Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RouterBOARD SXT

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
dusky
Příspěvky: 11
Registrován: 13 years ago

RouterBOARD SXT

Příspěvekod dusky » 13 years ago

Naposledy upravil(a) dusky dne 08 Jan 2011 16:15, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

hmm zajímavý nesmysl, použil bych to max na 100 metrů a to ještě na vesnici :lol:
zajímalo by mě jestli to bude mít skutečně 25 stupňů
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

ale ne, jakej idiot to vymyslel? To tam nemohla bejt cca 24dBi anténa? Já vim, je to hodně malí a asi to špatný nebude. Já myslel že když udělaly NV2 tak mysleji rozumně na timesloty a tedy výhody směrovějších klientů a ne tohle. Já bych je nakopal. Doufám že to nebude mít takovou cenu jako mikrotik občas nasazuje na jeho hotový věci.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

hapi píše:Doufám že to nebude mít takovou cenu jako mikrotik občas nasazuje na jeho hotový věci.

Cenu jsem zahlidl 89 Doláčů. Takze u nas asi 1700kc
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

čekal jsem 1500 Kč tak to asi za 1700 fakt nekoupím
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

To bude asi cena pro koncáka - 89$ . :? Doufám...

Pokud to bude bráno jako náhrada za NS5, tak zas proč ne?? Rači bych cpal klientům MK než NS.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm to jo ale zase u gentle boxu mám o 3dB ziskovější antenu za stejnou cenu s podobnými parametry. Pokud to bude kvalitnějc udělaný, i tak bych to nejspíš bral ale co tam bude? Parabolka? To nemohly bejt parametry lepší?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

podle mě je to dělané tak, aby to bylo co nejmenší. 16db není moc, ale vemte si, kolik máte na síti původních gentleboxů označovaných JC17 se 16db ziskem, a jedou v pohodě. Kdoví jak to je u nich s tím zvýšením na 19 (18,5)db. Mě osobně se to líbí, malé, duální anténa, v ipmedii to vidím za 1620kč včetně dph, v Pentě to bude asi ještě levnější. Minimálně na zkoušku si nějaké vemu...
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

No vidim to jako odpoved tiku na produkty ubnt typu nanobridge , vzhledove to vypada pekne a zajimave , ale proboha co to psv na antene ??? si delaj prdel ne ? Jestli to hodlaj dokurvit jak ubnt svejma antenama tak potes koste :evil: Doufam ze nekdo brzo udela vyzarovaci charakteristiky a sem hodne zvedavej co to bude :evil: nejak neverim ze to bude nejakej zazrak za tyhle penize :evil:
Nicmene jeden kousek na rozkuchani jdu hned obednat :mrgreen: Nez to totalne pohanim tak bych to mel nejdriv vyzkouset :mrgreen:
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

jak do toho při těch rozměrech dostali 2x16dBi anténu, bude to kulatý NS s tikem uvnitř :lol: a teď mi dejte za uši :lol:
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

no tak píšou 14cm v kruhu tak je to v poměru nanostationu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 13 years ago

Kdyby tem litevcum tak nekdo promluvil do duse a udelali to s tou antenou kolem 20-24db (tak jak je to tu psano vyse) a jeste k tomu s rozumnymi vyzarovacimi parametry. Myslim, ze odber by na to slusnej byl:) Takhle nevim nevim:/
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Ted koukam že při odběru 20ks jsme na ceně 1300kč za kus. A to už docela jde za jednotku včetně trafa a POEčka. Škoda té antény a PSVčka
0 x

dusky
Příspěvky: 11
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dusky » 13 years ago

0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

By mě zajimalo, k cemu je tam to USB :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!