Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

IP SMART BOARD - IP teploměr

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

IP SMART BOARD - IP teploměr

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Všiml jsem si na webu Aspy tohohle teploměru http://wifi.aspa.cz/ip-smart-board-ip-teplomer-z103651/ máte někdo?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

no hlavně to moje neni IP takže teď už na nic.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no konečně trochu cenově přístupnější IP teploměr...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

Pouzivame dlouho SDS mikro a jsou v pohode, vic vstupu a lepsi cena :) Akorat to neprodava aspa :-D
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

nejsi sam :) tadle popelnice jede dokonce jenom na 10mbit /IP SMART..
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Stanislav Hrncir píše:nejsi sam :) tadle popelnice jede dokonce jenom na 10mbit /IP SMART..


No jasné, on ten teploměr potřebuje aspoň 100Mbit, aby stíhal dodávat ty kvanta dat :DD
zrovna před chvílí mi přišlo to SDSko, jako to nemá možnost napájení po PoE? Manuál na CD z teska které nejde přečíst, čidla se musí pájet. První dojem oproti tomu smartboardu ted nic moc.... Snad bude v praxi i přes první zklamání lepší
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 13 years ago

Povedlo se vám někomu výčítat hodnoty přímo z SNMP toho boardu do cacti? Nevím jestli mám chybu v cacti nebo to musí lézt přez další program. Cacti mi napíše, že SNMP nejede. (Zapnuté je mám)
0 x

Uživatelský avatar
ByZaK
Příspěvky: 178
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ByZaK » 13 years ago

SMART BOARD mám v síti asi 4 měsíce a nevím o něm, SNMP funguje bez problémů (vyčítám data do Dude a do Zabbixu). SDS fajn ale proti SMARTBOARDU amaterská hrachovina.
0 x
Zdeněk Kudrnáč - KudrnacNET - http://www.kudrnac.net

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

mám je taky na síti, chvilku jsem se s tím drbal, ale zatím se mi to s rrd nepovedlo rozchodit, vyhazuje to nějakou chybu.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

ty jo, před 14 dny jsem z toho chtěl vylámat aktuální teplotu a taky to nebylo hrc prc :-D nějak se tomu nechtělo.

php5

Kód: Vybrat vše

snmpget("192.168.1.112", "public", "0.1.3.6.1.4.1.21287.16.1.0");
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

mě to háže v rrd chybu:

Kód: Vybrat vše

./temperature: line 20: "27.5": syntax error: operand expected (error token is ""27.5"")

kopíroval jsem to z jiného grafu a jen upravil hodnoty, a píše to tohle. U Anemometru od téže společnosti mám uplně ten samý problém.
0 x

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 13 years ago

Nezkousel nekdo tuhle desku?:) Docela by se to hodilo i k mereni napeti baterek u AD zdroju:)

http://www.digital-measure.com/html/web_voltmeter.htm
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

Leeonek píše:mě to háže v rrd chybu:

Kód: Vybrat vše

./temperature: line 20: "27.5": syntax error: operand expected (error token is ""27.5"")

kopíroval jsem to z jiného grafu a jen upravil hodnoty, a píše to tohle. U Anemometru od téže společnosti mám uplně ten samý problém.



tyjo, nevim jistě ale RRD asi respektuje spíš evropský zápis čísla a tedy desetinou čárku místo desetiný tečky kterou má angličtina. skuz to.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

pthv píše:Nezkousel nekdo tuhle desku?:) Docela by se to hodilo i k mereni napeti baterek u AD zdroju:)

http://www.digital-measure.com/html/web_voltmeter.htm


no takto si vemeš ten teploměr, vypočítáš si napěťový dělič, dojdeš do GME koupit rezistory, nastavíš přepočítání v teploměru a máš napětí.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

hapi píše:tyjo, nevim jistě ale RRD asi respektuje spíš evropský zápis čísla a tedy desetinou čárku místo desetiný tečky kterou má angličtina. skuz to.


sakra, že by to bylo až tak jednoduché? vyzkouším :)
0 x