Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

4network.tv

Problematika videa na IP sítích.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Re: 4network.tv

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Stejně je to v dnešní době krávovina od ČT, aby se drželo několik identických streamů jen kvůli tomu, že půl hodiny denně (nebo jak dlouho to trvá) běží regionální vysílání.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

ano, ale lidé to chtějí :)
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Můžete někdo zkontrolovat jak se chová přehrávání z archívu např. na Prima COOL HD? Mně to neskutečně zlobí a přehrát si něco z archívu je pro zlost. Pořad přeskakuje, ukazatel na časové ose se posouvá až někam ke konci pořadu... šílenost.
Jak z počátku vše funguovalo relativně bezproblémů, tak je to horší a horší. A když chybu popíšu, tak se nakonec dozvím, že chybu nikdo jiný nehlásil. Připadám si už jako debil a že jsem asi jediný, kdo hlásí nějaké problémy.

A mimochodem, přeskakování o 10s vpřed pořád nevyřešeno!

https://www.youtube.com/watch?v=nGbvURZEa1s
https://www.youtube.com/watch?v=zzTBTIlFqpI
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 7 years ago

Stejny problém se vyskytuje u nas na Kuki . Hlásil jsem to dodavateli odepsali že žadne potíže nevidí.
Pokud N4 bere streamy -nebo apon jejich čast od Netboxu ,tak to může mít původ problému až tam. A protože to nedělá u každého nahraného filmu a ještě ne trvale nemusí to každý hlasit jen si zanadava že to chodí blbě.
Samozřejmě to neděla na všech kanalech ,ale mam pocit že na Prima HD, CT1 HD a snad ještě na jednom.Ale nejvic právě ta Prima COLL HD ... podotykam máme Kuki :!: od A1M
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Mám 4network. Na Cool se moc nedívám, ale před pár dny jsem si pustil z archivu (přes web rozhraní) Autosalon a bez problému. Už teda nevím, jestli to bylo v SD nebo HD. Pro zajímavost jsem teď zkusil z archivu i několik jiných pořadů a taky OK. Ani od jiných uživatelů jsem ale neslyšel o nějakém problému.
0 x

Magic
Příspěvky: 66
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Magic » 7 years ago

Nezaznamenal někdo z Vás včera v 19:30 - 20:xx výpadek živého přenosu? Vypadlo to na poměrně dlouhou dobu a rád bych věděl jestli to opravdu nikdo jiný nezaznamenal.
Divné je, že pořady z archivu jeli. Máme Unicast řešení.
0 x

MerlinX
Příspěvky: 2
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod MerlinX » 7 years ago

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na balíček Sport. Od 1. 9. jsou nabídce Basic zahrnuté kanály Nova Sport 1, Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD. Přikoupením balíčku Sport získám navíc tedy již pouze Eurosport HD, Eurosport 2 HD, ArenaSport1, ArenaSport2. Je možné tedy snížit cenu balíčku Sport nebo do něho přidat další sportovní kanály (Sport 1, Sport 2HD)?

Ještě poznámka - na papíře v programové skladě Nova Sporty jsou, pokud si však nastavím pouze Basic, tak Nova Sporty v nabídce nemám.

Děkuji za vysvětlení
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Už před pár týdny jsem hlásil, že v excelovské tabulce s programovou skladbou, kterou 4NTV rozesílalo, je chyba, protože jsou Nova Sport 1 a 2 uvedené v nabídce Basic. Dostal jsem odpověď, že to bude opraveno, ale žádnou novou programovou skladbu jsem nedostal. Je tedy možné, že někteří poskytovatelé, kteří to jen opsali do svých nabídek, to stále uvádějí špatně.

Btw. v balíčku Sport v unicastu je uvedeno, že je tam "Nova Sport 1" a "Nova Sport 2 HD". Proč není i jednička v HD? Nebo tam je a je to taky špatně uvedeno?
0 x

otak
Příspěvky: 44
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod otak » 7 years ago

MerlinX píše:chtěl bych se zeptat na balíček Sport. Od 1. 9. jsou nabídce Basic zahrnuté kanály Nova Sport 1, Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD. Přikoupením balíčku Sport získám navíc tedy již pouze Eurosport HD, Eurosport 2 HD, ArenaSport1, ArenaSport2. Je možné tedy snížit cenu balíčku Sport nebo do něho přidat další sportovní kanály (Sport 1, Sport 2HD)?


- taky jsem to drive zminoval tady
viewtopic.php?f=90&t=16605&start=210#p196014
ale zatim bez odezvy od 4NET...

DarkLogic píše:Už před pár týdny jsem hlásil, že v excelovské tabulce s programovou skladbou, kterou 4NTV rozesílalo, je chyba, protože jsou Nova Sport 1 a 2 uvedené v nabídce Basic.


...tak tohle je katastrofalne spatny vtip :( V lepsim pripade nas budou mit zakaznici jenom za lhare a diletanty.
Neverim, ze by solidni firma planovala porusit smlouvu (dodatek) hned po jejim sepsani. Neco bylo oznameno, oficialne poslano atd., nedostali jsme zadne dementi ani opravu ani nic. Cili jen tise cekame az tam programy pribudou a budou v souladu s novou smlouvou (predpokladame to visi na technickych detailech).
0 x

otak
Příspěvky: 44
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod otak » 7 years ago

Pozorujete také někdo problémy s hlasitostí u STB Albis SG8073?
Několika zákazníkům to zdánlivě bez příčiny ztlumuje hlasitost na TV.
Začali jsme to pozorovat až s novějšími STB, které mají podporu pro ovládání TV (ale vůbec na nich není spárování s TV nastaveno).
0 x

lemointernet
Příspěvky: 53
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod lemointernet » 7 years ago

Pro informaci - efektivita CDN proxy. Začíná se vyplácet.

graph_image.php.png
1 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

kolik tohle generuje uzivatelu?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Já bych si tipl kolem stovky uživatelů. Jsem blízko?
0 x

oliver.es
Příspěvky: 89
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod oliver.es » 7 years ago

113 set-top-boxů. Je to unicast s lepsimi streamy.
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 7 years ago

oliver.es píše:113 set-top-boxů. Je to unicast s lepsimi streamy.


Ahoj, co znamená lepší streamy ?
Máme taky 4net ale při podpisu smluv si nevybavuji žádnou informaci o lepších streamech.

Díky Honza
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz