Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dell R610 GW

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Dell R610 GW

Příspěvekod Polk » 4 years ago

Ahoj,
mám na GW Dell R610 s 2x6 core X5650 se zaplým HT, takže 24 jader. Každá integr.sítovka se rozloží na 8 IQR (Broadcom 5709).
2200 QT , 2500 Mangle , NAT a Filter asi po 400.
Beží to dobře, ale … zaznamenávám na grafech a i při běžném pingu, že se prostě nějaký ztratí. Ztráta je minimální, ale je tam.
Mám zaplé RPS , ale když ho vypnu žádná změna. Vypl jsem celý Mangle a stále nic. Ztrátuje mi to na vedlejší CRS328 co je zapojena do jedné sítovky. Pouštím tedy ping jak přímo z nějakého linuxu, tak i z winboxu zrychlený (linux 0.001) a winbox 10 ms … . Ping na 127.0.0.1 i na IP jedné ze sitovek. Pořád to stejné.
Je možné, že to dělá HT ? (je trochu problém to vypnout a laborovat , uptime má přes 340 dní)
Nebo můžete mi někdo na GW zkusit udělat test své brány, jestli to je prostě vlastnost a nebo není něco v pořádku.

Díky moc za pomoc.
0 x

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 4 years ago

Kdysi dávno (verze 3.XX x86) jsem měl podobný problém když jsem měl zaplé HT že to nepravidelně ztrátovalo i při nulovém zatížení. Tehdy stačilo HT vypnout a bylo to OK.
0 x