Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Crs112-8p4s problém

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Crs112-8p4s problém

Příspěvekod hapi » 4 years ago

stačí větší datovej tok a už to lítá. Vždy to vodsral nejzatíženější port. Ta teplota se mi kurevsky nelíbí. Větrák to řeší, na všech místech nevadí fučící fan z intel procesorů. Máme jich fůru a k tomu stačí dát termostat z číny za 30 korun aby si to aspon v noci nebo v zimě odpočinulo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Přidávat fan, protože výrobce na to kašle. Ach jo. To jsme to dopracovali. Kde je teď ten ubnt kluk. Další věc je 8port. Proč není i 16ti jako ta out verze na dc udělaná i do racků.
Ta 8 je teda fakt že na dc je, to jsem si nevšiml, ale zas další bastlení kvůli výrobci s větrákem.

Jinak není ani nijak super výběr s poepanely. Škoda že třeba vseprowifi ten penelovej nedělají rovnou 8 nebo 16port na jediný desce. Fakt mě nebaví zapojovat 4 panely 4 kabelama extra a raději za 2000tis koupím poe gigo 16port na jack, ačkoliv lepší není. Nehledě na to, že nemaj na to kryty, takže když někdo manipuluje v racku, tak může ty cívky a kondíky parádně poohejbat.
0 x

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 4 years ago

má někdo podobnou kombinaci:
ad155C
SD-50C-24
Crs112-8p4s
2ks RAY1
2ks SXT SA5
dokáže ad155C napájet RAy1 i při provozu pouze na baterie tzn cca 42V ?
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

ray jede pokud vím od 40V
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 4 years ago

Ray jede od 20ti V
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Peyrak píše:Ray jede od 20ti V

ray3...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Miesate jablka z hruskami. Ray2 ide od 20V ale ma sa pouzit dvojlinka nie POE. Od 40V ide cez POE. crs 112 ma pisane max 450mA pri napati viac ako 30V. Takze ak budes do toho switchu pripajat zalohovanych 48V tj 42V pri odpojeni aku a 55V normalne tak pred odpojenim aku bude problem s prudom toho switcha. Ray2 ma udavanych okolo 24W spotreby tusim. Pri max prude portu 450mA a napati 42V to je len 19W...to mi nevychadza...ci je tam naozaj prudove obmedzenie nejakou elektronickou poistkou a potom vypnutie alebo je to len doporucenie neviem. Pri 48V @ 450mA to mame 21,6W a pri beznej prevadzke na 55@je to 24,75W. Takze mne to nevychadza ani na normalnu prevadzku, nie este zalohovanie. Ten switch to tam ma z nejakeho dovodu udavane najskorej. Ubytok napatia cez kabel som ani nepocital. Ten switch je dobry mozno tak na nejake 10W kamery cez poe a nie napajanie radia.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Motas to trosku ty.
RAy2 17/24GHz zere 21/23W, 11GHz 21-29W, neplet do toho max 450mA.
Me jede na jednom CRS112-8P4S:
RAy2 11Ghz 47.4 V 486 mA 23 W
RAy2 17Ghz 47.4 V 431 mA 20.6 W

Jde o celkový výkon na portu a ano ma 450mA, ale RAy2 17/24GHz tolik nezere.

Jo a za cca 3roky provozu nelehnul ani jednou a to jich mam na siti vice.

Ukazte mi nekdo switch s poe vetsim nez max 450mA per port pri 57V za podobnou cenu s monitoringem, to radeji pak ext poe panel a k tomu switch, to je asi stejne nejlepsi.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Rob si co chceš, prevádzkovať niečo nad hranicou ktorú udáva výrobca ja nebudem.... Okrem toho keď máš na Ray tak máš aj na lepší switch. A pri 42v to máš aj tak cez 0,5A...typicke, kúpiš drahé rádio a ideš to drbat do switchu za pár korún, chápem keď sa dá ušetriť tak kľudne ale potom sa tu dohaduje.o sračkach. Keď píšu 450mA tak proste toľko to bude a nebudem nič prekračovať. Potom bude z jedného rayka dve a potom tri a zrazu sa switch vypne. Ja počítam aj s nejakou rezervou. Dávnejšie sa riešila alcoma na 20v, že fungovala roky s krátkym káblom a zrazu to fungovať prestalo... Najlepšie v nedeľu o polnoci. A keď za motanie beres to, že som napísal 24w a nie 21 tak neviem.....takéto diskusie sú tu stále, pritom si stačí prečítať dátasheety a troska počítať.... Niektorí ľudia to však odmietajú robiť a radšej napíšu sem, niekto to za nich vyrieši.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Promin nechtel jsem se te dotknout.
Myslim, ze na hranici to provozuje kazdy.
Ja si prave myslim, ze to MK ma blbe napsane v tom datasheetu a neni to 450mA ale 450x57V coz je 26W.
Ty mas zdroje, ktere odpojuji baterii az pri 42V, chudak baterie kor ted v zime?
Nevidel jsem jeste u nikoho 30W switch.

Jedine "normani" reseni bude 2x POE panel, jeden pro 27,8V a druhy pro 55,6V a k tomu normalni switch, bohuzel bez dohledu napeti pro urcite porty a nemoznost restartovat jednotlivé porty.

Co provozujes ty, kdyz to tedy kritizujes.
Porad opravdu, neco co ma 27,6V i 55,6V vstup i výstup.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

Ladik píše:Motas to trosku ty.
RAy2 17/24GHz zere 21/23W, 11GHz 21-29W, neplet do toho max 450mA.
Me jede na jednom CRS112-8P4S:
RAy2 11Ghz 47.4 V 486 mA 23 W
RAy2 17Ghz 47.4 V 431 mA 20.6 W

Jde o celkový výkon na portu a ano ma 450mA, ale RAy2 17/24GHz tolik nezere.

Jo a za cca 3roky provozu nelehnul ani jednou a to jich mam na siti vice.

Ukazte mi nekdo switch s poe vetsim nez max 450mA per port pri 57V za podobnou cenu s monitoringem, to radeji pak ext poe panel a k tomu switch, to je asi stejne nejlepsi.


Edgeswitche
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

U nas tiez len edgeswitche. Vacsina ma uptime 2 a viac rokov. Pokial vsak chces pripojit vlastne DC cko tak je to problem. Jedine ES8 150W ma 48V vstup a vie 24+48V POE. Potom este ES 10XP, ten je vsak len 24V POE. Pri tych vacsich 16, 24 a 48V jedine kuchat....
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Občas do mě technici na poradě hučí - dejme tam nějaký malý UBNT/MTIK/TPLINK switch, na DC, nemusíme řešit AC UPS, nebude problém s hloubkou racku... Občas si říkám, že už asi opravdu ano. Pak si přečtu podobný thread a jsem moooc rád, že jsem se nedal ukecat a zase se tam dalo to velké nenažrané Cisco ;-)

Kód: Vybrat vše

sw-PA-DCCORE1 uptime is 6 years, 20 weeks, 4 days, 11 hours, 2 minutes
System returned to ROM by power-on
System restarted at 09:26:43 MET-DST Fri Aug 9 2013
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Netonix zvládne vše, co chcete ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

ludvik píše:Netonix zvládne vše, co chcete ...

Kde sa to da kupit a kolko to stoji? O netonixe viem ale nepoznam jeho kvalitu ani cenu....
0 x