Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

správné organizování svárů v kazetě

Forum věnované problematice optických komunikací / www.profiber.cz / Moderuje profiber
helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Re: správné organizování svárů v kazetě

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Basty co máš proti https://www.ma-fia.cz/opticka-kazeta-ko ... 0x8-p1221/
Jsou prostorný na každou stranu se vejde 12 sv. a když je něco kratší máš minimálně tři varianty jak to řešit.
Naposledy upravil(a) helapc dne 18 Nov 2018 15:08, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

ocior píše:Podivej se na kazety Huber+Suhner, ty maji dost moznosti, jak zkracene vlakno vymotat.
https://literature.hubersuhner.com/tech ... Page=167#/
https://www.intelek.cz/db/repository.ns ... ssette.pdf


Tohle je vážně nej kazeta, se kterou jsem dělal. Když to osadíte veškerým příslušenstvím, tak cena není lidová, ale ta práce s tím to vyváží.
1 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Tuhle presne jsem jeste nemel, takze nemuzu hodnotit, ale princip je stejny jak u vsech. Nebo to neumim, ale kdyz to tu pise vice lidi...
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Tak s tou lisou jsem v začátcích dělal a že by to byl posun někam do nebes mi nepřijde. Důležitý je podle mě držák 900ky na pigtaily, aby s tím nebylo sraní a dávat rezervní vlákna jako poslední a ideálně si je držet v bufferech a zbytečně neholit. Když se musí vlákno víckrát zalomit je to blbý, pokud nemám dvě otočky, tak je to hodně blbý. Ono ty dvě tři otočky se vejdou vždy, jen je to větší vopruz než jedna, ale je tam prostor na chybu. Když je místo, vytvářím si vždy celej buffer na stole a nezakládám jednotlivé vlákna, ale až vytvářím buffer.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

hezké je že tu řešíte kazety ale když někam přijdete že někdo chce něco svařit a má tam svoje kazety tak moc na výběr nemáte...
neví někdo něco tedy o nějakém tom videjku kde to někdo předvádí co a jak?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

okoun píše:hezké je že tu řešíte kazety ale když někam přijdete že někdo chce něco svařit a má tam svoje kazety tak moc na výběr nemáte...
neví někdo něco tedy o nějakém tom videjku kde to někdo předvádí co a jak?


moje zkušenost je, že když někam přijdu pro někoho něco vařit, tak se jedná o max 4 sváry v kazetě apod. a to je mi opravdu jedno, co tam za kazetu mám.
Pokud se dělá nějakej větší projekt, tak je to obvykle na domluvě a to se pohlídá i to, jaký tam budou kazety. Pravda je, že jsem viděl, že i někdo odholuje 900um pigtaily a koncí s němi na hraně kazety a dál už jde jen 250um - upřímě, nikdy jsem to nedělal a při výběru dobré kazety to de fakto ani není potřeba. Dle mě je to u kazet s 12 vláknama celkem ztráta času. U 24 vláknových varianty bych si s tím i tu práci dal, ale jelikož jsou obvykle buffery po 12ti vláknech, nikdy jsem neměl potřebu rvát do kazety víc než 12 vláken - teda z vyjímkou EC2 kazety od Micosu, když vaříme ORSM moduly od Micosu na 24vl buffer a tam je to taky jedno.
IMG_2743.jpg
IMG_2743.jpg (121.31 KiB) Zobrazeno 4510 x
1 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

tak když někam jedu tak právě dost častu pracuji s takovou šitkou https://www.abctech.cz/opticka-kazeta-s ... 13669.html
a docela mám obavu z těch 12 vláken než když ji tam je 6 :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

okoun píše:tak když někam jedu tak právě dost častu pracuji s takovou šitkou https://www.abctech.cz/opticka-kazeta-s ... 13669.html
a docela mám obavu z těch 12 vláken než když ji tam je 6 :)


kdyz na nejakou takovou “kazetu” narazim, tak saham do kufru a vytahuju svoji-pak uctuju o 150,- vic. Vyreseno :)
1 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Ted budu trochu off, ale čím čistíte vlákna od gelu? Dneska jsem měl kabel s centrální trubkou plnou gelu a musím říct, že to bylo peklo každý vlákno umýt a i tak to prostě na nich pořad lehce bylo a lepily se k sobě. IPA a kapesníčky to moc nebraly.

Díky
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

Laibir píše:Ted budu trochu off, ale čím čistíte vlákna od gelu? Dneska jsem měl kabel s centrální trubkou plnou gelu a musím říct, že to bylo peklo každý vlákno umýt a i tak to prostě na nich pořad lehce bylo a lepily se k sobě. IPA a kapesníčky to moc nebraly.

Díky


plechovka technickyho benzinu, pekne tam vlakna strcit a zatrepat :)
1 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Kudla tak málo stačilo? Já se s tím sral fakt dlouho. Popravdě.. víc jsem se sral s tím dostat tu centrální trubku z toho kabelu. Potřeboval jsem udělat tak 2m rezervu a nejvíc mě štvaly skelný vlákna, který byly omotaný kolem ty trubičky. Mám je snad všude.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

To musela být nějaká mrfka kabel ne? Kdp clt jde krásně koníkem...
1 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Jo KDP jsou v pohodě. Ještě teď trochu zápasím s akrylátem v mikrokabelu od OFS, ale tuším, že ho musím opatrně podélně naříznout. Ono sec. ochrana je sundatelná nehtem, tak abych to neprořízl moc.
Jinak kabel to byl Optral Nexo 12F010, potřeboval jsem G652D. Ono by asi potřeba nebyl, protože původně se to mělo vařit na stejný kabel a nakonec jsem se rozhodl o spojení pomocí e2000.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Laibir píše:Kudla tak málo stačilo? Já se s tím sral fakt dlouho. Popravdě.. víc jsem se sral s tím dostat tu centrální trubku z toho kabelu. Potřeboval jsem udělat tak 2m rezervu a nejvíc mě štvaly skelný vlákna, který byly omotaný kolem ty trubičky. Mám je snad všude.

To jsi ještě neměl "kabel lepič" - musel jsem párkrát svařovat kabel vyrobený někdy kolem roku 2000. 20ti vlákno, 5 bufferů po 4 vláknech a zbytek bufferů falešných, plné lepivého gelu v prostoru mezi bufferama. Preparace jednoho konce kabelu tak na půl hodiny, rukavice na vyhození (po první zkušenosti jsem na to bral chirurgické), místo "kapesníčků" několik pořádných hadrů a flaška technického benzínu. Isopropylem a kapesníčkama bych to chystal tak 3 hodiny ;-)
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

sub_zero píše:ORSM moduly od Micosu

Jak jste s ORSM spokojení? Nemáš fotky nějaké větší hotové instalace? Plánuji tyhle vany na zakončení několika stovek vláken v racku ale od stolu se to špatně posuzuje...
0 x