Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

OTT - budoucnost nejen pro TV

Forum věnované problematice optických komunikací / www.profiber.cz / Moderuje profiber
Martin Novotný
Příspěvky: 3
Registrován: 9 years ago

OTT - budoucnost nejen pro TV

Příspěvekod Martin Novotný » 9 years ago

OTT.jpg

Postupně přibývá poskytovatelů, kteří nabízejí své služby tak zvaně Over The Top. Posílají data přes vyšší vrstvy a využívají stávající internetové připojení uživatele. Je to skutečnost, které se dá jen těžko zabránit, takže nezbývá nic, než se přizpůsobit.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s OTT a jak tuto technologii vnímáte?

Martin Novotný
0 x
Martin Novotný
Profiber Networking CZ s.r.o.
martin.novotny@profiber.eu

Uživatelský avatar
profiber
Příspěvky: 86
Registrován: 11 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Praha, Mezi Vodami 205/29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod profiber » 9 years ago

Poskytovatel OTT služeb vyžaduje od provozovatele infrastruktury určitou stabilitu a propustnost. Měl by tedy přispívat na její údržbu. Peníze jsou totiž až na prvním místě.

Paušálně, za zákazníka, jinak?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

http://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/162208-spolecnost-comcast-prekonala-za-1q-prekonala-ocekavani

Tenhle článek mluví jasně - Napříč sektorem je stále větší zájem o sledování pořadů online ve srovnání s kabelovou televizí. Řada uživatelů například přechází na službu Netflix a ruší kabelovou televizi. Comcast ztratil v 1Q 8 tisíc předplatitelů kabelové televize, přičemž před rokem dokázal jejich počet navýšit o 24 tisíc.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

melvi
Příspěvky: 158
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod melvi » 9 years ago

No jsou dva modely, budu garantovat kvalitu pro OTT a nebo budu na OTT provoz aplikovat best effort.

Pokud budu garantovat kvalitu pro OTT a budu to dělat pro 3 stranu, tak si za to vezmu peníze a vezmu si je buď od zákazníka a nebo od provozovatele OTT který si je vezme od zákazníka.

To že zákazník za to nebude chtít zaplatit a OTT partner také je je zřejmé.

Zůstane to tedy u best effort a pro fňukající zákazníky mám jasnou zprávu, internet je best effort služba bez rozdělení na provoz.

Pokud chceš garantovanou OTT, tak si kup balíček garantovaných parametrů pro videoslužby, v rámci kterého dostaneš kapacitu vyhrazenou parametry nad rámec stávající služby internetu.

No a pak mám vlastní OTT, které běží u mne a automaticky k němu bundluji balíček kapacity pro videoslužby. :-)
0 x