Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Re: 4network.tv

Příspěvekod Dalibor Toman » 7 years ago

Petr Bačina píše:Notoricky známá věc s 10s skoky a slavný lyžař ;)


muzu potvrdit. Delsi dobu jem tyhle posuny v case nevidel ale minuly tyden bohuzel nekolikrat
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

Mohl byste to prosím blíže specifikovat kolegům na noc@4net.tv, popsat kdy, zda ve špičkách, na jakém boxu, zda plošně u všech zákazníků, nebo jen na některé části sítě. Podrobí to zkoumání a přijdou čím to je. Máte nasazenou testovací HTML verzi, nebo předchozí SVG verzi? To vše jsou důležité věci, které potřebujeme vědět.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Je to pořád stejný problém který řešíme už 2 roky. Je jedno jestli je špička nebo ne, připojení na optice nebo wifi. STB Albis s růžovým firmware, pokud se nepletu v3.
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 7 years ago

Myslim ze tu kazdy mluvi o jinem problemu.
Streamy bezi v posledni dobe dobre a bez sekani.
Problem je stale pri spusteni programu na jakymkoliv STB na jakekoliv lince, ze se po chvili presune o nekolik vterin dale. Nic nezmenily ani testovaci streamy od primy co jsem zkousel
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Hele třeba nám se obraz nezpožďuje nikde, občas záseky ve špičce. S tím se 4net snaží něco dělat, hledat. Paradoxně nám to dělá jen na části sítě, na druhé části kde bereme konekt jinou cestou to nedělá, nebo lidi neříkají.
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

No to zni teda zajimave. Popis od PB jsme poslal kolegům, uvidíme co oni na to. Pokud se najde ještě někdo kdo by chtěl sdílet svoji zkušenost budu rád. Je vidět, že někde se to ustálilo a někde ne, takže musíme hledat příčiny a důvod proč to někde jede a někde ne.Evidentně to nějaké problémy vyřešilo, ale asi ne vše.. tak jdem na to.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Sekání streamů se prakticky neděje, když tak opravdu velmi zřídka a jenom pár sekund. Přeskoky po přepnutí jsou stále. Rozhození zvuku u některých kanálů je vcelku často. Zrovna včera večer jsem hlásil problém na 3 kanálech: AMC, Disney channel (ten velmi často), Discovery. Vždy je to posunuté o možná desítky vteřin.

Ale abych nebyl jen kritický, tak celkově bych řekl, že stabilita o dost lepší, technická potvora velmi dobrá.

Ještě prosím dodělejte funkci "zálohování seznamu kanálů". Výměna boxu, změna hlavního balíčku atd. znamená rozhození vlastního řazení kanálů a to dokáže naštvat ;-)
1 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

Petr Bačina píše:......


Ještě prosím dodělejte funkci "zálohování seznamu kanálů". Výměna boxu, změna hlavního balíčku atd. znamená rozhození vlastního řazení kanálů a to dokáže naštvat ;-)


to je dobrej tip... znamenam do backlogu DÍKY
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Ještě zkuste poladit funkci nahrávání. Konekrétně: zmačknu na ovladači červený puntík, program se "nahraje/uloží", ve chvíli kdy stisknu tlačítko znovu, tak se program smaže bez jakéhokoliv upozornění nebo potvrzení, jenom mi skočí oznámení o tom, že byl smazaný. Asi by nebylo od věci, aby vyskočilo okno ve kterém bude nutné potvrzení, aby si uživatel pořad omylem nesmazal.
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

Petr Bačina píše:Ještě zkuste poladit funkci nahrávání. Konekrétně: zmačknu na ovladači červený puntík, program se "nahraje/uloží", ve chvíli kdy stisknu tlačítko znovu, tak se program smaže bez jakéhokoliv upozornění nebo potvrzení, jenom mi skočí oznámení o tom, že byl smazaný. Asi by nebylo od věci, aby vyskočilo okno ve kterém bude nutné potvrzení, aby si uživatel pořad omylem nesmazal.


JAsan to je asi nejaky bug... myslim ze to uz funguje spravne. Testujete HTML nebo to mate jeste na predchozi ruzove SVG?
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

Nahravani jsem reportoval uz driv. V html bylo opraveno davno.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Jelikož máme Albis, tak máme stále původní růžový firmware. Když mi pošlete HTML pro Albis, vyzkouším HTML ;-)
0 x

otak
Příspěvky: 44
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod otak » 7 years ago

Mám v Albis SG8073 HTML verzi, už nějakou chvíli. Problémy jsem neřešil, ostatně byla to beta nebo možná alfa verze...

O víkendu se STB seknul, musel jsem ho natvrdo vypnout (dělalo to docela často při trochu častějším přepínání kanálů). Při rebootu mne ale překvapilo, že si začal automaticky tahat z internetu novou verzi, po chvíli se aktualizoval a rebootoval, všechno samočinně, jako paráda (jen doufám že by ho BFU při tomto znovu nerestartoval).

Tak nejdřív dobré zprávy - nová verze má evidentně opraveno spoustu chybiček. Vůbec se mi nepodařilo ho zaseknout, ikdyž jsem hodně přepínal, posouval, atd., dělal to co ho dříve často zaseklo, prostě si běží furt svojí a nesekne se, paráda. Když, tak max na chvilku vytuhne obraz (nic vážného, vteřinky), ale STB se nesekne a funguje. Pak tam zlobily obrázky u náhledu pořadů, to už také funguje bez chyb.

A teď ty špatné zprávy - po aktualizaci totálně zpomalené ovládání, reaguje líně, odezva na stlačení 1-2 vteřiny, než se zobrazí Guide tak doba atd. Dále v seznamu nahraných pořadů je že pořad bude smazán za 1745673 dnů a podobná čísla, asi drobnost. Největší problém na konec - posouvání v pořadu nejede, resp. kurzor se vždy po chvíli přesune na začátek pořadu, takže posun vpřed/vzad je skoro nemožný (mohu se posuvat, ale nevím kde jsem, takže to jde dost blbě).

Snad se nebude nikdo zlobit že píšu sem a ne na noc, ale zajímá mne, jestli mají ostatní také podobnou zkušenost, a jestli už se jim STB aktualizovaly?
1 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

Zdravím Vás, nikdo se zlobit nebude, protože Vaše zpráva je popis aktuálního stavu, nikoliv stěžování typu "no nám to dělá už 14 dní a nikdo s tím nic nedělá..." Nejste sám, tyto chyby máme již hlášeny a kolegové je budou opravovat v následujícím hotfixu. Nyní je na testovku uvolněna verze 3.3.0, necháme ji tma ještě asi týden, posbíráme poslední podobné bugy, které jsme prostě neviděli, a vše fixneme v posledním relase a půjde už snad do světa. Díky za komentář.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

philirom
Příspěvky: 73
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod philirom » 7 years ago

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s appkami pro smart tv? Někdy v březnu tu bylo zmíněno, že beta verze bude pravděpodobně k dispozici v červnu...

Děkuji.
0 x