapi píše:
mena píše:V poslední době stále častěji vyhlížím dobu, kdy už bude konečně zrušena síťová neutralita. Začínám mít pocit, že někteří poskytovatelé obsahu to již trochu přehánějí. O2 asi neví co to je H265...
Za poslední kvartál nám O2TV z měsíčního průtoku dat 25TB skočilo na 50TB. To už je docela slušná porce, která nám zvyšuje náklady na konektivitu. Jakmile bude neutralita zrušena, začnou solit nebo půjdou...


je někde seznam ip adres pro O2 TV?

Chápu jak to myslíš a ačkoliv sem pro síťovou neutralitu tak tohle se začíná u nás objevovat taky a o víkendech večer jenom sledovanitv dělá až 1/5 provozu což už teda pozitivní není a to máme pár lidí na tv.


zkus 80.188.229.0/24


ani bit, uvidíme večer.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 5 years ago

taky z toho nejsem šťastnej... zákazník si pořídil IPTV od t-mobile
iptv-tmobile graf denni.png
iptv-tmobile graf denni.png (11.23 KiB) Zobrazeno 2425 x

iptv-tmobile graf.png
iptv-tmobile graf.png (13.41 KiB) Zobrazeno 2425 x


z krásných cca 60 - 130 GB měsíčně to skočilo na 1,4 TB dat

iptv-tmobile data.png
iptv-tmobile data.png (10.33 KiB) Zobrazeno 2425 x


stream jede z IP 212.67.66.238


konektivita mezi vysílačema se vyřešit dá vždycky, ale víc takových lidí na sektoru bude fakt problém, hlavně když nejsou volné 5G frekvence na další sektory :-/
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 5 years ago

A tom mám i klienty co ten iptv box ani v noci nevypínaj a jede to nonstop 24h denně.
Vypnou jen lcd a jdou spát. Pár takovejch AP radio zabije.
0 x