Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik WiFi roaming - není přístup k internetu

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
TesPie
Příspěvky: 15
Registrován: 5 years ago

Mikrotik WiFi roaming - není přístup k internetu

Příspěvekod TesPie » 4 years ago

Dobrý den,
Mám doma síť postavenou na MK. Mikrotik hap lite jako router a druhý hap lite jako ap v druhém patře. Konfigurace lan je následující : Na bridge1 je IP adresa 192.168.1.1/24, DHCP server a je za NATem. Protocol mode je vyplý. Jinak default konfigurace. V bridge1 mám ether2,3,4 a WiFi. Do ether4 mám připojené kabelem druhé hap lite, kde je bridge1 s ether1-4 a WiFi, na bridge je IP 192.168.1.2/24, vyplý protocol mode, nastavená route a DNS. Nic víc.
Na obou MK je stejně nastavená WiFi kromě kanálu, ten je 1 a na druhém ap 11.
Pokud se mobily přepojí z 1 ap na druhé, přestane jít internet, vypíše to hlášku tato WiFi nemá přístup k internetu. Reconnect pomůže. Na NTB se děje to samé.

Nevíte někdo, co s tím? Config jsem popsal celý, nic víc momentálně nastavené nemám (akorát hesla), reset do defaultu jsem zkoušel.
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

Mám doma vlastně to samé a po poslední aktualizaci Xiaomi telefonu (cca pred mesicem) se mi na něm děje to samé, jen jsem zatím neměl čas to řešit. S jinými zařízeními neroumuji, tak nevím.
0 x

Trimarvis
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Trimarvis » 4 years ago

Ja mam doma hEX jako router, za tim mam 3x ap - nejaky ubnt 5GHz, hAP lite a mAP lite a problem s tim nemam - mobil samsung a xiaomi. Config mam podobny.

Driv jsem mel TPlink 841N jako router a druhy jako AP a delalo mi to na samsungu to same.
0 x