Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Routerboard RBM11G+R11e-LTE

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Routerboard RBM11G+R11e-LTE

Příspěvekod 19marek19 » 4 years ago

Ahoj,

na jeden projekt ako zaloznu linku potrebujeme 4G pripojenie. Mame routerboard RBM11G v nom zalozena karta R11e-LTE + SIM. Cele to funguje ako router 4G na ETH. A dalej to ide do FortiGate ako WAN2. Je to nakonfigurovane, funkcne. Jediny a dost velky problem je, ze niekedy, nahodne po vypnuti a zapnuti napajania nenabehne LTE interface. Staci vypnut napajanie a po dalsom nabehnuti tam LTE interface je. Niekedy vsak treba vypnut a zapnut aj niekolko krat. Podla testovania to restart nerozbeha. Iba vypnut, zapnut. Samozrejme toto je stav, ktory nevyhovuje. Aj RB aj karta maju aktualny FW, skusali sme vselico. RB ma posledny SW. Nieco sa riesilo aj na Mikrotik fore ale nejake konkretne riesenie som tam nenasiel. Skusali sme aj iny zdroj. Ma niekto s tymto problemom skusenosti? Bohuzial nemam iny RB ani inu kartu na vymenu. Je to na reklamaciu? Ak ano, tak coho? Pripadne ine riesenie? Ako som pisal, uz ked to nabehne tak to funguje a problem s tym nieje. Ale staci vypnut a zapnut a nebezi to.

dik,
0 x