Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RouterBOARD SXT

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Re: RouterBOARD SXT

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

natvrdo pajecka konektoru na dps a hotofka. jede ok.

http://totojemojedomena.info/omnitik_uprava/P1040458.JPG
http://totojemojedomena.info/omnitik_uprava/P1040459.JPG
http://totojemojedomena.info/omnitik_uprava/P1040460.JPG

na obr. neni moje uprava, ale delam to v podstate stejne, jen ne tak elegantne, sehnal sem blby rovny konektory, tak to chce fantazii. ty uhlovy jsou lepci...

konektory jsou k mani na ebay, ja se s tim nechtel pachtit a casove nechtel cekat 4 tydny na cinana, tak sem je vzal tady : http://www.sectron.cz/produkty/294-konektory-do-dps/296-mmcx.html

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ty voe, já myslel naletovat to tam kam patří a to do těch předpřipravených vyvrtaných pozic :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

podle dotycne znale osoby co upravy prvotne delala to do tech otvoru nepatri...ted uz ani nevim duvod...ale prej ne.

nicmene neni to fuk ? ucel to plni i kdyz je to letovany tak jak je, ve finale je kazde RBcko zavrene v krabicce nekde, tak jakypak copak hergot :twisted:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

tak ja kontroloval posledni 2-3 instalace hpN verze (nebo jak se to pise) a vsechny maji signal (jak Tx, tak Rx) OK
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

pcwifi píše:podle dotycne znale osoby co upravy prvotne delala to do tech otvoru nepatri...ted uz ani nevim duvod...ale prej ne.

nicmene neni to fuk ? ucel to plni i kdyz je to letovany tak jak je, ve finale je kazde RBcko zavrene v krabicce nekde, tak jakypak copak hergot :twisted:

PW


no a co když to budu chtít odpojit? pude to i s plošňákem?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Teorie je asi taková: když odpojuješ RBčko, tak kvůli tomu, že odešlo do věčných lovišť. Tedy ani ty konektory by tam být nemusely, stačí připájet pigtail.
hapi píše:
pcwifi píše:podle dotycne znale osoby co upravy prvotne delala to do tech otvoru nepatri...ted uz ani nevim duvod...ale prej ne.

nicmene neni to fuk ? ucel to plni i kdyz je to letovany tak jak je, ve finale je kazde RBcko zavrene v krabicce nekde, tak jakypak copak hergot :twisted:

PW


no a co když to budu chtít odpojit? pude to i s plošňákem?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

jakoze urves konektor z dps ? to bys musel bejt fest rambo a nebo blbec :lol: , me se to jeste nepovedlo, ten cin to tam drzi fest, oddelavam vesmes jen 1-2x, ale ted sem u jednoho kusu oddelaval snad 5x a vse drzi uplne v pohode.to mam vic bobany, ze urvu konektor z rb711 cece, tam to pusobi jaloveji...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

ludvik - cece bacha...napajel sem pigtail, ale bud blbe a nebo nevim jak spatne a na skenu o pulku vysilani mene a slabsi signaly, nez ve verzi, kdyz byl napajen mmcx konekturek + pripojena pres pigtail antena...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Já to nedělám :-) Jenom jsem cítil potřebu se vyjádřit. Ale máš pravdu, je to pájené z obou stran plošňáku, držet to bude (zvlášť pokud máš ještě staré zásoby pájky).
pcwifi píše:ludvik - cece bacha...napajel sem pigtail, ale bud blbe a nebo nevim jak spatne a na skenu o pulku vysilani mene a slabsi signaly, nez ve verzi, kdyz byl napajen mmcx konekturek + pripojena pres pigtail antena...

PW
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

pcwifi: už jsi to tu psal minule, měl jsem dotaz kde že sháníš omnitiky za 600kč, ale nějak jsi mi neodpověděl :)
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 11 years ago

Taky by me zajimalo, proguglil jsem co se dalo a nikaj nic :)
Hned bych si jich par nabral.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 11 years ago

y voe, já myslel naletovat to tam kam patří a to do těch předpřipravených vyvrtaných pozic


Do tech der to trafopajkou nepripajis, protoze stredni pin je pod konektorem a je delany pro pajeni pretavenim.
Navic se musi prehodit maly SMD kondenzator, aby sel signal do konektoru.

Ale stejne, kdyz sectes material a praci, tak je nejlepsi reseni koupit rovnou RocketM5.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

Leeonek píše:pcwifi: už jsi to tu psal minule, měl jsem dotaz kde že sháníš omnitiky za 600kč, ale nějak jsi mi neodpověděl :)


jaaaj ,sorry :mrgreen: PM

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Vypadá to že nové revize budou mít více schovaný a nakloněný ETH. Zároveň zemnící šroubek na dokonalé uzemnění...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... K-YY#t=35s
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 11 years ago

Konecne to pochopili, doufam ze je ten zemnici sroubek propojeny se stinenim toho RJ45, at to nemusim zemnit takto solo, ne kazdy ma uzemneny stozar.
Jeste at konecne udelaji komplet stinene provedeni boxu a snad to bude OK :-) , ale to uz asi chci moc.
Jo a jeste, asi to bude Gbit dle toho stineneho Gbit POEcka, ideal by ale byl zdroj komplet se stinenim at se to nemusi zemnit solo.
0 x