Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

sledovanitv.cz vs. 4network.tv

Problematika videa na IP sítích.

Který systém používáte, nebo by jste používali?

4network.tv
46
53%
sledovanitv.cz
40
47%
 
Celkem hlasů: 86

zeroNET
Příspěvky: 55
Registrován: 9 years ago

sledovanitv.cz vs. 4network.tv

Příspěvekod zeroNET » 9 years ago

Řešíme integraci IPTV do sítě ale nějak máme smíšené pocity. Pro sledovanitv.cz vychází dle ceníku nižší cena než u 4network.tv, také možnost sledování zpětně je u 4network delší. Na druhou stranu je tam aktivační poplatek za unicast a větší za multicast. Jaké jsou reálné rozdíli při nasazení v unicastu a multicastu?
Jaké máte reálné zkušenosti? Případně pokud užíváte jeden systém, měnili by jste?
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 9 years ago

Rozdíli jsou zásadní. Pokud máš síť z jakékoliv části postavenou na WiFi tak na multicast zapomeň. Unicast sledovanitv je jedina služba kde není potřeba u každého zákazníka instalovat box, ale zas jim zatím nejde Nova. Kulda z 4network.tv slibuje, že povinnost boxů odstraní.
Asi jsem ti v rozhodování moc nepomohl :)
0 x

zeroNET
Příspěvky: 55
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod zeroNET » 9 years ago

helapc píše:Rozdíli jsou zásadní. Pokud máš síť z jakékoliv části postavenou na WiFi tak na multicast zapomeň. Unicast sledovanitv je jedina služba kde není potřeba u každého zákazníka instalovat box, ale zas jim zatím nejde Nova. Kulda z 4network.tv slibuje, že povinnost boxů odstraní.
Asi jsem ti v rozhodování moc nepomohl :)


Každý názor pomůže. Síť je a bude z 99% wifi, takže říkáš jedině unicast, což výběr zúžilo. Akorát mi přijde strašně složité vypočítání nákladů na jednoho zákazníka u sledovanitv :(
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 9 years ago

Proc slozity? Podepisu smlouvu ze poskytnu vsem zakaznikum volny programy zdarma a prijde mi faktura na 30kc/aktivni zakaznik. U nas to neni ani 1/4 zakazniku. Timeshift premiovy programy si necham zaplatit
0 x

zeroNET
Příspěvky: 55
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod zeroNET » 9 years ago

helapc píše:Proc slozity? Podepisu smlouvu ze poskytnu vsem zakaznikum volny programy zdarma a prijde mi faktura na 30kc/aktivni zakaznik. U nas to neni ani 1/4 zakazniku. Timeshift premiovy programy si necham zaplatit


Vám to tedy vychází na 30Kč za aktivního? Přemýšlím právě jestli to řešit takto, nebo rovnou nabízet třeba za 50kč s dalšími programy a timeshiftem.
Jaký je ten timeshift u sledovanitv? U 4network je to skoro týden zpět.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 9 years ago

Timeshift je 30hod nahrávání 40hod a zákazníkům účtuju 55.-Kč s DPH
0 x

zeroNET
Příspěvky: 55
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod zeroNET » 9 years ago

Nyní zkouším ten 4network.tv protože mi sledovanitv vypnuli měsíční zkušební provoz, zdá se mi lepší. Díval jsem na film 5 dní zpátky :D
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

tak ted také testuji 4network a porovnávám se sledováním TV, největší přínos 4network je asi možnost HD i v prohlížeči, což nechápu že sledovanitv to nedokáže přitom má stejný přehrávač, nechápu celkem mě to už točí toto. jinak time shift se dá u sledovanitv rozšířit z 30 hodin na víc
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

okoun píše:tak ted také testuji 4network a porovnávám se sledováním TV, největší přínos 4network je asi možnost HD i v prohlížeči, což nechápu že sledovanitv to nedokáže přitom má stejný přehrávač, nechápu celkem mě to už točí toto. jinak time shift se dá u sledovanitv rozšířit z 30 hodin na víc



A díval jste se kolik to HD bere? Já ano (jsou tam špičky i ke 20 Mbit). Chce se Vám pak řešit to, že si uživatel bude stěžovat, že mu to na domácí wifi jede špatně? Já ne. Ono dost lidí vyhodnocuje jakýkoliv problém, že je na straně ISP a vůbec je nenapadne, že na zahradě, kde mají slabý signál, jim ten HD program nepojede dobře. Nějaké vysvětlování kolikrát nepomůže ... Možná, jako příplatková služba, která není defaultně aktivována bych to taky bral s tím, že při aktivaci bych uživatelům zaslal podrobný popis, jak se věci mají.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

s tím bych nesouhlasil, to bychom mohli kvůli wifi celý internet degradovat a to se naštěstí neděje, je přeci jednoduché lidem vysvětlit že na wifi HD nemusí jít, jakto že na youtube, streamu a třeba čt24 je možnost HD a nikdo nikomu nic nevysvětluje... nechápu toto
proč lidé co mají kvalitní připojení doma musí trpět kvůli wifinářům který mají doma dvě čárky signálu :)
jinak já tam měl cca 2 sec peaky o 18Mb a potm cca 5sec nic takže pohoda
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 13 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 9 years ago

u 4network jsem testoval HD, moc jsem tomu nedal, dal si limit 5Mb/s a během hodiny bez záseku (postupně jsem snižoval až na těch 5Mbps, kdy to ještě jelo). V případě posouvání a vyhledávání ve videu už to asi bude trvat a trochu zlobit.
Na normální stream mi to chodilo OK i při cca 1.5Mbps a chodí to i přes příšerné mobilní připojení.
Podle mých zkušeností a měření špičky vznikají pokud se posouvá ve videu. Když se oříznou, tak je posunování líné dost, ale funguje taky.
Webové rozhraní mi přišlo trochu neintuitivní, musel jsem si dost zvykat, aplikace pro ios neoptimalizovaná s občasným zásekem (podle mého jak webové rozhraní tak ios aplikaci má sledování lepší)
4network - v testovacím účtu jsem si nevšiml že by to umělo nahrávat pořady do vlastního klientského archivu, návyková tlačítka "nahrát", "nahrát seriál" mi chybí, i když mají TS delší zpětně, musím hledat to, co jsem chtěl vidět.
Cenově to neumím porovnat, nemám ceník 4network. U 4network se mi líbí systém limitace streamů na uživatele a multicast, protože mám síť jak na radiu, tak na optice. Osobně pokud někdy HD, tak jedině na optice v multicastu.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

zeroNET
Příspěvky: 55
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod zeroNET » 9 years ago

Prima, díky za kvalitní report, ještě prostuduji pořádně ten ceník. Ty aplikace u 4network jsou relativně nové, takže myslím že mouchy vychytají...
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

Dobrý den, dovolím si malou špetkou přispět, nebude to propaganda našeho řešení ale pokusím se shrnout odpovědi či vyvrátit to o čem si myslím že to není pravda.
Dle licenční smlouvy například s CET21 je možné IPTV poskytovat pouze s IPTV boxem nebo chytrou TV. My zatím aplikaci pro smarTV nemáme, ale máme dvě značky IPTV boxů. Kolik lidí ve Vašich sítích má smart TV nebo IPTV box? Dovedete si představit, že by někdo bouchnul do stolu a řek, pokud tam nebude IPTV box nebo smartTV tak to vypnete? Co s tím bude dělat "helapc"? Je stále spoustu programerů, kteří to do webovéo prohlížeče nepustí, ale to je na jiné téma.
Co se týká reportingu uživatelů, tak pojem aktivní nebo neaktivní programeři neznají. Reporting se vyplňuje jasně - počty na začátku měsíce a na konci měsíce, odvádí se poplatky za průměr. Při kontrole neobstojí argument že těch 15 tis. které jsme nereportovali jsou neaktivní...
Co umíme nabídnout a je to dost žádáné to je CDN server. Ten zajistí, že pokud se ve Vaší síti nikdo nekouká na TV nic neteče. Pokud se 20 lidí kouká na MS v hokeji na CTsport netece k Vam 20x2Mbps ale jen 2Mbps a zbytek odbavuje CDN server smerem ke klientum.
Pokud nekdo porovnava 20Mb peak tak at si pusti youtube, bude se chovat uplne stejne. Nejvetsi moznou rychlosti si stahne co potrebuje a pak hraje... jak popisuje "patrik_" je to schopne spolehlive behat na 5Mbps. Ja osobne doma za 5,4Ghz Canopy mohu sledovat HD kanaly.
Všechny funkce timeshift a archiv jsou jiz v zakaldni cene, pokud nekdo porovnava nasi cenu s cenou sledovanitv musi se porovnavat stejne funkce.

Pokud mate jakekoliv konretni dotazy nevahejte me kontaktovat. Budu toto vlakno sledovat, v ramci moznosti, abych udrzel informativni linii. Pokud mate zajem o nejake reference piste prosim do SZ nebo mailem.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 9 years ago

To: Kulda
"Kolik lidí ve Vašich sítích má smart TV nebo IPTV box? Dovedete si představit, že by někdo bouchnul do stolu a řek, pokud tam nebude IPTV box nebo smartTV tak to vypnete? Co s tím bude dělat "helapc"?"
Co bych mohl dělat, napíšu lidem že si koupi box nebo jsou bez Tv. Zatím to přežíváme bez Novy. Tobě jsem psal jak to vidíš s povinností boxů, zatím bez odpovědi. Přeci teď nezačnu nakupovat boxy když ještě není úplně rozhodnuto, nebo nepojedu dvě služby současně.
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

helapc píše:To: Kulda
"Kolik lidí ve Vašich sítích má smart TV nebo IPTV box? Dovedete si představit, že by někdo bouchnul do stolu a řek, pokud tam nebude IPTV box nebo smartTV tak to vypnete? Co s tím bude dělat "helapc"?"
Co bych mohl dělat, napíšu lidem že si koupi box nebo jsou bez Tv. Zatím to přežíváme bez Novy. Tobě jsem psal jak to vidíš s povinností boxů, zatím bez odpovědi. Přeci teď nezačnu nakupovat boxy když ještě není úplně rozhodnuto, nebo nepojedu dvě služby současně.


No zatim se nic nezmenilo, CET21 ma licencni smlouvu postavenou tak jak jsme psal, takze bez boxu se nehneme. Podle me je to o vseobecne rozdilnem chapani IPTV. Pokud mam IPTV jako "pridanou hodnotu" k internetu a jeste ji ma koncak vetsinou zdarma za ukor marze z netu, pak asi koncak neocekava nic kvalitniho a dlohodobe udrzitelneho...resp jednoduse se mu vysvetli ze to mel zdarma a pokud to i nadale chce musi platiti a mit box. V zhledem k tomu ze my mame zkusenosti s IPTV od roku 2008, vime jaky je vyvoj v oblasti licenci, legislativy atd. Celkove IPTV vnimame tak ze se jedna o first screen v domacnosti. Je to hlavni TV signal, proto box, drive ot jinak neslo appky pro mobily nebyly, oni nebyyl ani ty mobily...
Pokud to budeš Honzo prodavat bez boxu, dostanes do situace ze by zakaznik chtel v dobe tourde france na dva mesice sportovni balicek. Ten muzes prodat jen a jen s boxem. Pak v takovem ocbhdonim modelu musis zakaznikovi vysvetlit ze mu rad prodas sportovni balicek za 100,-Kč (kd emas 45,-Kč rabat), ale ze si musi koupit box... UF to jako mam davat dva tisice kvuli tour de france? - zepta se zakaznik a nic si nekoupi...
Predpokladam ze to sledovanitv dela stejne, ze kanaly ktere jsou IPTV jsou zasadne jen s boxem...Nekteri programeri z toho proste necuknou.
Jinak rozhodnuto asi je, CET21 vystupuje pomerne janse a transparentne, nevim o tom ze by se chystalo neco bez boxu. O zadne takove variant eme nikdo neinformoval. Zatim to mozne neni, ale urcite se tim budeme vsichni zabyvat...
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV