Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oprava RB411 eth port

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Oprava RB411 eth port

Příspěvekod Ladik » 14 years ago

Ahoj urcite jste se uz setkali s tim ze vam odesel eth port na RB4xx nebo RB1xx.
Nevite o nekom kdo to umi opravit?
Jelikoz me neuznali reklamaci, tak bych to chtel nejak poresit.
Na wifi jede RBcko paradne vcetne COM, takze bych chtel timto vznest dotaz umi to nekdo opravit?

I ty debilni Nanostationy jdou (nesnasim je), tak snad pujde i toto, ale na webu ac jsem hledal jak hledal nic jsem nenasel :-(

Ahoj Lada
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

tak vzhledem k tomu že u NS se zrovna porty odpalovaly a mě ani jeden port nikde nevyhořel, tak to bude asi mezi klávasnicí a židlí. Jinak někdo v nějakym eshopu to tušim dělal.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 14 years ago

to hapi: spise mezi bleskem hromosvodem a domacnosti :-( za ctyri roky me tak odesly asi ctyri RBcka na ten pocet je to OK. Bohuzel blesk je svina a i kdyz to bylo vyple tak to sezehl :-( (vzdy to uderilo nekde pobliz ne naprimo). Chci jenom ty co mam doma opravit nechce se mi je vyhazovat a nektere jsou jeste v zaruce nebo je vyhodne prodam se stovkou hrebikem a kladivem at si je nekdo pribije na zed :-)

Ahoj Lada
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 14 years ago

Jenom bych dodal ze na RB4xx jsou jine ethernetove chipy nez na RB1xx. Pokud by je nekdo dokazal sehnat tak neni problem si to horkovzduskou prepajet. Zas tak male to neni. Par kousku tu taky mame takze by se to hodilo
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 14 years ago

Zkusim to podle toho repair manualu z Mikrotiku. Kamos co servisuje LCD me zkusi prehodit ten crystal 25MHz.
A pokud to nepomuze je to dead :-(
Mam "snad" to stesti ze to neni uplne mrtve jenom ethernet jinak to normalne bootuje, tak snad to pomuze.

Ahoj Lada
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 14 years ago

Sakrys zrovna ten manual nemuzu najit mam jenom na RB133 viz. http://routing.explode.gr/sites/default/files/RB133.pdf. Nemate ten postup na RB411 nekdo?

Ahoj Lada
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

zrovna minulej tejden byla bouřka, majitel má RB411 v boxu na stromě a k tomu stromu je převěs asi tak dobrých 80m. Při každý bouřce odejde jeden ethernet port, ale ne na RBčku ale ve swichy v baráku. Už má takhle vypálený 3 porty na switchy.

Podle mě, jestli někomu odcházeji ethernet porty, tak má něco hodně špatně udělanýho. Naši klienti maji všichni RBčka na střechách a napájený po ehernetu až od počítače. Možná něco bude i v tom.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 14 years ago

:-D RBv boxu na stromu :-D ale dobre no... ale 80M preves nestinenym kabelem je trosku hardcore nemyslis? proc tam jako nedas prepetovku na to UTP?
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

protože mě to netrápí. Jo a ten kabel neni venkovní :-D

Je to tam z doby 2.4GHz za vlády ovislinků 1120.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 14 years ago

to hapi: rekl bych ze nic spatne udelane neni a v tvem pripade toho stromu ma ten zakaznik sakra stesti a mensi odpor je na strane switche, tak se ten vyboj ztrati tam. Tam opravdu nejde nic spatne udelat - vlastne jde, ale v mem pripade bych rekl ze ne, delam si to vsechno sam a dost peclive na to ze to davam zadarmo k tarifu bych byl vul kdych to vsechno neudelal jak ma byt (stineni apod). Ja zase nemel skoro zadnou vadnou minipci wifi karticku na vysilaci ani u zakaznikka. Jenom techto par kousku s vadnym ethernet portem, protoze to vzdy slehlo ten blesk tesne vedle. Co si pamatuju tak 4ks za ctyri roky a to je slusne ne vcetne 2ks za posledni tyden. Jednou si ty borky musi neco vybrat ne? Snad priste pujdou ke konkurenci :-)
Musim to dobre pojistit.
Zatim jsem rad ze se vzdy nasla pricina viz dnes zateceny kabel, ja vul myslel ze i u tohoto klienta zkondenzovane jako jeden pripad v zime a ono to bylo prodrene na debilnim stozaru ktery mel, nastesti to zaplati aj s chlupama :-)

Ahoj Lada
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 14 years ago

Já mám taky pár vadných mk 411 s eth porty najde se někdo kdo má věci na výměnu a zprovozní mi to??? :)
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 14 years ago

Tak kluci dneska dokázaly opravit 411 s vadným eht pokud by měl někdo zájem mohly by sme se domluvit na opravě :D
0 x

richik
Příspěvky: 22
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod richik » 14 years ago

Taky tady mam minimalne jednu RB411, u ktere odesel eth port. A taky 433, u ktere je vsak prorazene napajeni. Vsechno po bource.
0 x

Blood
Příspěvky: 136
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Blood » 14 years ago

Medved009 píše:Tak kluci dneska dokázaly opravit 411 s vadným eht pokud by měl někdo zájem mohly by sme se domluvit na opravě :D


nahoď cenu :-)
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 14 years ago

Medved009 píše:Tak kluci dneska dokázaly opravit 411 s vadným eht pokud by měl někdo zájem mohly by sme se domluvit na opravě :D


Mas uz dva dny mail, tak prosim nahod cenu. Mam vice ks na opravu.

Ahoj Lada
0 x