Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

sledovanitv.cz vs. 4network.tv

Problematika videa na IP sítích.

Který systém používáte, nebo by jste používali?

4network.tv
46
53%
sledovanitv.cz
40
47%
 
Celkem hlasů: 86

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Re: sledovanitv.cz vs. 4network.tv

Příspěvekod dkulda » 8 years ago

Vážení zákazníci i potenciální zákazníci,

v poslední době se nám množí informace o praktikách konkurence sledovanitv.cz, která obvolává klienty, bohužel i ty naše potenciální, a ujišťuje všechny o legálnosti svého řešení a o NELEGÁLNOSTI našeho řešení 4network.tv. Argumentují tím, že nikdo jiný než než O2 a UPC nemá podepsanou smlouvu s CET21, s tím že my ji také nemáme podepsanou a proto je naše řešení nelegální. Rád bych i tímto způsobem všem sdělil že SMLOUVU S CET21 MÁME PODEPSANOU (smlouva je podepsaná se společností Konektel a.s., který je partner projektu a dodavatel obsahu). Kdo by chtěl tuto smlouvu vidět, můžeme stránku s podpisy ukázat v sídel naší společnosti. Zbytek smlouvy je předmětem obchodního tajemství. Tento způsob konkurenčního boje považuji za nekalý a pokud bude pokračovat tímto způsobem i nadále, jsme připraveni to předat naši právní kanceláři. Na tuto skutečnost i prezentaci těchto informací jsem předem upozornil i společnosti sledovanitv.cz.

Děkuji za pozornost,

DAVID KULDA
4network.tv s.r.o.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

JiriVana.NET
Příspěvky: 6
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JiriVana.NET » 8 years ago

Já jen doplním: našel jsem dokument na webu TV NOVA:
http://tv.nova.cz/static/cz/microsites/ ... 092015.pdf

S pozdravem J.V.
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 8 years ago

No jo co ted ?
neni tam uvedenej ani jeden z kohoutu (4network a SledovanitV).
Dokonce my mame take smlouvu s CET 21(uz nekolik let) a take tam nejsme.

JiriVana.NET píše:Já jen doplním: našel jsem dokument na webu TV NOVA:
http://tv.nova.cz/static/cz/microsites/ ... 092015.pdf

S pozdravem J.V.
0 x

JiriVana.NET
Příspěvky: 6
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JiriVana.NET » 8 years ago

4Network = Konektel ? :-)
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 8 years ago

JiriVana.NET píše:4Network = Konektel ? :-)

Dobrý večer, není to tak, ale Konektel je partnerem projektu... do konce roku 2015 zastřešoval, mimo jiné, licecni u RRTV a smlouvy s programery. Od 1.1.2015 je celé pod námi.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 8 years ago

zubodravec píše:No jo co ted ?
neni tam uvedenej ani jeden z kohoutu (4network a SledovanitV).
Dokonce my mame take smlouvu s CET 21(uz nekolik let) a take tam nejsme.

JiriVana.NET píše:Já jen doplním: našel jsem dokument na webu TV NOVA:
http://tv.nova.cz/static/cz/microsites/ ... 092015.pdf

S pozdravem J.V.

Ano, ale kdo ma podepsanou smlouvu vi ze obsah zastřešoval Konektel, resp. zastřešuje do 31.12.2015. Od 1.1.2016 tam bude název naší společnosti, protože to přejde pod nás. Jistě zde je někdo z našich zákazníků a potvrdí...
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 8 years ago

dkulda píše:
zubodravec píše:No jo co ted ?
neni tam uvedenej ani jeden z kohoutu (4network a SledovanitV).
Dokonce my mame take smlouvu s CET 21(uz nekolik let) a take tam nejsme.

JiriVana.NET píše:Já jen doplním: našel jsem dokument na webu TV NOVA:
http://tv.nova.cz/static/cz/microsites/ ... 092015.pdf

S pozdravem J.V.

Ano, ale kdo ma podepsanou smlouvu vi ze obsah zastřešoval Konektel, resp. zastřešuje do 31.12.2015. Od 1.1.2016 tam bude název naší společnosti, protože to přejde pod nás. Jistě zde je někdo z našich zákazníků a potvrdí...


potvrdim ze jsem to zahlidnul v novinkach poslanych v posledni dobe mailem:)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Jak ma sledovani a 4netw osetrene sledovani TV v hospodach? Jak O2TV ma O2TV business?
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

basty píše:Jak ma sledovani a 4netw osetrene sledovani TV v hospodach? Jak O2TV ma O2TV business?


My k tomu přistupujem z pohledu technologické dodávky. Za určenou cenu, jako za domácnost, zřídíte přípojku. Stejně jako když v hospodě natáhnete DVB-T nebo Satelit. Pak je provozovatel povinen uzavřít smlouvu s ochrannými svazy (Dilia a OSA - združují další dva), a platiti za veřejnou produkci. VYchází to tuším okolo 5000,-Kč/rok (záleží na úhlopříččce TV, a myslím že je někde i kolonka otvírací doba atp....). Místo DVB-T nebo Satelitu dodáte IPTV.

Není to úplně správné, protože jsme si jist, že např. Nova, Prima ani CT nemají vykoupené práva třeba na sportovní zápasy i pro veřejnou produkci v restauracích, ale je to maximální správná cesta, jakou můžete zvolit.

Pokud to někdo řeší jinak, budu rád, když se podělí.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Takže prostě to neřešíte. Přípojka jak přípojka. Hospoda to bere na sebe. Buď se dobrovolně udá a platí nebo na to kašle jak většina a doufá že cajk. My v tomto ohledu také nic řešit nemusíme. A o2 proste když muze, tak může...
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Pokud tomu dobře rozumím tak autorská práva jsou vždy na majiteli TV přístroje.
O2 si jen udělalo dražší tarif pro hospody, neřekl bych že řeší autorský práva za majitele TV přístroje.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Taky nevim... myslim ze ne... ale mozna jo... oni v te jejich velikosti maji doresene vsechno. Je to stoji rekneme v nakladu 1000 nakup pro hospody a strili to za 7,5k protoze muzou. A ti co jim to daji tak supr, ti co to nepriznaji tak asi neresi... nevim jestli byl uz nejakej pripad na tohle.
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

helapc píše:Pokud tomu dobře rozumím tak autorská práva jsou vždy na majiteli TV přístroje.
O2 si jen udělalo dražší tarif pro hospody, neřekl bych že řeší autorský práva za majitele TV přístroje.


No né tak úplně, ono těch autorských práv co se platí jež k bl....tí, My jako poskytovatel odvádíme téměř 16,-Kč z každého balíčků "ochráncům práv :-)", no a když ten samý balíček je v domácnosti nic se neplatí, ale když ten balíček a naší službu prodáte například doktorovi do ordinace, nebo teda do té hospody, oboj ese bere jako veřejná produkce a musíte řešit další práva... Čili nao to co odvádíme my je výpalné za to že to prodáváme, a zbytek je na majiteli TV (podle toho kde to zapne...)
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Tak nějak jsem to měl namysli. Dřív jsem se živil Jukeboxy a platby autorským svazům byl jeden z důvodů přestat. :)
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 7 years ago

Netradicna otazka:

Som poskytovatelom netu na Slovensku s ceskou konektivytou.
Da sa niektory poskytovatel IPTV s tychto dvoch pouzit i na Slovensku?
0 x