Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HEX vykon na LAN portech

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Bill
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

HEX vykon na LAN portech

Příspěvekod Bill » 4 years ago

Ahoj, resil jste nekdo vykonnost HEX v3 na LAN portech ? Mam ho jako domaci router/switch do internetu, pripojil jsem na jeho LAN porty bezna zarizeni jako NAS, ktera byla predtim zapojena do obycejneho 1Gb switche za tri stovky. Po tomto prepojeni spadl vykon na LAN (kopirovani souboru z NAS) na 1,5-3MBps, vic z toho nedostanu. Napada nekoho prosim kde muze byt problem ? Dekujii
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

špatně nastavený routeros - lokální provoz nejde přes interní switch, ale díky firewallu a dalšímu nastavení jde přes cpu. Postni export cfg
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

pgb píše:špatně nastavený routeros - lokální provoz nejde přes interní switch, ale díky firewallu a dalšímu nastavení jde přes cpu. Postni export cfg

rekl bych ze neni podstatny kudy v tuto chvili datovy tok jde, protoze jestli to 1,5-3Mbps tak je chyba spis nekde jinde. I pres CPU to da o hodne vic. Zkontroluj ifce stats, tipl bych to na chybovani, nebo je link v 10/half. To by tak sedelo nejvic.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

A já bych si nebyl jist jednotkami - on píše MBps (Mega Bajt za sekundu ... tj 1.5-3MBps = 12-24Mbps) ... nehledě na to, že win ukazují při kopírování rychlosti v MegaBajt za sekundu
edit: ty win jen předpokládám
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

taky jsem si vsiml ze MB a Mb zadny rozdil :D
0 x

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 4 years ago

Bill píše:Napada nekoho prosim kde muze byt problem ? Dekujii

Hex pouziva procesor MT7621A. Tento cpu nepodporuje hardware offloading ked je spustene rstp, ktore je defaultne zapnute.
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:I ... Offloading
Po vypnuti rstp na bridge to pojde naplno.
1 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

fujara píše:
Bill píše:Napada nekoho prosim kde muze byt problem ? Dekujii

Hex pouziva procesor MT7621A. Tento cpu nepodporuje hardware offloading ked je spustene rstp, ktore je defaultne zapnute.
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:I ... Offloading
Po vypnuti rstp na bridge to pojde naplno.

jen tak na okraj, ja tu R3 mam taky a pokusne jsem vypl HW offloading fastpath atd., propustnost 950Mbps. Melo by to jit pres CPU a stale nevidim problem. Podle me tady vsichni hledate spatne, bud ten port chybuje, pause, nebo ta NAS ma nejaky problem.
1 x

Bill
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod Bill » 4 years ago

Dekuju za tipy, kontroloval jsem RSTP, je vypnute na vsech bridgovanych portech, hardware offloading je zapnuty. Ani NASka nechybuje, ani kabel, kdyz jsem to mel pripojene na nejakem levnem gigabitovam switchi, bezelo to radove jinak, bezne 15MBps i vic. Skutecne mam namysli megabajty, ne magabity. Merim to jednak na MACosx i to co vidim na NASce sedi, proste jede to 1,5 MBps a link na NASce je 1Gbps ok. Bude to ale opravdu problem nekde na tom Bridge, kdyz merim rychlost do NEtu, jedu bezne 55Mbps (coz odpovida rychlosti meho pripojeni)..
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

15MBps je i tak dost málo. To je cca 120Mbps. Vypni rsp na bridge, ne na portech. Ukazuje ti to zaplý(aktivní) hw offloading? Tj písmeno H v bridge-ports u všech portů?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

problém bude jinde, i když se ten procesor špatně vyspí tak dá víc než 120Mbit a to zhruba 10x víc.

Předpokládám že macos jede po kabelu a ne po wifi... že?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Bill
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod Bill » 4 years ago

Dobra otazka, standardne to mam pres wifi, ale v ramci vylouceni problemu jsem to propojil kabelem. Tech 15MB kdyz mi to predtim jelo s beznym switchem, mohlo byt na limitu wifi, to ano.Behem kopirovani velkeho souboru z nas to vypada viz obr nize.
Pokud jse o nastaveni bridge, tam je STP uplne vypnute.. Na jednotlivych portech je RSTP sending odsktnute, HW offloading zapnuty, ale zkousel jsem i vypnout, zadny efekt..
Přílohy
hwoffloadporty.png
hwoffloadporty.png (61.62 KiB) Zobrazeno 4142 x
stp.png
stp.png (65.49 KiB) Zobrazeno 4142 x
copyznas.png
copyznas.png (107.61 KiB) Zobrazeno 4142 x
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

Bill píše:Dobra otazka, standardne to mam pres wifi, ale v ramci vylouceni problemu jsem to propojil kabelem. Tech 15MB kdyz mi to predtim jelo s beznym switchem, mohlo byt na limitu wifi, to ano.Behem kopirovani velkeho souboru z nas to vypada viz obr nize.
Pokud jse o nastaveni bridge, tam je STP uplne vypnute.. Na jednotlivych portech je RSTP sending odsktnute, HW offloading zapnuty, ale zkousel jsem i vypnout, zadny efekt..

mozna bych zkusil jiny port jiny kabel, ono kdyz MK pise ze chyby jsou na 0 nemusi to nutne znamenat ze zarizeni nechybuje. zapni prenos dat zapni zaroven ping mezi stroji a zjisti jestli je se ztraci data pri prenosu dat a bez prenosu dat. Jen tak na okraj vsechny link jsou v 1G/fd nebo je nektery v jinem stavu? pokud je to jinak tak bych ho zkusil odpojit.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 4 years ago

Jaká je na tom RB verze OS? A FW?
0 x

Jezdec
Příspěvky: 34
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Jezdec » 4 years ago

Co takhle zkusit jednoduchy test... pripojit do toho hexu 2 PC a tahat mezi nema IPERFem.
0 x

Bill
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod Bill » 4 years ago

Vážení, děkuju Vám všem za nápady, byly přínosné, kdybych prověřil dříve a lépe připojení NAS, mohlo být po problému.
NAS hlásila, stejně jako mikrotik, že je připojení 1Gbps, tak nic nenasvědčovalo tomu, že by tam mohl být problém, ale byl. Před NASkou byla zapojena přepěťová ochrana integrovaná v záložním zdroji, a ta na tam dělala nějakou paseku. Úplně jsem zapomněl že tam je, po přepojení napřímo už to frčí.
Takže díky a zdar !
0 x