Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: 4network.tv

Příspěvekod honzam » 9 years ago

dkulda píše: naše řešení bude fungovat pouze na uzavřené síti a to té Vaší.


Od kdy plánujete omezit televizi jen na konkrétní IP rozsahy? Přiznám se, teď aktuálně jsem to nezkoušel ale ještě nedávno fungovala 4network i přes mobilní data
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

a jak zabráníte tunelingu? je přeci jednocuché si pomocí tunelu a VPN TV pustit třeba ve Španělsku.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

okoun píše:a jak zabráníte tunelingu? je přeci jednocuché si pomocí tunelu a VPN TV pustit třeba ve Španělsku.

Jasně tomu nezabrání nikdo. Ale to už není věc poskytovatele nýbrž uživatele že porušuje podmínky
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

no mě je to jasné já to napsal schválně protože tu bylo napadeno sledovanitv.cz že nemají vysílání na uzavřené síti, což je blbost
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 9 years ago

Neni nejaky problem s archivem? . Uz treti den nejde nic kloudneho prehrat, Zacalo to vypadkem obrazu a zvuk sel. Nyni to v urcity moment nacita a nepokracuje prehravani. Dnes rano zkouseno na Futurama na prima cool. Vypadky obrazu napr limonadovy Joe na CT2 pred 3-mi dny. Jelikoz IPTV ma podle me smysl jen v tom archivu, tak to povazuji za zasadni nedostatek.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 9 years ago

Už jsem podobný problém také reklamoval. Přesně jak popisuješ...přes třemi dny začalo opravdu hodně zlobit zasekávání obrazu při přehrávání z archívu. Taky jsem vypozoroval, že to napíše něco ve smyslu, že bylo dosaženo konce záznamu, přitom záznam byl teprve na začátku.
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

okoun píše:no mě je to jasné já to napsal schválně protože tu bylo napadeno sledovanitv.cz že nemají vysílání na uzavřené síti, což je blbost

No tyto věci jsou bohužel možné, velice snadno dostupné, ale není oficiální způsob poskytování obsahu. Tyto věci smlouvy s programery neřeší...
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

neverhappy píše:Neni nejaky problem s archivem? . Uz treti den nejde nic kloudneho prehrat, Zacalo to vypadkem obrazu a zvuk sel. Nyni to v urcity moment nacita a nepokracuje prehravani. Dnes rano zkouseno na Futurama na prima cool. Vypadky obrazu napr limonadovy Joe na CT2 pred 3-mi dny. Jelikoz IPTV ma podle me smysl jen v tom archivu, tak to povazuji za zasadni nedostatek.

napište prosím na noc@4network.tv, popište kde TV sledujete (web, aplikace, IPTV box), já to zkoušel o víkendu přes box a žádný problém...
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 9 years ago

Btw. s tím omezením přístupu jen ze sítě ISP....chtělo by to aktualizovat Váš web, protože první, co vykoukne, je slogan "Vaše internetová televize...ať jste kdekoliv!". Může to mít sice více významů, ale pod pojmem "kdekoliv" si představím opravdu kdekoliv, a ne třeba, že na TV můžu koukat v obýváku a když mi domácí wifi dosáhne, tak na zahradě.

A v sekci "Na co se můžete těšit?" máte "Do konce roku 2014 plánujeme integraci smart-tv Samsung a LG". Tak jsme se těšili, je další půl rok po nejpozdějším termínu a těšíme se stále marně.
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 9 years ago

DarkLogic píše:Btw. s tím omezením přístupu jen ze sítě ISP....chtělo by to aktualizovat Váš web, protože první, co vykoukne, je slogan "Vaše internetová televize...ať jste kdekoliv!". Může to mít sice více významů, ale pod pojmem "kdekoliv" si představím opravdu kdekoliv, a ne třeba, že na TV můžu koukat v obýváku a když mi domácí wifi dosáhne, tak na zahradě.

A v sekci "Na co se můžete těšit?" máte "Do konce roku 2014 plánujeme integraci smart-tv Samsung a LG". Tak jsme se těšili, je další půl rok po nejpozdějším termínu a těšíme se stále marně.


jj to máte pravdu, hned jsme to poslal kolegům... to víte kovářovic kobyla....připravujeme komplet nový web, který bude více produktový a bude souviset s novými funkcemi, lepším EPG atp., ale máte pravdu že informace na stránkách nekorespondují s aktuálně podepsanými licenčními smlouvami na obsah.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 8 years ago

Všimli jste si, že 4network prodává set-top boxy jen s 12 měsíční záruční dobou? Přitom my, kteří to jen přeprodáváme koncovým zákazníkům, musíme za zařízení ručit 24 měsíců. Takže pokud bude potřeba vyměnit STB u zákazníka po prvních 12 měsících, budete nový STB hradit ze svého. Řešil jste už někdo s 4network tento zákonem možný, ale ne moc korektní přístup?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 8 years ago

Záruka mezi podnikateli je na dohodě.... zkus si dohodnout delší záruku ;-) Někteří prodejci na IČ nedávají záruku prakticky žádnou. Těch 12 měsíců je běžný standart.
Asi bych se o kvalitu Albis-ů nebál. Vypadá to na poctivý kus HW a nevěřím tomu, že nevydrží řadu let.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 8 years ago

A není náhodou podle novýho zákona možný držet klientům taky jenom rok? Mam za to ze povinna dvouleta záruka už byt nemusi
0 x
Bývalý ISP...

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 8 years ago

Tomáš Nesrsta: Ne, koncovému zákazníkovi stále musíš ručit 24 měsíců. Jen se trochu změnilo prokazování závady, kdy zákazník po prvních 6 měsících musí dokázat, že závada na výrobku už byla v době pořízení.

Petr Bačina: Pokud je možné Albisům důvěřovat, proč 4network sám nedá záruku 24 měsíců a nechává to riziko na nás? Přitom hlavní příjem z STB má on...my STB přeprodáváme skoro za režijní cenu, protože už tak je pro hodně zákazníků taková investice hodně vysoká a některé to i odradí. Nevím teda, kde nakupuješ HW, ale my na většinu HW dostáváme klasickou záruku 24 měsíců, u některých výrobků i delší. S kratší se téměř nesetkávám.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 8 years ago

A proc resite zaruku, dejte jim Setopbox do najmu napr. 99,-/mesic a je to ne. SE Vam z toho sypou penize naporad. Navic kdyz klient skonci, dáte settopbox jinemu a porad sype. V nasi branzi neni ukol prodat, ale mit vse v pausalu preci. I pro toho zakaznika muze byt dobre mit ho v najmu, uz kvuli zaruce a nemusi do toto hned na zacatku dam mnoho penez
0 x