Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Re: 4network.tv

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Je to starší novinka, ale kdysi to myslím skutečně vydrželo napořád.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

dkulda píše:Ano to je přesně o tom subjektivním dojmu a stylu používání...o tom co je v IPTV to hlavní bychom mohli diskutovat celé dny či dokonce měsíce, každý to používá jinak a mezi zákazníky našich zákazníků patří lidé, které to používají stejně jako klasickou TV, jen ji nemají do UPC ale od nás (Vás), takže ohýbat to tomu jak to používám já nebo Vy by omezilo zase někoho dalšího...


Asi se shodneme, že ani jeden nejsme odborníci na UX a tipl bych si, že pro účely této služby jste zatím žádného UX odborníka neoslovili a děláte to, jak si sami myslíte, že je to správně. Mám pravdu? A neuvažovali jste někoho takového oslovit, kdo by Vám na to mrknul jako profík?

dkulda píše:Vašemu stylu používání EPG by více vyhovovalo "sloupcové řazení", tak je to nasekané do sloupců a všechny pořady jsou stejně dlouhé a vybíráte di po pořadech,moje LG to umí také přepnout. Měli jsme tuto vaiantu v plánu, ale nebyl na to kladný ohlas a ani jsm eto od té doby neslyšeli jako chybějící "náhled". Teď je to poprvé po cca po 2 letech co to řeším. Každý pohled si najde svého uživatele...

Díky za reakce.


Sloupcové řazení by mi určitě nevyhovovalo. Řazení, jak je, je v pořádku, jen ty skoky v EPG mi přijdou nepraktické. Btw. když už jste zmínil tu Vaši LG, jak ta k tomu přistupuje? Skáče po pořadech nebo po pevných časových intervalech?
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

Defender píše:vsiml jsem si ze se nahrane programy mazou po 30ti dnech. na starych boxech ten termin videt nebyl ale na albisech to ted vidim.
ma potom smysl nahravani poradu kdyz si v podstate jenom prodlouzim ten tyden zpet ktery muzu vyuzit o tri dalsi tydny ale potom se mi vsechno stejne smaze?
takhle to byvalo vzdy nebo je to nejaka uz trochu starsi novinka?


No je to spíse taková starsí novinka, resp, 30 dni je od zacatku, ale videt termin smazani je starsi novinka souvisi s HTML verzi....
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 7 years ago

dkulda píše:
Defender píše:vsiml jsem si ze se nahrane programy mazou po 30ti dnech. na starych boxech ten termin videt nebyl ale na albisech to ted vidim.
ma potom smysl nahravani poradu kdyz si v podstate jenom prodlouzim ten tyden zpet ktery muzu vyuzit o tri dalsi tydny ale potom se mi vsechno stejne smaze?
takhle to byvalo vzdy nebo je to nejaka uz trochu starsi novinka?


No je to spíse taková starsí novinka, resp, 30 dni je od zacatku, ale videt termin smazani je starsi novinka souvisi s HTML verzi....


spis jsem mel za to ze driv jsem daval ulozit film a zustal tam bez smazani ale to uz je vic jak rok urcite a ted si stezovala mama ze se ji mazou serialy driv nez se stihne podivat
0 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

Defender píše:
dkulda píše:
Defender píše:vsiml jsem si ze se nahrane programy mazou po 30ti dnech. na starych boxech ten termin videt nebyl ale na albisech to ted vidim.
ma potom smysl nahravani poradu kdyz si v podstate jenom prodlouzim ten tyden zpet ktery muzu vyuzit o tri dalsi tydny ale potom se mi vsechno stejne smaze?
takhle to byvalo vzdy nebo je to nejaka uz trochu starsi novinka?


No je to spíse taková starsí novinka, resp, 30 dni je od zacatku, ale videt termin smazani je starsi novinka souvisi s HTML verzi....


spis jsem mel za to ze driv jsem daval ulozit film a zustal tam bez smazani ale to uz je vic jak rok urcite a ted si stezovala mama ze se ji mazou serialy driv nez se stihne podivat


Nerad bych se pletl, ale uz z principu omezene kapacity diskoveho pole to tam nemohlo byt na furt, ale jestli to tam bylo z hole nedbalosti, nebo dokonalosti systemu dele to nemohu poprit.
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

otak
Příspěvky: 44
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod otak » 7 years ago

dkulda píše:
Defender píše:
dkulda píše:
No je to spíse taková starsí novinka, resp, 30 dni je od zacatku, ale videt termin smazani je starsi novinka souvisi s HTML verzi....


spis jsem mel za to ze driv jsem daval ulozit film a zustal tam bez smazani ale to uz je vic jak rok urcite a ted si stezovala mama ze se ji mazou serialy driv nez se stihne podivat


Nerad bych se pletl, ale uz z principu omezene kapacity diskoveho pole to tam nemohlo byt na furt, ale jestli to tam bylo z hole nedbalosti, nebo dokonalosti systemu dele to nemohu poprit.


Myslim, ze tam drive bylo 60 dnu (nebo nejaka delsi doba nez 30), kdyz jsme se tehdy rozhodovali mezi sledovani.tv a 4net tak delka zaznamu byl bod navic pro 4net (sledovani melo uz tehdy omezeni na 30 dnu). Mam za to, ze i z oficialnich zdroju prislo omezeni na 30 dnu az pozdeji.

Mam dotaz - je omezeni 30 dnu dane smlouvami a licencemi, nebo je to technicka zalezitost velikosti diskoveho pole? UPC to ma tak kulisacky napsane, ze pro zakaznika uchovava jeho zaznam na svem poli, dokonce pri prvni inicializaci musi zakaznik odsouhlasit ze jde o jeho zaznamy a UPC mu poskytuje pouze infrastukturu, zpetne shlednuti tam ma dany zakaznik az od momentu kdy to odsouhlasil. Tzn. UPC vlastne neposkytuje TV archiv a takove ty licencni veci, ale jenom pronajima zakaznikovi svuj HW. Pravnici UPC jsou schopni cokoli pretocit tim spravnym smerem :)
0 x

otak
Příspěvky: 44
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod otak » 7 years ago

dkulda píše:
otak píše:
dkulda píše:No a co říkáte na naše vyhledávání, třídění dle žánru atd, není to vlastně to samé? pak jen klikáte mezi filmama, čtete si rozšířené EPG+ atd....


Priznam se, tyto funkce jsem ani na Albisu, ani ve web rozhrani nenasel.

Projizdim appku pro Android, je tam vyhledavani, to je super. Jsou tam podobne porady v podrobnostech o poradu, to je taky super.

Ale neni to jakoby styl "videoteka", kdy hned po otevreni na mne bafnou nejvetsi pecky a muzu na ne i mrknout podle zanru.
Duvod je ten, ze treba v dobe kdy mam cas pustim TV a chci se na "neco" (cokoli pouzitelneho) podivat. Ale musim projizdet program a hledat kde kdy co slo.

Testovaci verze HTML tusim byla jenom pro Arris, coz nemam kde vyzkouset, tak mozna pisu o necem co jiz jinde existuje (ale ne na Albisu/webu/Androidu).


mrknete prosím na tento odkaz je tam postup jak nabootovat HTML verzi na Albis, mělo by tam být již vyhledávání.
https://cloud.4net.tv/index.php/s/pZ4d30hcq6sSa94


...dekuji za tu Albis/HTML verzi, netusil jsem ze existuje. A jednim slovem WOW, posun spravnym smerem, je to i mnohem sviznejsi, ty napovedne tlacitka vespod jsou super atd., tesim se na ostrou verzi! Par drobnosti tam nefunguje nebo jinak nez bych cekal ale to je jasne u beta verze, to se doladi.

Jenom ta jakoby videoteka tam stale neni, ani porady po zanrech, takze to jsem jeste nevidel.

A k listovani v EPG - tato graficka uprava instinktivne vybizi k listovani tak jak to v ni je (tzn. po poradech, bo se kurzor hybe po poradech vsemi smery). Takze urcite sem patri tak jak to je. Jak jsem psal drive ze bych radsi linearni posun, tak ten by mel byt v te SVG verzi, tady by mi spis nesedel.
1 x

dkulda
Příspěvky: 377
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod dkulda » 7 years ago

JJ delame na tom dlouho, uz to melo byt davno venku, ale kolegove se poucili z predchozich chyb a nechteji se ukvapit... :blush:, uz snad strihame metr...(2metr :joy:)
0 x
4NET.TV - I VY MŮŽETE POSKYTOVAT SVOU VLASTNÍ IPTV

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 7 years ago

od vcera nekdo ve webovem rozhrani gurmansky seradil televizni kanaly tak aby kazda prima byla mezi jinym zbytkem sveta? Takze cool je u polaku, max u slovaku, love mezi kanalama jeste dal nebo se tohle nastaveni da nejak ovlivnit?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Asi dva dny pozoruju zasekávání obrazu při sledování živého vysílání (možná ale i při sledování záznamu) na settopboxu, kdy se obraz cca. co minutu začne tak na sekundu trhat a pak je zase na chvíli v pořádku. Zvuk jede plynule i během záseku.

Psal jsem na NOC, ale zajímalo by mě, jestli tohle pozoruje i někdo další.
1 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 7 years ago

jo posledni dny po vecerech to sleduji taky
1 x

radjar
Příspěvky: 4
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod radjar » 7 years ago

Stejný problém, dřív jsem to přisuzoval pomalému připojení, ale při měření se ukazuje okolo 12-15 MB což by mělo bohatě stačit.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 7 years ago

zasekavani jsem take predevcirem pozoroval
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Také. Hlásil jsem už ve středu v noci, přišla odpověď že za to mohl vadný síťový prvek. Včera večer se ale situace dle "informací z pole" opakovala.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 7 years ago

Jeden jejich server , ktery si monitoruji. viz graf. Chtel jsem po nich IP serveru unicast, ktery mi posili IPTV a zadna odpoved.Pokud mate nekdo IP, tak napiste. Me take nebavi v hospode poslouchat lidi, jak se jim to seka. Za chvilku by ze me byl abstinent. Na grafu sobota a ctvrtek byl 20 min. zasek meho routeru (uz jsem jej vymenil).
4network.PNG
4network.PNG (45.71 KiB) Zobrazeno 3170 x
0 x