Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

odpojení klientů od AP

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
duffman30
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

odpojení klientů od AP

Příspěvekod duffman30 » 4 years ago

Zdravím poslední dobou se mi u jednoho ap na kterém mám 6 klientů všichni ztratí a je potřeba reboot nebo jen vypnout a znovu zapnout wifi potom je vše nějakou dobu v pořádku. Máte někdo podobné problémy případě návrh jak to řešit? Původně jsem měl jednotku RB433 přehodil jsem ji za OmniTIK vyměnil zdroj port na switchi, UTP (vše je uděláno nanovo), nový firmware i u klientů, ale problém stále přetrvává.
Díky za rady
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Použij funkci hledat. Řešilo se tu x krát.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 4 years ago

Řešilo ale nevyřešilo...řešení neexistuje.
0 x

duffman30
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod duffman30 » 4 years ago

jj jak píše robotvor řešilo, ale nevyřešilo, proto jsem dotaz znovu vložil jestli někdo nezjistil lepší řešení než to řešit přes skript
0 x

ISPRider
Příspěvky: 9
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod ISPRider » 4 years ago

Na jaké frekvenci dané AP běží?
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

​Řešilo ale nevyřešilo...řešení neexistuje.

Řešení je poměrně snadné, stačí vyhodit Nekrotik z pozice AP a nahradit ho zařízením od jedné nebo druhé nebo třetí americké firmy. Tím nemyslím zrovna UBNT.
1 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

duffman30
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod duffman30 » 4 years ago

ISPRider píše:Na jaké frekvenci dané AP běží?


na 5620 ale zkoušel sem jich víc a dělá to vždy
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Selič píše:
​Řešilo ale nevyřešilo...řešení neexistuje.

Řešení je poměrně snadné, stačí vyhodit Nekrotik z pozice AP a nahradit ho zařízením od jedné nebo druhé nebo třetí americké firmy. Tím nemyslím zrovna UBNT.


To je rada jak noha.

Ještě jsi nespecifikoval co jsi tam dal za OmniTika a hlavně co mají klienti za RBčka.
U mne se to stalo jen na SXT SA a to jen na jednom kusu, ze se to takto kousalo, od té doby co tam je AP15 nebo R11 o tom nevím.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Ladik píše:
Selič píše:
​Řešilo ale nevyřešilo...řešení neexistuje.

Řešení je poměrně snadné, stačí vyhodit Nekrotik z pozice AP a nahradit ho zařízením od jedné nebo druhé nebo třetí americké firmy. Tím nemyslím zrovna UBNT.


To je rada jak noha.

Ještě jsi nespecifikoval co jsi tam dal za OmniTika a hlavně co mají klienti za RBčka.
U mne se to stalo jen na SXT SA a to jen na jednom kusu, že se to takto kousalo, od té doby co tam je AP15 nebo R11 o tom nevím.
0 x

ISPRider
Příspěvky: 9
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod ISPRider » 4 years ago

A je celé AP zálohované? Nejsou tam nějaké problémy s výpadky proudu? Příp. mohl by jste prosím uvést všechny parametry AP? Bude to tak jednodušší.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Tento problem se objevuje nahodne na jakemkoliv zarizeni. Udelejte si skript na hlidani poctu pripojenych klientu, pokud bude 0, udelej reboot. Reseni tohoto problemu neexistuje
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 4 years ago

Nebo nejjednodušeji nastavit watchdog
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Robotvor píše:Nebo nejjednodušeji nastavit watchdog

Watchdog vyžaduje IP na ping. AP se na bránu dostane, takže to fungovat nebude. A nastavit IP klienta je blbost, protože ve chvíli, kdy vypadne ten 1 klient (odjede na dovolenou a vypne elektřinu) začnou nesmyslné restarty.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Myslím, že to blbost není nastavit watchdog na klienta. Na jednom omnitiku to mám a funguje to OK, chce to na klienta, ktetý to nevypíná. :) Záseky se dějí poslední dobou na více RB. :(

Sidi píše:
Robotvor píše:Nebo nejjednodušeji nastavit watchdog

Watchdog vyžaduje IP na ping. AP se na bránu dostane, takže to fungovat nebude. A nastavit IP klienta je blbost, protože ve chvíli, kdy vypadne ten 1 klient (odjede na dovolenou a vypne elektřinu) začnou nesmyslné restarty.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Nam pomohlo pingat klienta na MAC, ked neodpovedal tak automaticky kick z AP. Cely ten zasek APcka sposobil klient ktory prestal komunikovat, potom dalsi a dalsi az to cele ztuhlo. Ziadny reboot nebolo treba
0 x