Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

4network.tv

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Zkušenosti a testování platformy:
http://4network.tv/

založeno aby jsme to nemíchali do tématu kam to nepatří
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 9 years ago

Máme x měsíců nasazen box a pár přístupů na web a vše plně funkční a slušně odladěné. Hlavně boxy jsou úplně jiná liga než ten android šrot od SledováníTV. Navíc naprosto perfektní komunikace a odezva na připomínky, dotazy atd...
0 x

blax
Příspěvky: 395
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod blax » 9 years ago

Petr Bačina píše:Máme x měsíců nasazen box a pár přístupů na web a vše plně funkční a slušně odladěné. Hlavně boxy jsou úplně jiná liga než ten android šrot od SledováníTV. Navíc naprosto perfektní komunikace a odezva na připomínky, dotazy atd...

potvrzuji to stejne, prave migrujeme ze sledovani.tv
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Od dnešního dne umí android aplikace i archívy
https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=cs
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 9 years ago

funguje to aj na slovensku, resp. dalo by sa to prevadzkovat aj na slovenskej sieti? nejak som sa nedocital na ich webe...
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 9 years ago

servus, pytal som sa ich na slovensko, a neda sa, nemaju to pravne doriesene.. skoda.
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

mato1 píše:funguje to aj na slovensku, resp. dalo by sa to prevadzkovat aj na slovenskej sieti? nejak som sa nedocital na ich webe...

Dobrý den, dokážeme Vám nabídnout licenci pro provozování vlastního řešení IPTV na na platformě 4network.tv - prodej licence včetně instalace, CDN serverů, transkoding... bohužel nemáme licenci u slovenské RRTV - zatím. Jsme schopni Vám za přijatelnou cenu postavit kompletní řešení na míru Vaší sítě a Vy byste si pak musel zařídit obsah - jistě na SK trhu působí někdo kdo by Vás mohl zastřešit u RRTV a programerů.
Za 4network.tv - DAVID KULDA
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

K.a.p.r
Příspěvky: 21
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod K.a.p.r » 9 years ago

Zdravím,
S p. Matějkou jsem se bavil o aplikaci pro chytré televizory. Jak pak to s ní vypadá? Půjdou přes tu aplikaci pustit i HD kanaly? Jinak také absolutní spokojenost mohu jen doporučit.
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

K.a.p.r píše:Zdravím,
S p. Matějkou jsem se bavil o aplikaci pro chytré televizory. Jak pak to s ní vypadá? Půjdou přes tu aplikaci pustit i HD kanaly? Jinak také absolutní spokojenost mohu jen doporučit.

Dobrý den, aplikace pro smartTV nově plánujeme na konec 2Q/2015. Vzhledem k tomu, že budeme během 14 dnů uvolňovat novou verzi middlewaru pro IPTV SetTopBoxy, na které budeme stavět nové funkce, je potřeba tuto verzi dotáhnout a pak teprve přeložit do HTML5 pro smartTV. Zatím to není oficiální termín, ale předpokládám, že se nezkrátí, spíše naopak.
Za 4network.tv DAVID KULDA
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 9 years ago

Na testování to mám doma v každodenním provozu a pozoruju ještě různé neduhy.

Webové rozhraní + android aplikace:
* stále chybějící archiv nahraných pořadů
* nemožnost úprav pořádí TV stanic
* ve webovém rozhraní nelze přečíst detailní popis pořadu, jelikož okno s videem zabere veškerý prostor a popis pod ním už nemá místo, kam by se zobrazil (aspoň teda u rozlišení 1366x768, které mám na notebooku)
* stejně tak mi přijde i nepřehledný EPG, protože taky pro něj moc prostoru nezbývá ve web rozhraní.


STB Albis:
* někdy zaznamenávám skoky v přehrávaném pořadu o několik sekund. I po vrácení se v pořadu zpět na dané místo se skok opět projeví. Děje se to v časech třeba i po půlnoci, kdy neočekávám žádné špičky, kdy by linka nestíhala ani u nás ani na straně 4network.tv.
* nahrané pořady z některých stanic nelze přehrávat dříve než když skončí živé vysílaní (týká se to např. Nova Cinema).
* po pauznutí přehrávaného pořadu a následném odpauzování je mírně rozhozená synchronizace obrazu a zvuku. Je nutné vrátit se na časové ose o krok zpět, aby se to opět sesynchronizovalo a sedělo přesně.
* několikrát se stalo, že přehrávaný pořad nebylo možné posouvat na časové ose. Od určitého okamžiku se místo přehrávání objevila jen černá obrazovka a nic se nedělo.
* pokud si pustím jakýkoliv pořad z archívu před půlnocí, jeho přehrávání skončí po půlnoci, a následně zmáčknu červené tlačítko, které normálně funguje jako funkce pro smazání aktuálně přehrávaného programu z archívu, tak se místo smazání nahraje nějaký jiný pořad (zřejmě ten, co aktuálně běží v TV).


Zdálo se, že technická podpora bude fungovat dobře, protože se nejdříve iniciativně ozval technik, který mě požádal, ať problémy hlásím jemu. Ovšem během dvou dnů, co jsem některé z výše uvedených problému na STB nahlásil, už přestal reagovat. Teď je to asi měsíc od posledního hlášení a bez reakce.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Možnost úpravy pořadí TV kanálů by se mě také líbila...
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

aka je velkost jedneho streamu (resp. datovy tok), prevadzkujete to aj cez 5ghz?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 9 years ago

Když se dívám na graf přenosů linky, na které IPTV běží, tak v průměru se to drží lehce pod hranicí 2 Mb/s (u SD streamu).
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

honzam píše:Možnost úpravy pořadí TV kanálů by se mě také líbila...

Dobrý den, řazení kanálů a sdílení nahraných pořadů mezi platformami (STBx, mobilní aplikace, webová aplikace) by měla být v 1Q/2015. Přesnější termín zatím nemáme, ale zrovna tyto funkce mají vysokou prioritu.
za 4network.tv DAVID KULDA
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

rado3105 píše:aka je velkost jedneho streamu (resp. datovy tok), prevadzkujete to aj cez 5ghz?

Dobrý den, SD kanály 1,8mbps a HD 5,5 mbps. Je to variabile bitrate, takže je to +-, záleží jaké kanály, jaký je obsah obrazu.
za 4network.tv DAVID KULDA
Naposledy upravil(a) dkulda dne 19 Jan 2015 10:01, celkem upraveno 1 x.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV