Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CAmodul pro IPTV?

Problematika videa na IP sítích.
jak
Příspěvky: 1
Registrován: 10 years ago

CAmodul pro IPTV?

Příspěvekod jak » 10 years ago

Dobrý den,
mám určitě hodně lamerský dotaz, ale jak se říká líná huba...

Koupili jsme novou TV Philips, tu nejvyšší řadu 8008, a manželce se velmi ekluje používat STB k IPTV, že na co jsme si pořizovali tak drahou TV když má k tomu pořád tu hnusnou krabici a dva ovladače... atd, znáte to.

Existuje nějaká možnost, jak se použití STB vyhnout? Klidně CAmodul... ?

Díky moc za radu

PS: poskytovatel IPTV samozřejmě tvrdí, že STB je nezbytný, to se dá očekávat ;)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

nemyslim si ze to rozjedes, poskytovatel si logicky haji overena zarizeni a kdovi jake jsou "normy" co by ta TV nesplnovala, to neni jak DVB-C, kde je moznost vlastni tv + dokoupeni modulu a karta uz bezna... manzelka ma tezkyho smolíka :lol: musis ji to vecer ten napad doslova vy....hnat z hlavy :mrgreen:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

Dokopej ty idioty ať dodělaji k tomu iptv boxu podporu HDMI CEC a můžeš to ovládat z jednoho ovladače přes TV. Máme tady pěkný věci na trhu a přitom se nevyužívaji. Jediný kde sem viděl funkční HDMI CEC je raspberry s xbmc na palubě což je dost smutný. Všechny settopboxy by to potřebovaly jako sůl.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

hapi píše:Dokopej ty idioty ať dodělaji k tomu iptv boxu podporu HDMI CEC a můžeš to ovládat z jednoho ovladače přes TV. Máme tady pěkný věci na trhu a přitom se nevyužívaji. Jediný kde sem viděl funkční HDMI CEC je raspberry s xbmc na palubě což je dost smutný. Všechny settopboxy by to potřebovaly jako sůl.


A jak si prosím tě došel k tomu, že dodavatelé té IPTV jsou IDIOTI ?

A teď k věci. Obecně lze říct, že dodavatelé IPTV middlewaru přímou podporu pro "smart" TV nedodávají. Beenius (v Čechách instanci nemá, alespoň pokud vím) má apku pro Samsung a to je asi tak všechno. Důvod je zřejmý. Nejednotná platforma, nekompaktibilita i mezi verzemi jednoho výrobce. Nikdo to nezaplatí.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 10 years ago

Beenius jsme meli spustenej, ale jen na motorole.
Nangu mi prozradil ze pro smart TV bude co nevidet IPTV reseni.
... no prozradil to na Jezerce :-))

stepan.benes píše:
hapi píše:Dokopej ty idioty ať dodělaji k tomu iptv boxu podporu HDMI CEC a můžeš to ovládat z jednoho ovladače přes TV. Máme tady pěkný věci na trhu a přitom se nevyužívaji. Jediný kde sem viděl funkční HDMI CEC je raspberry s xbmc na palubě což je dost smutný. Všechny settopboxy by to potřebovaly jako sůl.


A jak si prosím tě došel k tomu, že dodavatelé té IPTV jsou IDIOTI ?

A teď k věci. Obecně lze říct, že dodavatelé IPTV middlewaru přímou podporu pro "smart" TV nedodávají. Beenius (v Čechách instanci nemá, alespoň pokud vím) má apku pro Samsung a to je asi tak všechno. Důvod je zřejmý. Nejednotná platforma, nekompaktibilita i mezi verzemi jednoho výrobce. Nikdo to nezaplatí.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

zubodravec píše:Beenius jsme meli spustenej, ale jen na motorole.
Nangu mi prozradil ze pro smart TV bude co nevidet IPTV reseni.
... no prozradil to na Jezerce :-))


To mě rozesmálo. Mám s Nangu dlouholeté zkušenosti ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

stepan.benes píše:
hapi píše:Dokopej ty idioty ať dodělaji k tomu iptv boxu podporu HDMI CEC a můžeš to ovládat z jednoho ovladače přes TV. Máme tady pěkný věci na trhu a přitom se nevyužívaji. Jediný kde sem viděl funkční HDMI CEC je raspberry s xbmc na palubě což je dost smutný. Všechny settopboxy by to potřebovaly jako sůl.


A jak si prosím tě došel k tomu, že dodavatelé té IPTV jsou IDIOTI ?

A teď k věci. Obecně lze říct, že dodavatelé IPTV middlewaru přímou podporu pro "smart" TV nedodávají. Beenius (v Čechách instanci nemá, alespoň pokud vím) má apku pro Samsung a to je asi tak všechno. Důvod je zřejmý. Nejednotná platforma, nekompaktibilita i mezi verzemi jednoho výrobce. Nikdo to nezaplatí.


no protože kdyby aspoň trochu přemejšleli tak se nikomu z nich nechce mít doma deset ovladačů resp. další ovladač na víc. A více méně ani jedna IPTV krabička dělaná pro IPTV co vim tak HDMI CEC nepodporuje nebo ho nevyužívá stejně jako jakýkoliv jiný settopbox na HDMI. Já sem člověk 21. století a takovýhle drobnosti který by nám měli pomáhat se prostě nepoužívaji. Proto celkem chápu tazatele že se mu řešení s více ovladači nelíbí. Docela se divim že si nikdo z IPTV světa nevymyslel svůj settopbox např. na raspberry který na tohle stačí a všechno k tomu je dostupný... i kdyby jako plugin do xbmc. Jednoduchý, levný, neviditelný za TV. V tomhle by možná pomohlo sledovanitv.cz kde jejich streamy na raspberry+xbmc fungují takže by stačila napsat jenom utilka s nastavením přihlášení a voala, mám zase jenom jeden ovladač v ruce. I blbá první google tv uměla vysílat k tv IR kody.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

hapi píše:
stepan.benes píše:
hapi píše:Dokopej ty idioty ať dodělaji k tomu iptv boxu podporu HDMI CEC a můžeš to ovládat z jednoho ovladače přes TV. Máme tady pěkný věci na trhu a přitom se nevyužívaji. Jediný kde sem viděl funkční HDMI CEC je raspberry s xbmc na palubě což je dost smutný. Všechny settopboxy by to potřebovaly jako sůl.


A jak si prosím tě došel k tomu, že dodavatelé té IPTV jsou IDIOTI ?

A teď k věci. Obecně lze říct, že dodavatelé IPTV middlewaru přímou podporu pro "smart" TV nedodávají. Beenius (v Čechách instanci nemá, alespoň pokud vím) má apku pro Samsung a to je asi tak všechno. Důvod je zřejmý. Nejednotná platforma, nekompaktibilita i mezi verzemi jednoho výrobce. Nikdo to nezaplatí.


no protože kdyby aspoň trochu přemejšleli tak se nikomu z nich nechce mít doma deset ovladačů resp. další ovladač na víc. A více méně ani jedna IPTV krabička dělaná pro IPTV co vim tak HDMI CEC nepodporuje nebo ho nevyužívá stejně jako jakýkoliv jiný settopbox na HDMI. Já sem člověk 21. století a takovýhle drobnosti který by nám měli pomáhat se prostě nepoužívaji. Proto celkem chápu tazatele že se mu řešení s více ovladači nelíbí. Docela se divim že si nikdo z IPTV světa nevymyslel svůj settopbox např. na raspberry který na tohle stačí a všechno k tomu je dostupný... i kdyby jako plugin do xbmc. Jednoduchý, levný, neviditelný za TV. V tomhle by možná pomohlo sledovanitv.cz kde jejich streamy na raspberry+xbmc fungují takže by stačila napsat jenom utilka s nastavením přihlášení a voala, mám zase jenom jeden ovladač v ruce. I blbá první google tv uměla vysílat k tv IR kody.


Tohle je pouze velmi jednostranný a omezený pohled bez hlubší znalosti dané problematiky. Víc k tomu asi nemá cenu diskutovat, protože se to zvrhne v trolí přestřelku ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Rudolf Dvořák
Příspěvky: 421
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rudolf Dvořák » 10 years ago

Tak a ted budu mit jeden offtopic, ale i tak se zeptam. Co bych mel pouzit pokud mam celej dum ovladanej pres appku pro droida. Ted bych chtel nejak ovladani dodelat do te appky pro nejaky domaci pc na multimedia a internet abych mohl ovladat ten pocitac. Treba neco co by http get pozadavky mohlo ovladat televizi. Chapete co bych chtel?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

jo to je tvoje odpověď na všechno. Pravdou je že by to hdmi cec řešilo a jeho implementace by měla být snadná a podporovaná dnes již všemi vyráběnými televizemi.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

Rudolf Dvořák píše:Tak a ted budu mit jeden offtopic, ale i tak se zeptam. Co bych mel pouzit pokud mam celej dum ovladanej pres appku pro droida. Ted bych chtel nejak ovladani dodelat do te appky pro nejaky domaci pc na multimedia a internet abych mohl ovladat ten pocitac. Treba neco co by http get pozadavky mohlo ovladat televizi. Chapete co bych chtel?


ovládat televizi nebo ovládat pc který něco zobrazí? Jestli tam máš pc tak třeba MPC HC lze ovládat přes HTTP a VLC by mělo jít taky. Na to jsou pro androida už aplikace.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Rudolf Dvořák
Příspěvky: 421
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rudolf Dvořák » 10 years ago

hapi píše:ovládat televizi nebo ovládat pc který něco zobrazí? Jestli tam máš pc tak třeba MPC HC lze ovládat přes HTTP a VLC by mělo jít taky. Na to jsou pro androida už aplikace.


VLC používám, ale jde přes to jejich rozhraní vybrat soubor a spustit jeho přehrávání v přehrávači?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

ty jo tak to nevim ale u MPC HC to jde a byla by ostuda kdyby to VLC neumělo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 10 years ago

stepan.benes píše:
hapi píše:...
no protože kdyby aspoň trochu přemejšleli tak se nikomu z nich nechce mít doma deset ovladačů resp. další ovladač na víc. A více méně ani jedna IPTV krabička dělaná pro IPTV co vim tak HDMI CEC nepodporuje nebo ho nevyužívá stejně jako jakýkoliv jiný settopbox na HDMI. Já sem člověk 21. století a takovýhle drobnosti který by nám měli pomáhat se prostě nepoužívaji. Proto celkem chápu tazatele že se mu řešení s více ovladači nelíbí. Docela se divim že si nikdo z IPTV světa nevymyslel svůj settopbox např. na raspberry který na tohle stačí a všechno k tomu je dostupný... i kdyby jako plugin do xbmc. Jednoduchý, levný, neviditelný za TV. V tomhle by možná pomohlo sledovanitv.cz kde jejich streamy na raspberry+xbmc fungují takže by stačila napsat jenom utilka s nastavením přihlášení a voala, mám zase jenom jeden ovladač v ruce. I blbá první google tv uměla vysílat k tv IR kody.


Tohle je pouze velmi jednostranný a omezený pohled bez hlubší znalosti dané problematiky. Víc k tomu asi nemá cenu diskutovat, protože se to zvrhne v trolí přestřelku ...


To je spíše naprosto legitimní požadavek. Raspberry Pi s XMBC ukazuje, že to jde, když se chce. Stejně půlku typů těch boxů bouchá jedna linka kdesi v Číně a akorát tomu dávají různé plastové krabičky. A podporu HDMI-CEC už má těch televizí drtivá většina, samozřejmě pokud nepočítáme ty starší kousky, třeba i bez HDMI nebo třeba televize ještě s vakuovými obrazovkami.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.