Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

NANGU TV - itself TV

Problematika videa na IP sítích.
Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: NANGU TV - itself TV

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 9 years ago

Viktor Novotný píše:
Tomáš Nesrsta píše:akorát na rozdíl od sledování.tv s tebou někdo bude komunikovat a ty jejich sliby....

Za poslední rok nepredvedli vůbec nic. Kromě nefunkčního settopboxu. Další kanály jenom slibujou.

Takže za mě počkám až Alliance bude mít hotový unicast řešení a sledování TV jde pá pá.


zvlastni :) ale asi to mam Tome jinak ...



To jsem rád že alespoň někdo. Se mnou se tam nikdo nebaví. Přes půl roku se snažím změnit smlouvu z FO na PO a přijde mi jako kdyby na druhý straně nikdo nebyl... Komunikace 0. Kdybych se rozhodoval dneska tak už bych s nima žádnou smlouvu nepodepsal. Vydržím u nich než to rozjede alliance a odesílám výpověď
0 x
Bývalý ISP...

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 9 years ago

whef píše:Nevím jestli nezaložit další vlákno, co říkáte, kdo testujete, nebo už používáte na 4network.tv, já už to déle testuji a uvažujeme o nasazení i když to zatím má dost nedostatků.

mám tu na test současně 4network i sledovani a 4network vítězí, spolehlivostí, jinak mi to přijde nastejno
0 x

itself s.r.o.
Příspěvky: 7
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod itself s.r.o. » 9 years ago

Aktuálně o Nás napsali na serveru Digitalnitelevize: http://www.digitalnitelevize.cz/zpravy/ ... TV2Go.html

Pokud budete mít zájem o testovací licenci, můžete mne kontaktovat mailem: blstak@itself.cz
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

no zajímalo by mě pár věcí.

1. kolik stojí settopbox pro televize? na jakém je operačním systému? jaká je maximální kvalita kanálů na televizi, pokud jen SD jako jsem viděl na webportálu tv2go tak to bude nic moc.
2. jaká je výpovědní lhůta smlouvy mezi ISP a tv2go?
3. jedodvatá otázka - jaká je výhodna oproti konkurečnímu sledovanitv.cz? zatím to vidím jako kopii této služby, která nepřináší nic víc s tím že sledovanitv.cz je tu již nějakou dobu.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 9 years ago

Já to pochopil tak, že služba je poskytována přímo koncovému zákazníkovi. Tedy že žádná smlouva s ISP není. Napovídá tomu začátek článku:

sledovat televizní vysílání kdykoli a hlavně kdekoli, a to jak prostřednictvím mobilu a tabletu, tak na počítači. Díky tomu, že je služba nezávislá na typu datového připojení, se „chytnete“ jak na Wi-Fi, tak na mobilních sítích třetí i čtvrté generace, včetně u nás dnes překotně zaváděného LTE.


Ostatně i název služby napovídá, že se s TV můžeš přemisťovat a tím pádem být nezávislý na poskytovateli. Ale to nejzásednější nebylo uvedeno, a to cena.
0 x

itself s.r.o.
Příspěvky: 7
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod itself s.r.o. » 9 years ago

okoun píše:no zajímalo by mě pár věcí.

1. kolik stojí settopbox pro televize? na jakém je operačním systému? jaká je maximální kvalita kanálů na televizi, pokud jen SD jako jsem viděl na webportálu tv2go tak to bude nic moc.
2. jaká je výpovědní lhůta smlouvy mezi ISP a tv2go?
3. jedodvatá otázka - jaká je výhodna oproti konkurečnímu sledovanitv.cz? zatím to vidím jako kopii této služby, která nepřináší nic víc s tím že sledovanitv.cz je tu již nějakou dobu.


Dobrý den,

k Vašim otázkám:

1. Set-top-box momentálně stojí 1850,- Kč bez DPH, cena je však závislá na kurzu Kč a Dolaru, může se tedy vyvíjet. Set-top-box je na custom Firmwaru, který je v něm nahraný.
Streamy jendotlivých kanálů u služby tv2go běží v tzv. adaptivním streamování.Obrázek
Proto je kvalita obrazu proměnlivá podle kvality připojení. Maximální kvalita obrazu pro Set-top-box je násobně vyšší. Nejvyšší profil má datový tok cca 3Mbps.


2. Detaily ohledně smluvních podmínek Vám rád zodpovím při obchodním jednání. Můžete mne kontaktovat na blstak@itself.cz

3. Výhody oproti konkurenci jsou zejména v adaptivním streamingu a v tom, že služba není omezena na síť jednoho operátora.
0 x

itself s.r.o.
Příspěvky: 7
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod itself s.r.o. » 9 years ago

DarkLogic píše:Já to pochopil tak, že služba je poskytována přímo koncovému zákazníkovi. Tedy že žádná smlouva s ISP není. Napovídá tomu začátek článku:

sledovat televizní vysílání kdykoli a hlavně kdekoli, a to jak prostřednictvím mobilu a tabletu, tak na počítači. Díky tomu, že je služba nezávislá na typu datového připojení, se „chytnete“ jak na Wi-Fi, tak na mobilních sítích třetí i čtvrté generace, včetně u nás dnes překotně zaváděného LTE.


Ostatně i název služby napovídá, že se s TV můžeš přemisťovat a tím pádem být nezávislý na poskytovateli. Ale to nejzásednější nebylo uvedeno, a to cena.


Autora článku nijak nezajímal obchodní model pro ISP. Proto jej nerozebírá. Služba tv2go je samozřejmě určena zejména ISP, kteří si přejí nabídnout svým zákazníkům službu televizního vysílání.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 9 years ago

ta 3. neni moc vyhoda .. proc mam v siti hostit neco, z ceho nic nemam ? a co se tyka streamingu, tak 3 Mega mit kvalitu sledovani, to neni moc frajerske :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

děkuji.

3. adaptivním streaming má i sledovanitv.cz to že není služba omezena na danou síť asi nebude plně legální, protože co když si to někdo zapne v zahraničí. například sledovanitv.cz má určité kanály povolené odkudkoli, takže technický problém to není, pouze legislativní.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 9 years ago

presne tak, je to otazka dohod s programery
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

okoun píše:to že není služba omezena na danou síť asi nebude plně legální, protože co když si to někdo zapne v zahraničí.

Asi to mají omezené pouze na české IP adresy takže v zahraničí si to nezapneš. Zrovna tak to má 4network.tv
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

no tak jednoduché to zas nebude.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 9 years ago

itself s.r.o. píše:
DarkLogic píše:Ale to nejzásednější nebylo uvedeno, a to cena.


Autora článku nijak nezajímal obchodní model pro ISP. Proto jej nerozebírá. Služba tv2go je samozřejmě určena zejména ISP, kteří si přejí nabídnout svým zákazníkům službu televizního vysílání.


Takže koncový zákazník si bude moci vybrat, jestli si službu koupí přímo od Vás a nebo jestli přes svého ISP (pokud tento ISP bude mít Vaši službu nasmlouvanou)? A cena pro koncového zákazníka, který si to koupí přímo od Vás, bude tedy jaká?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Ad 3 pro Viktora: co si představuješ pod pojmem síťová neutralita :-) Nepovolení provozu něčeho, z čeho nemáš spropitné?
Ad 3 pro Okouna: dost silně pochybuju, že by SledovaniTV měnilo datový tok pro jednoho klienta v závislosti na jeho kapacitě (tedy aby mělo alespoň několik verzí streamů). Sice jejich STB vlastně neznám, ale nikdy jsem to od nich neslyšel ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 13 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 9 years ago

Já se přiznám, že v tom nemám jasno.
Je-li služba určena pro koncové uživatele (proč tedy "reklama" tady?) nebo je určena pro ISP - proč tedy přístup z libovolné sítě, aneb jaký že to magnet itself má pro mě abych službu implementoval, tedy nejsem-li "neziskovka", čím mě itself motivuje pro provozování právě jejich služby, která od začátku není a nebude unikátní tím, že ji dodávám zrovna já. Cenou? Provizí? Asi jsem po ránu zmaten, ale nechápu to. Kde je ta přidaná hodnota?
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...