Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RouterBOARD SXT

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Re: RouterBOARD SXT

Příspěvekod stouracpetr » 13 years ago

Peyrak píše:jak do toho při těch rozměrech dostali 2x16dBi anténu, bude to kulatý NS s tikem uvnitř :lol: a teď mi dejte za uši :lol:


Zkusim si tipnout:podle prumeru 14 cm minus cca 1+1 cm plastu na obou stranach =cca 12 cm by z toho mohla vyjit SBF[kratka Backfire],ktera ma prumer neco malo pres 2 lambda,cca onech 12 cm a realny zisk cca 15 dBi.Pokud pri vykuchani bude uvnitr neco jako polovina esusu a uprostred bude mit reflektor rozmeru cca 3 cm s ozarovacem jeste o neco mensim,je to ona.Pokud ne,muze to byt ,,kulaty NS,, ,parabolka nebo tajna zbran MK.Tipuji SBF.

Petr Stourac
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

stouracpetr píše:
Peyrak píše:jak do toho při těch rozměrech dostali 2x16dBi anténu, bude to kulatý NS s tikem uvnitř :lol: a teď mi dejte za uši :lol:


Zkusim si tipnout:podle prumeru 14 cm minus cca 1+1 cm plastu na obou stranach =cca 12 cm by z toho mohla vyjit SBF[kratka Backfire],ktera ma prumer neco malo pres 2 lambda,cca onech 12 cm a realny zisk cca 15 dBi.Pokud pri vykuchani bude uvnitr neco jako polovina esusu a uprostred bude mit reflektor rozmeru cca 3 cm s ozarovacem jeste o neco mensim,je to ona.Pokud ne,muze to byt ,,kulaty NS,, ,parabolka nebo tajna zbran MK.Tipuji SBF.

Petr Stourac



Tak Backfire ve svoji dobe vyrabel Pacific Wireless a ze by to byly nejake skvostne anteny se rict neda :( byly dost uzkopasmove a dost jim vadilo prostredi (tyce kolem a pocasi).
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

dusky
Příspěvky: 11
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dusky » 13 years ago

stouracpetr píše:Zkusim si tipnout:podle prumeru 14 cm minus cca 1+1 cm plastu na obou stranach =cca 12 cm by z toho mohla vyjit SBF[kratka Backfire],ktera ma prumer neco malo pres 2 lambda,cca onech 12 cm a realny zisk cca 15 dBi.Pokud pri vykuchani bude uvnitr neco jako polovina esusu a uprostred bude mit reflektor rozmeru cca 3 cm s ozarovacem jeste o neco mensim,je to ona.Pokud ne,muze to byt ,,kulaty NS,, ,parabolka nebo tajna zbran MK.Tipuji SBF.


SBF nieje dualchain :( bude to klasika 2x2 patch array dual pol
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

docela me zarazi zapojovani konektoru nad chipem pameti a toho plastovyho krytu. sem zvedavej jestli do toho na ten chip nepotece pri nejakych vetrech.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 13 years ago

dusky píše:
stouracpetr píše:Zkusim si tipnout:podle prumeru 14 cm minus cca 1+1 cm plastu na obou stranach =cca 12 cm by z toho mohla vyjit SBF[kratka Backfire],ktera ma prumer neco malo pres 2 lambda,cca onech 12 cm a realny zisk cca 15 dBi.Pokud pri vykuchani bude uvnitr neco jako polovina esusu a uprostred bude mit reflektor rozmeru cca 3 cm s ozarovacem jeste o neco mensim,je to ona.Pokud ne,muze to byt ,,kulaty NS,, ,parabolka nebo tajna zbran MK.Tipuji SBF.


SBF nieje dualchain :( bude to klasika 2x2 patch array dual pol


Co nieje muze byt,u flickove mne unika,proc by ji placali[2x2]dokulata.Pokud by to mel byt ctverec na jednom rohu stojici[1 flicek nahore,jeden dole,2 uprostred],pak realny zisk ctverice flicku se pohybuje kolem 13,5 dBi[napr . stary Nanostation],NS M5 ma uz 8 flicku,cca 16dBi,zde je moznost cca 8mi flicku ,,dokulata,,.Tipuji SBF,ozarovacem muze byt dvoupolarizacni flicek.SBF navrhl pan Ehrenspeck nekdy v 60tych letech minuleho stoleti.Pokud byly SBF Pacific nachylne na zmeny pocasi[pravdepodobne vlhkost,dest,snezeni],mohlo to byt zpusobeno nevhodnou vzdalenosti navlhajiciho plastoveho krytu od hlavniho reflektoru.

Petr Stourac
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Osobne doufam ze to bude radeji SBF protoze pokud se nemejlim mela by mit lepsi parametry, pokud se mejlim at me stourac opravi . At z teho neni prasitko pro eter jako NS. Zatim ostavam u osvedcenejch anten s kusem plechu za sebou a tuhle vec si zatim koupim jen na rozkuchani :twisted: a úak uvidime :roll:
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

:lol: nemohu si pomoci,ale kolem te krytky to na me pusobi, jakoby to vodotesny nebylo ani omylem...to uz jako lepe ma toto reseny UBNT u Nano/Loco. Silene mi prijde i to, ze pri napojovani UTPka polezu prsty nad pametovym cipem, staci 1 kapka vody na ruce a je to mrtvola...hrozne nedoreseny, to nemelo vubec jit na trh podle me :cry: zadna snaha nejak oddelit tyto konektory od zbytku...sice provedeni s 24db ant, by asi bylo uz vetsi prase, ale snad by bylo i misto na doreseni zminenych problemu...

PW :roll:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

soooc píše:By mě zajimalo, k cemu je tam to USB :)

prý na malý 3G usb modem. Čili nic pro nás
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

honzam píše:
soooc píše:By mě zajimalo, k cemu je tam to USB :)

prý na malý 3G usb modem. Čili nic pro nás


Zajimave jak ted je strasne moderni davat USBcka pro 3G modemy ... Spis by me zajimalo, proc tam dali tak pomerne ubohou antenu a zda to treba bude umet monitorovat teplotu sebe a okoli, nebo zda to pujde vyresetovat pokabelu, aby to clovek nemusel na strese fyzicky navstivit, kdyz se nepovede upgrade.

Plus taky, zda budou umet i neco bez dual-polarizace pro to jejich TDMA a hlavne, zda TDMA chteji udelat poradne a se vsemi vyhodami a ne jako UBNT :roll: :twisted:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

esi se nepletu, pokud se neco SW pokaká, tak se samotný board prepne do nejakeho servisniho modu, kdy do nej jde napumpovat po LANce opravu...je to i v nastaveni samotneho RoS co vim...aspon u 711 ano

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

pcwifi píše:esi se nepletu, pokud se neco SW pokaká, tak se samotný board prepne do nejakeho servisniho modu, kdy do nej jde napumpovat po LANce opravu...je to i v nastaveni samotneho RoS co vim...aspon u 711 ano

PW


Me slo ale o cilenej reset - kdy proste treba ala UBNT - na PoE injektoru podrzim tlacitko a to vyresetne board do zakladu ...
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

lwq píše:
pcwifi píše:esi se nepletu, pokud se neco SW pokaká, tak se samotný board prepne do nejakeho servisniho modu, kdy do nej jde napumpovat po LANce opravu...je to i v nastaveni samotneho RoS co vim...aspon u 711 ano

PW


Me slo ale o cilenej reset - kdy proste treba ala UBNT - na PoE injektoru podrzim tlacitko a to vyresetne board do zakladu ...


A na co chces totalni reset? Za leta co rbcka pouzivam sem ho zatim nepotreboval ani jednou u klienta delat :roll:
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

lwq píše:
Plus taky, zda budou umet i neco bez dual-polarizace pro to jejich TDMA a hlavne, zda TDMA chteji udelat poradne a se vsemi vyhodami a ne jako UBNT :roll: :twisted:


cože? TDMA je přece NV2 a o tom už vim docela hodně a dá se používat. Nikdo tě nenutí používat obě polarizace, prostě jeden chain vypneš a hotovo. Ale žádný ukvapený závěry bych nedělal. Bude to RB711 s vyvedenym druhym výstupem. Jestli ta anténa a výdrž celku bude za něco stát, bude to ok ale jinak to bude k ničemu. Ten kryt na konektor taky odsuzuju. Mohly to vymyslet jinak. No ale u UBNTu si taky nikdo nestěžuje na připojení jednotky k rocket dishe skrz ty slabounký kablíky, RSMA + šprcku na tom.

Jinak by to asi mohlo znamenat brzký příchod release v5.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

viděl jsi ty fotky na FB? vevnitř 711 není, je to úplně nová deska která ale asi pochopitelně asi vychází z RB711.
Dvě polarizace se určitě používat nemusí. Přepnu to do Ačka a jedu
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 13 years ago

nemohu si pomoci,ale kolem te krytky to na me pusobi, jakoby to vodotesny nebylo ani omylem...to uz jako lepe ma toto reseny UBNT u Nano/Loco. Silene mi prijde i to, ze pri napojovani UTPka polezu prsty nad pametovym cipem, staci 1 kapka vody na ruce a je to mrtvola...hrozne nedoreseny, to nemelo vubec jit na trh podle me zadna snaha nejak oddelit tyto konektory od zbytku...sice provedeni s 24db ant, by asi bylo uz vetsi prase, ale snad by bylo i misto na doreseni zminenych problemu...


A co jako cekali? Mikrotici design hardware proste tezce nezvladaji a nikdy nezvladali. Co deska, to nejaka bota. Ted se hlavne snazi neztratit stopu za UBNT, ktery jim obchodne a kvalitativne vypalilo rybnik ve vetsine sveta. Srovnej treba RB411R s Picostation2, kdyby to UBNTaci nepodelali cenou, tak Mikrotiky valcovali uz mnohem driv.

Tu antenu vevnitr tipuju na 12 kulatych flicku do krize a vyzarovak bude hodne divoky. A nebo nejakej fraktal.
Hlavne me znervoznuji plosky na pripaji koaxu na PCB. Tohle uz je na 5GHz pase.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."