Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ARM router a záseky MGMT

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

ARM router a záseky MGMT

Příspěvekod okoun » 4 years ago

už se mi stalo ve dvou lokalitách že router ARM RB1100AHx4 z ničeho nic vypadl MGMT tedy nešlo ssh, winbox, snmp, telnet, mac telnet, www ale router naštěstí forwardowal provoz, tedy ospf funkční, mpls a vpls funkční, tedy provozu sítě se to nedotklo. Takto to bylo třeba 14 dnů dokud jsem neudělal restart routeru. Lokality měly vždy na routrech verze 6.43.4
Že by problém s RAM? Toto jsou poslední data než se to odmlčelo.
ram.jpg
ram.jpg (103.66 KiB) Zobrazeno 1760 x
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Mám 1100ahx4 která switchuje 700Mbit -+ a běží na ni dude a nestává se mi nic podobného ale pravda není to router .... Na 6.39.2 se mi občas stalo ze jedno cpu zůstalo na 100% ale od updatu ros už asi půl roku dobry.
0 x

norg
Příspěvky: 46
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod norg » 4 years ago

Ahoj
Stalo se mi asi pred 10dny verze 6.44.3, provoz tekl ale nebezel dhcp server, mel jsem problem uz pri updatu na 6.44.3 kdy se neustale restartoval vyreseno netinstalem
Pricinu neznam
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ano u nás také dhcp spadlo to bylo takové jediné co mě ihned donutilo udělat restart
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...