Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
otak
Příspěvky: 44
Registrován: 8 years ago

Re: 4network.tv

Příspěvekod otak » 5 years ago

Jezdec píše:
honzam píše:
DarkLogic píše:Začínáte taky pozorovat, že při sledování ze záznamu občas pořad skočí možná i o několik minut dopředu? A nepomůže vrátit se zpět - prostě tam ten kus v záznamu chybí.

To jsem zaznamenal. Myslel jsem že to byl ojedinělý problém. Evidentně ne. Píšu to na support

Ano, můžu potvrdit, vypozoroval jsem to např. u StarDance na ČT1 a začínají nám to hlásit i zákazníci.


Ano, také to pozoruji, už cca 1-2 týdny. Ze začátku to bylo ojedinělé, ale teď mi pocitově přijde že se to stává častěji a častěji.
Testuji Arris 4302, navíc trochu jiný model než prodává 4NET, takže hned nejančím když něco zlobí, pošlu na NOC spolu s dalšími postřehy.
Jinak naši zákazníci si zatím nestěžovali, ale už jsem u nich zaznamenal reakci typu "my už vám to ani neříkáme", tak se obávám že máme samé berušky které tiše trpí.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 5 years ago

Ted zrovna nepozoruji nic, protoze to nejede vubec.
Edit: Uz to naskocilo. Vypadek 12 minut, takze to nebylo tak strasne.
Naposledy upravil(a) neverhappy dne 20 Nov 2018 16:03, celkem upraveno 1 x.
0 x

otak
Příspěvky: 44
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod otak » 5 years ago

jj, dnes 15:30-15:45 pozoruji výpadek serveru cdn1.4net.tv, a s tím i celé platformy.

Může se stát, každopádně to pánové z 4NETu odstranili během 15 minut, což myslím všichni tady chápeme jako bleskový zásah ;)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Prý se jednalo o výpadek na páteřním switchi který nepostihl jenom je.
0 x

SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod SpeedyGT » 5 years ago

Popadal jak unicast tak i multicast co od nich máme, vypadávalo to tak nějak random, ale rychlá reakce :ok_hand:
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 5 years ago

Podobnou vec pry dnes zazil instagram, facebook, my a treba i Poda... mozna nekdo dalsi... dost divny... z niceho nic nam to zhaslo... :frowning2:, kolegove poslaly posledni logy do Juniperu, uvidime co se zjisti... zda se neco zjisti...
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Asi se tomu Juniperu nechtělo čekat do toho 22.11. na ohlášený výpadek. Zvláštní že Juniper, Cisco atd. mají takové chyby i když by to mělo za ty prachy být super-rockstable... u TPlinku a podobných to člověk čeká, ale tady?
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 5 years ago

No tak my už o Juniperu ztratili dobré mínění... úplně tomu neorzumím, tak se nechci pouštět moc do diskuze, ale to co nás poslední dobou trápí je právě problém s deklarovanou propustností Juniperů. Museli jsme to nahradit Aristou, proto tolik planovanych vypadku, ktere se tykaji zmeny infrastrutury. Kolegove mi to vysvetlili ze deklarovana propustnost byla nekde kolem 40Gb, ale už při 25Gb to zahazovalo pakety... Ale jak rikam... pro tuto diskuzi nejsem partak....
1 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV


Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Celkem zajímavý jev: na VIP4302 jede ČT1HD o nějakých 5-10 minut opožděně proti ostatním ČT1 v SD i HD. Jakmile přepnu do záznamu, tak se mohu posunout na správný čas, jen pár sekund od živého. Ale jakmile se vrátím zpět na živé přehrávání, tak je pořad posunutý o pěkný flák času zpět. Nějaké ty vteřiny bych pochopil, ale 10 minut? :-) Podpoře hlášeno, tak uvidíme.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Cau
klient hlasi ze ma problem s apple apkou. Na appletv mu to hlasi chybu 404 a nelze se autorizovat.
Nejakej napad kde je problem?
Dik Tom
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 5 years ago

DD, zkusit appku smazat a stahnout znova... jinej napad nemam :-(.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Pozorujete teď od 19:26 výpadek?
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

Potvrzuji.... opět
0 x

waggy
Příspěvky: 22
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod waggy » 5 years ago

u nás též
0 x