Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj od mikrotiku

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Re: Spoj od mikrotiku

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

UBNT smrdi, flame ON
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 4 years ago

jenik231 píše:Zdravím co říkáte nebo použil už někdo spoj od mikrotiku lhg xl 52 ac novinku, píšou na delší trasy. Použil aspoň někdo na 3km? Jaký je real?


Použil, funguje to stejně jako bys měl vedle sebe klasické 5 GHz ac LHG a 2,4 GHz n LHG, jen to máš v jedné anténě. Pokud si chceš odzkoušet software, vem si RB433 a dej do ní dvě karty a máš to.

Pár už jsem jich použil jako PtP spoj, mám prostě spojená obě rádia a posílám jimi EoIP tunely které na routerech za tím bonduju. Asi takhle, funguje to, nejsou s tím problémy. Nastavil jsem to ke spokojenosti a nechal běžet, nebyl důvod do toho dále rýpat.

Několik jich mám v PtMP nasazení, kdy na AP jsou normální sektory (jen jsem v poslední době začal zase dávat ven 2,4 GHz sektory navíc k těm 5 GHz, někteří klienti maj prostě 2,4 GHz anténu a jiní 5 GHz, všechno jsou to SXT/LHG/Disc pokud se bavíme o mikrotiku, na pohled vypadá 2,4 GHz LHG nebo SXT stejně jako 5 GHz varianta), klientům u kterých mi na tom záleží jsem dal tahle duální LHG. Nastavení je prosté, LHG vytáčí dvě PPPoE session, každou na jednom rádiu, jen ta na 2,4 GHz má větší distance u výchozí trasy (default route). Když spadne jedno rádio, prostě to jede dál. O zbytek (zarušení) se stará stejně jako všude jinde automatický speedtest, ale to už je další příběh.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Pěkne to máš vychytaný... :thumbsup:
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo pěkný, otázka je jestli se s tím takhle moc s*át. Hlavně to "když spadne jedno rádio" :-D . No a jak ti jede 2.4GHz? z vlastní zkušenosti to v legálním pásmu extra nejede ale mimo něj to jede jak kráva :sunglasses:
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 4 years ago

Určitě bych se s tím nesral kvůli komukoliv, to je speciálka pro "VIP" klientelu. Při dobrém návrhu to i v 2G4 jede. Ne tak dobře jako v 5G za dobrých podmínek (ostatně zaplnění pásma nebylo jediným důvodem pro přechod z 2G4 na 5G před lety), ale jede to vždycky nějak a o to jde, 2G4 venku máme jako doplňkové pásmo, ne hlavní.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.