Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Pripojeni internetu k TV

Problematika videa na IP sítích.
Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Re: Pripojeni internetu k TV

Příspěvekod reset » 11 years ago

mam take TV samsung a dhcp by kdysy blbo , vyresil jsem to statikou , uz je to dost davno, tak si nepamatuju co mi tu davalo dhcp , tusim ze to byl MKv3.30 , ale s verzi 5.x mi to dhcp dava automaticky .
Sice nevim co mate za tv , ale ta moje je dobra akorat tak pro deti na youtube a pak jako dlna klienta , i kdyz je to castecne osekane , kaze na tom vsechna videa nelze prehrat .

Jinak je ta tv pro inet nepouzitelna .
Jak jsem tu uz pred casem psat, vsem vyvojarum softu pro tv naplacat prdel
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

mbrazdil
Příspěvky: 23
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod mbrazdil » 11 years ago

to DarkLogic: sitarina opravdu neni moje silna stranka ;) Ale i takse v tom rad hrabu a pak me to daleko vice tesi, kdyz to ve finale rozjedu ;) A uprimne, asi by mi bylo blbe timto otravovat primo poskytovatele, radeji napisu sem, kde mi muze nekdo poradit.

Jinak WDS jsem zkousel a myslim si ze je to nesmysl. Nejlepsi by bylo jak jsem nastavoval hned na zacatku do rezimu klient. Ale tam jsem vyzkousel snad vsechny moznosti a nic, ale nevzdam se ;) Mam TV Samsung ES5500.
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 11 years ago

Nebo misto UTP kabelu pustit v domacnosti po elekticke siti.
http://www.itage.cz/zbozi/id-147956_Dig ... S__DN15026
cena kolem 600 Kc.

Tomáš Břinčil píše:Asi to nebude, to co chceš slyšet. Ale natáhni si kabel.
Bude to rychlejší, levnější, bez nervů a bude to kabel, né nějakej bezdrát.
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 11 years ago

zubodravec píše:Nebo misto UTP kabelu pustit v domacnosti po elekticke siti.
http://www.itage.cz/zbozi/id-147956_Dig ... S__DN15026
cena kolem 600 Kc.

NEDOPORUCUJI , internet sice pres to jde,ale neni to zadny zazrak, nachylne na vsechno mozne zapnuti velkych spotrebicu... například vysavač spolehlivě to rozpojí co mam vyzkoušene.


Tomáš Břinčil píše:Asi to nebude, to co chceš slyšet. Ale natáhni si kabel.
Bude to rychlejší, levnější, bez nervů a bude to kabel, né nějakej bezdrát.
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 11 years ago

ethernet po 220 bych zakazal... ! neni den, kdy by se nemusel alespon jeden ze 3 restartovat, prepina do jine zasuvky nebo lepe rovnou resetovat a znovu nasavovat, protoze mu z nejakeho duvodu proste ujebalo... na reklamaci uz byl kazdy 2x. jednoho krasneho dne proste udelam prurazy a naahnu kabely.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 11 years ago

No jak vychazim ze zkusenosti instalace u zakaznika, mezonetovy byt, panelak 1990 kolaudace, po byte celkem 4 modemy Beha nam po tom IPTV .
Bez problemu 2 roky. Pred rokem probehla vymena modemu. Ale verim ze co lokalita, to jina kvalita vnitrnich rozvodu elektriky a mozna rozhoduje i typ modemu.

aliney píše:ethernet po 220 bych zakazal... ! neni den, kdy by se nemusel alespon jeden ze 3 restartovat, prepina do jine zasuvky nebo lepe rovnou resetovat a znovu nasavovat, protoze mu z nejakeho duvodu proste ujebalo... na reklamaci uz byl kazdy 2x. jednoho krasneho dne proste udelam prurazy a naahnu kabely.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

Když už alternativní rozvod, tak aspoň po TV koaxu. Ten má po bytě rozveden snad každý a spolehlivost je vyšší než řešení přes el. zásuvky.
0 x