Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CRS112-8P-4S nepropusti DHCP u par pc

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

CRS112-8P-4S nepropusti DHCP u par pc

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Ahoj nikde jsem nenašel radu, tak to píšu sem.
U jednoho zákazníka mám CRS112-8P-4S, vše v bridge (takže se chová jako switch), do toho napojeno 8x RBcAPGi-5acD2nD a přívod do SFP 1Gbit ethernet.
Některým počítačům to ip přidělí a tak cca 10% vůbec ne.
Bohužel to nepřidělí ani mému notebooku ani na lan ani na wifi, jsem z toho jelen :-(.
Všechny zařízení jsou komplet v bridge jak CRS tak CAP, routa v nich nastavená stejně (ta by na to,a el neměla mít vliv), nic víc tam nastaveno není.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 4 years ago

Pokud nastaveno jako bridge, tak předpokládám, že to provozuješ pod RouterOS. Mě v tom případě pomohlo vypnout RSTP (protocol-mode=none) a dát MTU bridge natvrdo na 1500.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Díky to zkusím, právě to RTSP jsem v minulosti vypínal, ale jak šel čas to už odladili a chodilo to dobře, uvidíme.
Na mé síti, kde jsou klienti všichni RB, tak DHCP jede perfektně.
Jo a je zásadní rozdíl jestli mi tam běží ROS v módu bridge nebo SwOS?
Jde mi hlavně o zatížení a maximální propustnost portů.
0 x