Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
otak
Příspěvky: 44
Registrován: 8 years ago

Re: 4network.tv

Příspěvekod otak » 6 years ago

Petr Bačina píše:
Niky píše:Testoval už někdo z vás stream HD low??? Co říkáte na kvalitu obrazu a datový tok? Připadá mi, že je obraz podstatně horší jak SD


Zkoušel jsem porovnávat "přepínáním" a moc velké rozdíly jsem nezaznamenal... Lehce to poznat je, ale myslím že BFU to nepozná a bude pro něj důležitá značka HD u značky programu. Proti pořádnému ripu s 40Mb bitrate je to "TVHD" pořád srágora a na Soudce Alexandra a Barbaru je to pořád i tak moc pěkné ;-)


Tady nesouhlasím, spoustu uživatelů má velké televize a dost řeší hlavně kvalitu, než nějaké logo... Určitě se najdou i BFUčka s malou TV a potřebou HD loga, ale častěji narážím na ten první případ fajnšmekrů s velkou TV.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Tady zatím narážíme na to, že si lidi pořídí 50+" TV, ale stejně koukají na SD, nebo na 700Mb AVI a kvalitu moc neřeší. Ti kteří ochutnají FullHD ripy s bitrate v desítkách Mb/s nebo 4K zase moc neřeší lineární TV vysílání.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

otak píše:
Petr Bačina píše:Edit: spíš mě štve až s*re jiná věc a to lenost HTML firmware. Původní firmware pro Albise funguje krásně svižně. Ale to HTML? To je jak kdyby byla v boxu 486ka. Přepínání programů, všechny reakce menu atd. pomalé jak šnek. Už vidím jak to nainstaluji ke klientovi a ten mě pošle do řiti, protože je FW proti původnímu pomalá šílenost.


..taky jsme toto řešili, pomohlo nahrát do STB poslední firmware přes USB a pak také v menu nastavit odezvu kláves na nejkratší.
Ono se totiž HTML sice aktualizuje samo přes web, ale jenom platformu, nikoli SDK. A jak jsem tam měl starší SDK (nahranou kdysi s první HTML verzí) a novější HTML tak to bylo peklo.


Já bych opravdu velmi rád pochválil 4NET.TV za nový HTML FW, ale bohužel nemohu. Musím souhlasit s kolegou "otak", že je to strašně pomalé. Bavím se o FW pro Albis, který je dostupný dle návodu na veřejném cloudu, a který jsem aktualizoval přes USB. Pevně věřím, že se ještě objeví nějaká verze, která bude svižnější, než se to rozdistribuje mezi klienty, protože se obávám, že nás s tím pošlou do...někam. Schválně jsem to nainstaloval manželce, aniž bych ji o tom něco říkal nebo nějak ovlivňoval, abych viděl reakci ne-ajťáka. A první reakce byla...ježiš, to je neskutečně pomalé :-(
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Btw. a kdo vymyslel, že při startování STB bude mít obrazovka růžové pozadí s tmavěmodrým textem? Vždyť se to nedá skoro přečíst.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

DarkLogic píše:
otak píše:
Petr Bačina píše:Edit: spíš mě štve až s*re jiná věc a to lenost HTML firmware. Původní firmware pro Albise funguje krásně svižně. Ale to HTML? To je jak kdyby byla v boxu 486ka. Přepínání programů, všechny reakce menu atd. pomalé jak šnek. Už vidím jak to nainstaluji ke klientovi a ten mě pošle do řiti, protože je FW proti původnímu pomalá šílenost.


..taky jsme toto řešili, pomohlo nahrát do STB poslední firmware přes USB a pak také v menu nastavit odezvu kláves na nejkratší.
Ono se totiž HTML sice aktualizuje samo přes web, ale jenom platformu, nikoli SDK. A jak jsem tam měl starší SDK (nahranou kdysi s první HTML verzí) a novější HTML tak to bylo peklo.


Já bych opravdu velmi rád pochválil 4NET.TV za nový HTML FW, ale bohužel nemohu. Musím souhlasit s kolegou "otak", že je to strašně pomalé. Bavím se o FW pro Albis, který je dostupný dle návodu na veřejném cloudu, a který jsem aktualizoval přes USB. Pevně věřím, že se ještě objeví nějaká verze, která bude svižnější, než se to rozdistribuje mezi klienty, protože se obávám, že nás s tím pošlou do...někam. Schválně jsem to nainstaloval manželce, aniž bych ji o tom něco říkal nebo nějak ovlivňoval, abych viděl reakci ne-ajťáka. A první reakce byla...ježiš, to je neskutečně pomalé :-(


Dnes se nám box aktualizoval automaticky na HTML. Bohužel přítelkyně to komentovala slovy že pohyb v "guide" je pomalý jako prase :) Chystá se nějaká optimalizace pro Albis? Protože takto to není krok kupředu... :(
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Dneska jsem zkoušel verzi na Arrisu a není to o nic lepší než na Albisu. Prostě je to šíleně líné i když vcelku "pěkné".
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 6 years ago

Mam doma dva Albise 8083, na jednom se nahral novej FW a na druhym jeste ne.
Krome hezkeho popisu programu, kde se nemusim divat na imdb nebo csfd nebo odkud se to bere je to dost spatne.

Chtel jsem si zkusit aspon vratit zpatky poskladane programy ale vcelku rychle jsem to vzdal jelikoz v presouvani programu nefunguje tlacitko CH + a - pro preskakovani celych stran a preskladat to po jednotlivych polozkach se uz stava nemozne. Pak jako velky problem vidim ze pri hledani presouvaneho kanalu lze prejit ze 133 kanalu na prvni a obracene ale kdyz ma clovek aktualne oznacenej nejakej kanal tak to nelze a je potreba prejet vsech 130 kanalu smerem dolu, jelikoz samozrejme vsechny HD programy jsou na konci ale vsichni je chteji na zacatku:)

Uz se tu hodnekrat resilo jestli bude moznost si treba pres webove rozhrani upravit seznam kanalu a nahrat ho do boxu nebo ho mit napriklad takto nastavenej potom pro celej ucet? Pres STB je to momentalne uplne nemozne.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Pri posouvani na casove sice ocenuju nahledy obrazu, ale v momentalnim provedeni jsou uplne k nicemu, protoze nahled neodpovida nastavene pozici (je odhadem o 40 sekund pozadu). Navic to vypada, ze to jeste zpomaluje posouvani v uz tak linem prostredi.
0 x

Lee Coil
Příspěvky: 25
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Lee Coil » 6 years ago

Ahojte hoši. Také bojuju s nestabilitou 4NET.TV již několik let. Odpovědi z NOCu jsou stále stejné:
1) Váš zmiňovaný problém jsme nezaznamenali
2) Děkujeme za upozornění, jdeme se na to podívat
3) Jste jediní, kteří nám hlásí problémy

Problémy jsou stále stejné a téměř každý den, na PONce, na WiFině, všude:
- kompletní zásek STB - nutné odpojit napájení
- smyčky
- sekání pořadů (několik min. až hodin).

Tyto problémy se vyskytují častěji a častěji, dost klientů si zvyklo na naší posranou televizi, protože prostě nemají jinou možnost. Naučili už i své děti vytahovat trafo ze zásuvky když se jim seknou pohádky.

Marži na této TV máme asi 1% a některé balíčky dáváme za nákupku a možná i pod cenou, protože chceme prodat náš internet, kteří bohužel všichni chtějí už s televizí. Naší síť máme postavenou špičkově a s "láskou" a na údržbu několika tisíc zákazníků stačí jeden technik, 4NET.TV nám však svým přístupem "neřešení" strašně kazí jméno.
Největší problém je v tom, že klienti začínají odcházet i s naším supr internetem s nasranými dojmy a poznámkami. Další věc co mě strašně štve, že s tím nemůžeme nic dělat - kupujeme prostě hotové řešení od firmy, která u toho sedí celý den a nevšimne si že jim nefungují streamy do té doby než jim prostě napíšu...
Opravdu nechápu, co tam těch 20 lidí ve 4NET dělá, za celá léta se kvalita služby absolutně nezměnila, naopak zhoršila.

U nás je dost konkurenční prostředí a jediné, s čím můžeme konkurovat je Internet+TV. Kuki je úplně nahovno, sledovani.tv taky nahovno... To si tu TV prostě budeme muset nějak začít dělat sami a kupovat streamy od UPC nebo O2??? Máme možnost hromadného připojování nových a nových klientů, ale co jim nabídneme - 4NET??

Hledám jiného dodavatele, kde se prostě nebude několikrát denně sekat celý STB a kde bude koukatelný HD obraz, ale v této části trhu je prostě díra.


Pro nás je toto zatím bezvýchodná situace, UPC ani O2 zatím svojí platformu pro B2B nenabízejí, ale prý na tom pracují.



Opravdu se upřímně těším, až budu moci tu prasárnu 4NETu poslat do kopru a budu moct nabízet klientům službu, za kterou se nebudu stydět.
0 x

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 6 years ago

Vidím to velmi podobně. Jedním slovem katastrofa. Rozhodně nejste sami kdo mají problémy.
T.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Ja uz to ani nehlasim, dnes jsem zapnul settopbox v pul osmy, sekalo se to jako prase, prepinam jinam, to samy. Zmerim rychlost na pc bez problemu. Zapnu SledovaniTV, to jede krasne, takze problem u me neni.... :thinking:
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Pravda... Je to tragédie a stále horší a horší.
Místo aby se služba zlepšovala, tak se vše víc a víc sere. Firmware pomalý, posun k lepšímu žádný. Stabilita streamů horší a horší.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

Ja zde psal o zasekavani uz pred 14 dny ... Nikdo jiny mi to tu nepotvrdil.
Dnes jsem jim posilal video a pry uz to je opravene ... No uvidime ...

Ale taky me stve jejich obchodni jednani ...
Platim si rebrand, ale az pozdeji se clovek dozvi, ze to vlastne nefunguje na STB UNICAST. Ale plati se stale a stejna castka nekolik let ... Dost nefer ... Mozna to pry ted dodelaji ...
Teletext to same ... Me kvuli tomu odesli klienti ...
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Musim potvrdit, ze dnesni odpoledne a vecer byla opravdu katastrofa ve fungovani sluzby.
0 x

Lee Coil
Příspěvky: 25
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Lee Coil » 6 years ago

Tak výpadky se dějí a lidi jsou za ně naštvaní, to je pochopitelné.

Nevím jak vy, ale pokud budu mít výpadek v síti, tak udělám vše proto, aby se to neopakovalo, protože vím co lidi dokážou a vím, že když to bude často, tak odejdou, já přijdu o prachy, propustim zaměstnance a půjdu si tohodit. Pokud se mi část sítě bude srát pravidelně téměř denně několik let, tak jsou tři možnosti:
a) jsem totální dement co to neumí několik let opravit
b) nejsem dement, ale seru na to a nechci zaplatit lidi aby to opravili, protože si kupuju drahý boty a hodinky,
c) hodlám zavřít krám.

Nevím jakou má politiku 4NET, ale očividně jim je jedno, že všichni čekáme jen na to, až se objeví něco normálně funkčního u konkurence, pak to budou moci fakt zavřít.
0 x