Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Switch MikroTik CRS212-1G-10S-1S+IN - Hlučnost

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Vampire
Příspěvky: 79
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Switch MikroTik CRS212-1G-10S-1S+IN - Hlučnost

Příspěvekod Vampire » 4 years ago

Zdravím,

koupil jsem výše uvedený switch a i když přes něj téměř nic neteče, teplota ukazuje 25 stupňů tak se s ním nedá vydržet v jedné místnosti.

Prosím, dájí se nějak "neinvazivně" regulovat otáčky větráku?

Zkoušel jsem i různé FW, pořád stejné

Díky za radu.

J
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

není to až tak řešení do místnosti :). Nějaké možnosti jsou v nastavení:

Kód: Vybrat vše

[admin@MikroTik] /system health> set  cpu-overtemp-check          fan-mode          heater-control    psu2-statecpu-overtemp-startup-delay  fan-on-threshold  heater-threshold  use-fan  cpu-overtemp-threshold      fan-switch        psu1-state


ale co jsem to zkoušel, tak tu funguje jen výjimečně. Zkus fan-on treshold zvýšit a uvidíš.

Druhá možnost je tam dát nějaký HW regulovátko a/nebo možná spíš lepší větráčky. Ty co má MK jsou hrozný. Ale tichý to nikdy nebude, protože jsou to malý turbínky. Chtělo by to spíš velkej větrák co se točí pomalu. Ale to bys musel rozřezat víko a to by mohlo mít vliv na záruku.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Jen se zeptam.
Na co potrebujes v jedne mistnosti 11xSFP switch?
To patri do serverovny.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

U těhlech malých rychloběžných větráčků bývá problém, když jsou přišroubovány přímo na plechu s vyraženými dírami - rotující lopatky blízko ostrých hran plechu vytvářejí nepříjemný hluk. Profi řešení je, pokud je u větráčku místo, tak vložit mezi větrák a plech distanční plastový mezikus nebo v nouzi rámeček stejné velikosti větráčku, kde se kleštěmi vyštípne motorek s vrtulkou.
Druhé řešení je vyštípat vnitřek díry s otvory pro větrák, lehce zakulatit pilníkem a zvenčí našroubovat "drátěnou" mřížku.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."