Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Pozor na nekompatibilitu RB600 a rb502 a rb600 a prism.

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
airbilly
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Vráble
Kontaktovat uživatele:

Pozor na nekompatibilitu RB600 a rb502 a rb600 a prism.

Příspěvekod airbilly » 16 years ago

oficialne potvrdene od mikrotik supportu. rb600 nasadzovat jedine s rb604.
Sprava sa to tak, ze karta v rb502 prestane reagovat a jedine co pomoze je reboot. Kedze je to HW problem, ziadna dalsia verzia mikrotiku to nevyriesi.

Dalsi problem je ze prism karta na rb600 priamo osadena na boarde tiez zrazu prestane reagovat a tiez pomoze len reboot.
Takze s rb600 veeelmi opatrne.
0 x
Airbilly - MOBIL ATAK

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 16 years ago

první prolém potvrzuji. Stačí dát třeba jen jednu kartu do rozšíření a začít skenovat = reboot
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 16 years ago

airbilly píše:oficialne potvrdene od mikrotik supportu. rb600 nasadzovat jedine s rb604.
Sprava sa to tak, ze karta v rb502 prestane reagovat a jedine co pomoze je reboot. Kedze je to HW problem, ziadna dalsia verzia mikrotiku to nevyriesi.

Dalsi problem je ze prism karta na rb600 priamo osadena na boarde tiez zrazu prestane reagovat a tiez pomoze len reboot.
Takze s rb600 veeelmi opatrne.


super... tesim sa. od vtedy co som ti volal som nebol najkludnejsi ohladne tejto veci. Mam to zatial na stole, ale teraz to idem hodit do terenu a uvidime... mam tam chvalabohu rb604 a nie rb502. Kariet tam bude 5, o tyzden pribudne asi dalsia. Dam vediet ako sa to sprava...
Diky za info
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 16 years ago

prism kartu jsme tam měly, problém nebyl
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 16 years ago

zaznamenali sme extremny chaost v kombinacii RB600 + RB502
skusali sme tieto karty: CM9,Cm10,CM11, Prism2.5, Prism100mW, Prism200mW, Tplink B/G, R52, R52H

pri pouziti akejkolvek inej karty ako R52 prakticky stale nastal nejaky problem, ani doteraz kamenne-stabilna CM9 nepomohla,

bud karta vobec nevysielala, alebo karta nic neoskenovala, alebo pripad ze Rx bol -50 ale Tx -90

a ten najhorsi pripad ktory ma totalne skladal bolo solo pouzitie RB600 + 4x CM9, keby ani tato kombinacia nesla cisto, pretoze latencia pri ostrom nasadeni vstupala do nebies bez akejkolvek logiky, priepustnost jednotlivych kariet si robila co chcela.

riesenie ALIX doska + RB44 ... spolu 5 kariet pomiesanych a slape bez problemov

jedinu overena kombinacia .... RB600 + RB502 + 6xR52 .... toto slape bez problemov
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 16 years ago

nechci rejpat ale mám tu RB600 s 4xCM9 a dokonce taktovanou na 666MHz a nevim o ní. Jakto že s RB600 máte takový problémy? Stejně jako s MK3.3 nebo staršim v tomhle RBčku, že se nepřipojovaly k němu ovislinky. Mě tu chodí všechno na ně. Aktuálně mi na něm vysí asi 20 kusů WL5460.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 16 years ago

hapi píše:nechci rejpat ale mám tu RB600 s 4xCM9 a dokonce taktovanou na 666MHz a nevim o ní. Jakto že s RB600 máte takový problémy? Stejně jako s MK3.3 nebo staršim v tomhle RBčku, že se nepřipojovaly k němu ovislinky. Mě tu chodí všechno na ně. Aktuálně mi na něm vysí asi 20 kusů WL5460.


snad to bude tym ze nam tecie trafik 2-8Mbit a tebe kbps, neviem ci to nezvlada, ale neverim ze je to tym, u nas je takisto velke rusenie, tazko povedat,

ale vymena za Alix a 2.9 pomohla, to sa sprava korektne
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 16 years ago

No jestli pomohla vymena za Alix tak to asi nebude rusenim :) Jinak celkem nechapu co lidi vede kupovat neodskouseny RB600, ktery je pomerne drahy a jeste nas nuti pouzivat neodladeny system, podle me takovy alix s RB14 a uhlohou redukci na PCI - pokud je potreba vice nez 2 karticky je lepsi volbou, system 2.9., 3.0 nebo i jiny a vykon je vyssi nez u RB 600 aspon co jsem se docetl.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 16 years ago

Radoko77 píše:
hapi píše:nechci rejpat ale mám tu RB600 s 4xCM9 a dokonce taktovanou na 666MHz a nevim o ní. Jakto že s RB600 máte takový problémy? Stejně jako s MK3.3 nebo staršim v tomhle RBčku, že se nepřipojovaly k němu ovislinky. Mě tu chodí všechno na ně. Aktuálně mi na něm vysí asi 20 kusů WL5460.


snad to bude tym ze nam tecie trafik 2-8Mbit a tebe kbps, neviem ci to nezvlada, ale neverim ze je to tym, u nas je takisto velke rusenie, tazko povedat,

ale vymena za Alix a 2.9 pomohla, to sa sprava korektne


trafik je tam nižší protože je to screen z rána, to neni nikdo doma, jinak tam teče něco podobnýho co píšeš ty.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 16 years ago

Maxik píše:No jestli pomohla vymena za Alix tak to asi nebude rusenim :) Jinak celkem nechapu co lidi vede kupovat neodskouseny RB600, ktery je pomerne drahy a jeste nas nuti pouzivat neodladeny system, podle me takovy alix s RB14 a uhlohou redukci na PCI - pokud je potreba vice nez 2 karticky je lepsi volbou, system 2.9., 3.0 nebo i jiny a vykon je vyssi nez u RB 600 aspon co jsem se docetl.


Cena je možná větší ale neodzkoušený rozhodně není. Prodává se už nějakou dobu a máme nasazený v síti 4kusy. Jeden dokonce se 7minipci. To do alixe prostě nenarveš :)
Ani o jednom RB600 nevím - žádné problémy
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 16 years ago

podle toho co tu ctu maji s RB600 lidi dost problemy takze bych volil radsi alixe kterej je tez vykonejsi a das na to i 2.9tku, alix + RB14 mas 6 karet no a teoreticky by slo osadit 8x redukci jak by to chodilo / nechodilo nevim ale teoreticky 10karet :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 16 years ago

s tim výkonem bych se asi hádal, obzvlášť když RB600 pojede na 666MHz ale chtělo by to nějak otestovat jak je co výkoný.

a do jakýho alixe dostaneš 6 karet? ten co má PCI slot má jenom jedno miniPCI.

Cenove je to podobný, RB600+RB604 nebo Alix.1C+CFkarta+L4+RB14.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 16 years ago

hapi píše:a do jakýho alixe dostaneš 6 karet? ten co má PCI slot má jenom jedno miniPCI.


To by mě taky zajímalo :) kdybch tam nacpal 6 karetm nebudu se otravovat s V3 a RB600 a nacpu tam starou osvědčenou 2.9.xx
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 16 years ago

myslel jsem Alixe s PCI slotem uhlovou redukci a RB14 pak mas 6 pozic mini, pokud osadis 8nasobnou redukci mas teoreticky 10 pozic ale jestli by to alix skousnul nevim nemam ted moznost to zkusit. Nehadam se ze Alix je nutne vykonejsi nez Rb600 ale myslim ze bude protoze x86 je na stejnem taktu vykonejsi nez PowerPC ale to by musel nekdo otestovat a on je to problem porovnavat 2 rozdilne platformy.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 16 years ago

Maxik píše:myslel jsem Alixe s PCI slotem uhlovou redukci a RB14 pak mas 6 pozic mini, pokud osadis 8nasobnou redukci mas teoreticky 10 pozic ale jestli by to alix skousnul nevim nemam ted moznost to zkusit. Nehadam se ze Alix je nutne vykonejsi nez Rb600 ale myslim ze bude protoze x86 je na stejnem taktu vykonejsi nez PowerPC ale to by musel nekdo otestovat a on je to problem porovnavat 2 rozdilne platformy.


zdrawicko, mam dotaz na toho alixe /kdyz uz se to tu zaclo probirat/ do jake case ho nacpat s tou uhlovou redukci a rb14?
diky za odpoved, popr. nejaky link.. thx
0 x
Jan Ptáček