Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2 tv všude.

Problematika videa na IP sítích.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: O2 tv všude.

Příspěvekod honzam » 5 years ago

stepan.benes píše:Skvělá diskuze na téma "Postavil si hospodu, ale chodili mu tam lidi ...". Beru si popkorn a jdu se bavit nad tím jak se někdo diví, že uživatel chce používat službu, za kterou si platí.

Nejdřív se jim to snažíš znepříjemnit aby do tvé hospody nechodili. Postupně je to přestane bavit k tobě chodit a začnou odcházet sami... Nakonec to zavřeš protože nemáš hosty :)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

nejvetsi sranda, ze podobnou diskusi jsme meli cca pred 6 lety https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=4&t=11185, zajimave jak se to resilo.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

6 let je dlouhá doba a neni to jenom před 6 lety. Takhle se tady bavíme každejch pár měsíců. Předtím taky bylo že ISP chtěji po netflixu prachy jinak nebudou přes ně streamovat. FCC se ozvalo že hej co jako sítová neutralita ale asi tak před rokem nebo už možná už to jsou 2 povolilo a více méně se slovy "dělejte si co chcete"
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Takze teraz cakame uz len na to kto bude ten prvy odvazny a nebude riesit nejaku sietovu neutralitu a zareze veskeru cudzu IPTV?
0 x

radik
Příspěvky: 228
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radik » 5 years ago

okoun píše:co má společného neutralita s doplatkem za stahování (FUP) nadměrného množství dat?



Kolik vas to ma ve smlouve, ze ma FUP? Pokud to uvedeno nemas a udelas to, tak si koledujes o pokutu z CTU. Pokuty zacinaji docela litat za reklamace od CTU... Maji dokonce zakoupeny i meraky na testovani od klientu (jen zatim neni legislativne doreseno, jaky budou postihy).
Takze hodne stesti potom.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Prostě "připojení k internetu" se takhle vyvíjí. Způsob odběru služeb se změnil, jsme o hromadu let dál než když jsme začínali.... Smiřte se s tím, přizpůsobte se technicky a cenově.
2 x

kotel
Příspěvky: 9
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod kotel » 5 years ago

Zkoušel jsem 2 měsíce O2 tv a na UPC internetu kvůli fotbalu a většinou nesledovatelné (záseky, výpadky), takže to nebude náhoda :D Samozřejmě problém se těžko identifikuje. Pravděpodobně přetížení na straně O2, ale klidně to může dělat úmyslně UPC. Výsledek mohl být jen jeden, že jsem O2 zrušil.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Nedivil bych se. Pred lety to byla celkem kauza u UPC jak omezovali nejaky cizi TV ci co to bylo.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

kotel píše:Zkoušel jsem 2 měsíce O2 tv a na UPC internetu kvůli fotbalu a většinou nesledovatelné (záseky, výpadky), takže to nebude náhoda :D Samozřejmě problém se těžko identifikuje. Pravděpodobně přetížení na straně O2, ale klidně to může dělat úmyslně UPC. Výsledek mohl být jen jeden, že jsem O2 zrušil.


Potíž je v tom, že řada lidí uvidí, že internet jim jde ale TV ne, tak zavolají na O2, kde jim samozřejmě nabídnou jejich internet, takže nemalá část těch lidí prostě půjde k O2, protože na infolince O2 jim řekli, že je to tím, že mají špatný internet. Jakmile zjistí, že to nebylo internetem, tak už je pozdě, mají úvazek na dva roky a je vymalováno. Dá se to sice řešit, ale z 10 klientů které jsem takhle řešil se na to půlka vykvákne s tím, že jim ten O2 internet vlastně stačí i když je horší a dražší a že nechtějí nic řešit. Ta druhá půlka už je zpět a má IPTV od nás a je po starosti. Máme sledovanitv.cz a 4net a největším závislákům prodáme oboje, jestě se nestalo, že by nešlo oboje zaráz.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

teď tu řeším takovou kuriozitku, pán přechází k nám od o2 adsl, měl i jejich TV, takže chtěl i logicky od nás TV, pán má 4k televizi, no dal jsem mu to co děláme u všech wifi přípojek tedy 3,5Mb HD kvalita, obraz je prý nekoukatelný na 4K, tak jsem mu řekl fajn zkusíme full HD 6Mb, opět obraz je špatný, tak jsem mu řekl promiňte více prostě sledovanitv.cz nemá, pán se jako hrozně diví jak je to možné a že tedy chce doporučit něco jiného, no já fakt nevím co mám s těma lidma dělat :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Satelit, sral pes na IPTV sračky.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

ta propaganda jako že nebudu si kupovat dvbt2 ale vše dám na iptv je fakt šílená!
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Myghael píše:
kotel píše:Zkoušel jsem 2 měsíce O2 tv a na UPC internetu kvůli fotbalu a většinou nesledovatelné (záseky, výpadky), takže to nebude náhoda :D Samozřejmě problém se těžko identifikuje. Pravděpodobně přetížení na straně O2, ale klidně to může dělat úmyslně UPC. Výsledek mohl být jen jeden, že jsem O2 zrušil.


Potíž je v tom, že řada lidí uvidí, že internet jim jde ale TV ne, tak zavolají na O2, kde jim samozřejmě nabídnou jejich internet, takže nemalá část těch lidí prostě půjde k O2, protože na infolince O2 jim řekli, že je to tím, že mají špatný internet. Jakmile zjistí, že to nebylo internetem, tak už je pozdě, mají úvazek na dva roky a je vymalováno. Dá se to sice řešit, ale z 10 klientů které jsem takhle řešil se na to půlka vykvákne s tím, že jim ten O2 internet vlastně stačí i když je horší a dražší a že nechtějí nic řešit. Ta druhá půlka už je zpět a má IPTV od nás a je po starosti. Máme sledovanitv.cz a 4net a největším závislákům prodáme oboje, jestě se nestalo, že by nešlo oboje zaráz.

Jo, jo, přesně takto to je ... Lépe bych to nenapsal. mpcz, 31jan2019
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

Robotvor píše:Satelit, sral pes na IPTV sračky.

Presne tak.V dnesni dobe byt zavislí na jedné službě je špatně.To že vypadne net a tím IPTV není neobvyklé narozdíl od satelitu.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

To bylo urcite na multicastu nekomprimovany. To se pak trochu neni cemu divit. I kdyz teda u toho FHD ze by tam byl takovej velkej rozdil... kdo vi no.
0 x