Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

NANGU TV - itself TV

Problematika videa na IP sítích.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: NANGU TV

Příspěvekod okoun » 10 years ago

DarkLogic píše:Pročetl jsem celé vlákno, ale pokud jsem se nepřehlídl, tak jsem nikde neviděl nástin cen za službu a vůbec cenovou politiku. Prozradí někdo aspoň orientačně?


No tady nejde tak ani o cenu jako o použitelnost a spolehlivost, ale to si musí každý zkusit sám a uvidí ten rozdíl.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
sledovanitv.cz
Příspěvky: 113
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sledovanitv.cz » 10 years ago

:) docela mě fascinuje, jak dokážeš psát o "rozdílu", přestože nemáš co porovnávat...
0 x
tým sledovanitv.cz

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

proč? nechápu, sledovanitv už testuji nějaký čas takže vím jak to funguje, ale o tom tu není tato diskuse
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 10 years ago

Okoun: O cenu jde az na prvnim miste...takze kolik? :)

Viktor: Myslel jsem cenu Nangu, ty jsi ale zrejme mluvil o Sledovani.tv
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 10 years ago

to DarkLogic - ano ja mluvil o sledovanitv, na cenu nangu jeste stale cekam :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
sledovanitv.cz
Příspěvky: 113
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sledovanitv.cz » 10 years ago

okoun píše:proč? nechápu, sledovanitv už testuji nějaký čas takže vím jak to funguje, ale o tom tu není tato diskuse


...tak já to tedy zkusím ještě jednou, jednoduše:

a) nangu má box a nemá webové rozhraní, sledovanitv.cz nemá box (oficiálně) a má webové rozhraní
b) ty osobně máš box nangu, nemáš box sledovanitv.cz
c) cenová nabídka sledovanitv.cz je známa, cenová nabídka nangu, očividně, nikoliv

Takže vlastně nevím, co porovnáváš a myslíš tím "rozdílem". Já jen říkám, ať si každý nejdříve ujasní výše zmíňené body a poté se bez hysterie rozhodne. Náš email znáte :)
0 x
tým sledovanitv.cz

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

no cena ted není podstatná, jako mám znát cenu něčeho co nefunguje dobře a má časté výpadky s odůvodněním že chyba je na straně klienta? proč když to stejně nemohu nasadit, přeci o cenu se zajím u něčeho co chci a vím že funguje bez problémů. NANGU to prostě dělá trochu jinač - technicky a vím že to prostě je cesta dobrým směrem, přeci kdybych byl s danou službou spokojen proč bych hledal někoho jiného?

znovu opakuji že cena zatím není ofíko, hlavně se teď řeší funkčnost jak na straně provozovatelů tak na straně zákazníků. to až bude tak se bude řešit cena samozřejmě-

já furt nevím co tu řešíte, pokud chce někdo službu, která má webové rozhraní, tak ví koho volit případně co má dělat, já prostě chci jen televizi nic víc a špatná televize může mít xy webových rozhraní a stejně bude špatná o tom to přeci není. Já jen chci TV která pojede bez problémů jak na optice tak na klasickém bezdrátu a aby měla dobrou podporu a dále další služby jako jsou prémiové kanály a velký archiv odvysílaného marastu, toto mi zatím nabídnul jen jeden poskytovatel a já budu rád když jich bude víc.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 10 years ago

Okoun: Máš teda nějaký obrácený postup. Nejdříve přece zjišťuju cenu služby a až poté, co zjistím, že by to mohlo být finančně zajímavé, tak teprve potom začnu testovat funkčnost a zde je to možné nasadit v síti. Jiné pořadí nedává smysl.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 10 years ago

Pánové, tohle je diskuze o ...
Srovnáváte tu nesrovnatelné. SledováníTV je komplexní služba včetně právního zázemí (doufám !), dodávky streamů, atd využívající platformu postavenou na vlastním vývoji.
Nangu je celkem robustní middleware, umožňující provoz podobné služby. Není omezena jeb multicast, lze ji rovběž provozovat v unicastu. Platforma umí vše co je třeba, včetně adaptivního streamingu, klientů na boxech, android, IOS, PC. K provozu služby je třeba ale ještě několik dalších věcí - třeba headend, streamery, encodery, atd ...

Takže srovnávat lze sledováníTV lze srovnávat obdobnými službami - v Čechách poskytuje nad Nangu třeba SmartComp(Netbox), bývalý Self Servis, AIM, my (GrapeSC & ISP Alliance) a možná ještě někdo další. Pak jsou tu služby postavené nad jinými middlewary, třeba Konektel.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
sledovanitv.cz
Příspěvky: 113
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sledovanitv.cz » 10 years ago

Ach tak... ale to se Okoun na začátku vůbec neobtěžoval zmínit. Buď to tedy neví, nebo to záměrně zamlčel... nejsem si jistý, co z toho je lepší.

A ano, sledovanitv.cz je naprosto legální a právně podchycená služba. V tomto jsme naopak konzervativní až do té míry, že to občas i zpomaluje nasazování nových služeb... Opakuju to pořád, ale asi málo :) Že ze sledovanitv.cz někteří poskytovatelé obsahu nemají radost, protože konkuruje jejich vlastnímu web řešení, je věc druhá.
0 x
tým sledovanitv.cz

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

stepan.benes píše:Pánové, tohle je diskuze o ...
Srovnáváte tu nesrovnatelné. SledováníTV je komplexní služba včetně právního zázemí (doufám !), dodávky streamů, atd využívající platformu postavenou na vlastním vývoji.
Nangu je celkem robustní middleware, umožňující provoz podobné služby. Není omezena jeb multicast, lze ji rovběž provozovat v unicastu. Platforma umí vše co je třeba, včetně adaptivního streamingu, klientů na boxech, android, IOS, PC. K provozu služby je třeba ale ještě několik dalších věcí - třeba headend, streamery, encodery, atd ...

Takže srovnávat lze sledováníTV lze srovnávat obdobnými službami - v Čechách poskytuje nad Nangu třeba SmartComp(Netbox), bývalý Self Servis, AIM, my (GrapeSC & ISP Alliance) a možná ještě někdo další. Pak jsou tu služby postavené nad jinými middlewary, třeba Konektel.


ano jistě psal jsem že toto zajištuje ITSELF
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 10 years ago

tak pak nevim proc jsi to nenazval "itself tv" ... :P ale jinak je to jen slovickareni a uhel pohledu, kazdy vi ze slo hlavne o sluzbu a jeji kvalitu / funkcionality
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 10 years ago

Je tady někdo, kdo bere platformu nangu od GrapeSC? Nepociťujete nějaké problémy se službou - tak poslední měsíc? Náhodné vytuhnutí boxů, problémy při změně kanálů?
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Bach
Příspěvky: 127
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Bach » 10 years ago

soooc píše:Je tady někdo, kdo bere platformu nangu od GrapeSC? Nepociťujete nějaké problémy se službou - tak poslední měsíc? Náhodné vytuhnutí boxů, problémy při změně kanálů?


Dobrý den, pane Šlinz,

Vaše jméno si nepamatuji od žádného z partnerů, se kterými GRAPE SC,a.s. / ISPAlliance spolupracuje. Jako hlavní technik pro IPTV bych určitě s Vámi nahlášený problém řešil. Jediný nahlášený problém z partnerských sítí v posledních dnech způsobují nasazené TPlink switche, které pro IPTV NEdoporučujeme.
Prosím z jaké společnosti jste? Vaše jméno jsem nalezl pouze u Usti.Net o.s., která není partnerem GRAPE SC,a.s. / ISPAlliance a ani naše služby nenabízí.

S pozdravem

Ladislav Růžička

Jsem dostupný taktéž na emailu ruzicka@grapesc.cz
0 x
Na domácí přípojku to jde. :-))) http://www.speedtest.net/result/3688392378.png

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 10 years ago

Bach píše:
soooc píše:Je tady někdo, kdo bere platformu nangu od GrapeSC? Nepociťujete nějaké problémy se službou - tak poslední měsíc? Náhodné vytuhnutí boxů, problémy při změně kanálů?


Dobrý den, pane Šlinz,

Vaše jméno si nepamatuji od žádného z partnerů, se kterými GRAPE SC,a.s. / ISPAlliance spolupracuje. Jako hlavní technik pro IPTV bych určitě s Vámi nahlášený problém řešil. Jediný nahlášený problém z partnerských sítí v posledních dnech způsobují nasazené TPlink switche, které pro IPTV NEdoporučujeme.
Prosím z jaké společnosti jste? Vaše jméno jsem nalezl pouze u Usti.Net o.s., která není partnerem GRAPE SC,a.s. / ISPAlliance a ani naše služby nenabízí.

S pozdravem

Ladislav Růžička

Jsem dostupný taktéž na emailu ruzicka@grapesc.cz


Dobrý den,

kolegové to již s Vámi řeší, jen jsem se chtěl ujistit, zda např. není problém někde u nás. Případně zda takové chování nezažili i ostatní.

Děkuji za Váš čas,

Petr Šlinz
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!