Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RouterBOARD SXT

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: RouterBOARD SXT

Příspěvekod douby » 11 years ago

nám také ne
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

SXT nedelam jedu jen sextant ale taky poecka nejak nekolabujou
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

90 minut po namontování za vytopenej eap se na něm vytvořili takovýhle rampouchy. Je to na baráku kterej neni zateplenej a tak na střeše taje sníh a kape to přímo na SXT. Venkovní teplota -15°C udělá zbytek.

Obrázek
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Tak to dej bliz nebo dal od zdi :idea: 8)
Nebo to presun do topicu vtipne foto :lol:
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

hapi píše:90 minut po namontování za vytopenej eap se na něm vytvořili takovýhle rampouchy. Je to na baráku kterej neni zateplenej a tak na střeše taje sníh a kape to přímo na SXT. Venkovní teplota -15°C udělá zbytek.

Pěkně zk****á montáž, to ti povim.
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 11 years ago

Asi tak. Ten kabel bych aspoň chytil stahovačkou k tomu držáku aby tam takhle neplandal . . .
Chtělo by to něco takovýho http://wifi.aspa.cz/konzola-km60-mini-k ... di-z64032/ dělaj se různý verze . . .


Jinak já jsem byl asi před měsícem na servise kde padající rampouch vyrval ze zdi držák včetně 19dB jiroušovskýho boxu. Ten byl samozřejmě kaput, protože měl všude praskliny. Takže jsem to vše převrtal a dal hlavně kratší držák, takže už se to stát nemůže . . .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

to je výměna za eap. Kabel je akorát, nejde víc vytahnout. Nevidim na tom nic špatnýho. Když ho přitahnu ke konzolce, tak bude ohnutej a ohyb blíž k jednotce takže jenom horší a nateče tam voda. Já na to seru že na to kape voda. Snad je to venkovní jednotka ne? na ní snad nemůže pršet nebo co?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

taky nevim co se vam nelibi... delam to uplne stejne.. kabel je venkovni (jestli stineny nevim), konzole pouzivam stejne... voda tomu snad nevadi (pokud netece zespodu)....
0 x
Jan Ptáček

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 11 years ago

Tak hlavní je, že to funguje jak má a tak to i navždy vydrží :wink:
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

Je rozdíl jestli na to prší nebo jestli na to teče voda i z jiného důvodu.
Proti samotnému provedení nic nemám, ale za to umístění bys dostal za uši.
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jo mám přenosnej stroj času abych zjistil co tomu bude vadit za pár tejdnů ale bohužel jsem ho zapoměl doma abych si projel rok dopředu :-) kdyby bylo sucho tak poznáš houby jestli na to kape nebo ne. Nicméně jednotka je outdoor ne? tobě nekape na příhradě z jedný anteny na druhou?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Tady vidimakorat problem ze kdyz vsecko zamrzne i odtoky tak to zustane uvnitr tam si jednotka pekne zatopi a bude mit brouzdaliste :wink: ale to je extremni situace ta jen taknehrozi a porad lepsi jak podelanej eap do ktery zatece ale uz nevytejka :roll:
jak tu nekdo zminuje konzole , radsi davam tribodovky protoze vetsinou maj lidi pernikovy zdi nebo trefim aspon jednou dirou sparu u dvoubodovky je to v pytli u tribodovky to drzi aspon an dvou
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ne e, je jedno co navrtám, záleží na vrtáku a hmoždinek. 3 bodový nepoužíváme a nepoužíváme ani tu co je na fotce už asi 2 roky. Používáme takový ty lehčí co maji dva body pod trubkou aby to šlo montovat akučkem.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Hapi kdyz trefis sparu mezi trema cihlama ze ktery se droli spis uz jen pisek a ne ani malta tak ti pomuze uz jen chemicka malta zadna hmozdinka te nezachrani jedine ze by byla nejaka obri a vyplnila tu mezere mbeze zbytku , obcas pomuzou uzlovaci fischerky ale to radeji dam tribod a mam svatej klid ... dve ez tri se chtnou vzdy :wink:
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 11 years ago

Jeden dotaz, nechci zakladat nove vlakno. Mam pripojeny 2 klienty na jedno AP antena ubnt, vzadu vve scane 411A + karta. Klienti sxt -hpnd.
Vysilac je asi 10m nad urovni klientu, kteri jsou vzdaleni 70m a druhy je tak 100m. Oba jsou nastavene stejne. vzdalenejsi klient jede cca 90/90Mb (na dsl.cz cca 45Mb)a ten blizsi 90/5Mb (na dsl.cz namerim kolem 10Mb, ale meli strasne pomaly notebook, tak nevim)
Je mi jasne , ze je to trochu mimo ty uhly vysilace. Je mozne ze to az tak ovlivni jen RX a ne TX? Muze byt vadne SXT. V utery tam vylezu a budu zamerovat, ted je to od oka, pro sychr si nachystam i jiny SXT. NEZARUSENO
Na obrazku ten spatne fungujici klient je ten s 60dB (70m), oba maji nastaveno fixed 12dB all rates.
Naklopit AP nic neresi, je postaveno pro vzdalenejsi klienty cca 10, kteri jedou na ovislinkach 5460 . Ted jim to jede 14-18Mb. Tihle 2 jsem pripojil, protoze mi jich bylo lito, meli usb modem 3G (150kb)
TX/RX CCQ je u spatneho klienta 100/50 a u dobreho 100/95%
Staci mi odpoved typu:
a) spatne zamereny
b) spatne SXT
c) jsou mimo uhly , nebudou fungovat
d) spatny ISP :-)



2xsxt.JPG
2xsxt.JPG (67.66 KiB) Zobrazeno 3209 x
0 x