Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

3011 napatie na poe porte eth 10

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

3011 napatie na poe porte eth 10

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

Zdravim
uz na druhej 3011 sa mi stalo ze mam na eth10 cez poe port pripojeny dalsi mikrotik a ked na tom danom pripojenom mk som zvysil vykon tak ten eth10 na 3011 odpalilo...

mate niekto podobne skusenosti sa mi to nejako nezda zeby ten port s poe nedokazal ani mikrotik utiahnut?

obycajne sar ako ap...

vstupne napatie mam do 3011 27,5V
0 x

brody
Příspěvky: 81
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod brody » 4 years ago

řešili jsme podobnej problém tento týden na RB2011iL-RM. Spoj zapojený na 10ku port s POE se sekal, špatná propustnost v jednom směru. Bylo to nějaký UBNT. Vyměnili jsme a pořád to samé. Jakmile jsme dali vlastní zdroj a dali do jiného portu, vše se rozjelo. řekl bych, že ty POE porty jsou prostě nahovno :-D a je třeba to řešit vlastním POE panelem. Nicméně odpálený to není.
2 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 4 years ago

brody píše:řešili jsme podobnej problém tento týden na RB2011iL-RM. Spoj zapojený na 10ku port s POE se sekal, špatná propustnost v jednom směru. Bylo to nějaký UBNT. Vyměnili jsme a pořád to samé. Jakmile jsme dali vlastní zdroj a dali do jiného portu, vše se rozjelo. řekl bych, že ty POE porty jsou prostě nahovno :-D a je třeba to řešit vlastním POE panelem. Nicméně odpálený to není.


Jde o to že to napájí jen po jednom páru a navíc má to omezení na proud, je to určené pro napájení max nějakého nízkoodběrového ap na malou vzdálenost, má to problém i s blbím powerbeam a 30m UTP. Nepoužívat .
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Papírově má 600 mA. Při 27V to je cca 16 W.
Rocket 5AC Prism s odběrem přes 10W jde jen při bootu a to jen o fous. Přes rok a půl to tak v jednom případě mám na RB3011 (napájeno 24V). Nevím proč by v tom měl být problém.
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Potvrzuji zkusenost z 2011 asi po 25m utpku 951 napajena po poeportu 10. Bezelo to tak 2 roky a posledni dobu to drhlo po bliknuti od cezu to proste prestalo tu 951 napajet po pridani exterdniho poecka se vse rozjelo.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 4 years ago

S_a_M píše:Potvrzuji zkusenost z 2011 asi po 25m utpku 951 napajena po poeportu 10. Bezelo to tak 2 roky a posledni dobu to drhlo po bliknuti od cezu to proste prestalo tu 951 napajet po pridani exterdniho poecka se vse rozjelo.

Souhlas 2 roky to běželo a přer měsícem to lehlo
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

super diki za vase postrehy presne mne to tiez zacalo blbnut po case to teda bude nejaka vyrobna vada...
ked tam pojdem hodim to radsej na zvlast napajanie a bude pokoj uz takto eth10 nebudme vyuzivat na poe....
v 951 na eth5 tam to funguje v poriadku aj 750UP ale tu v tychto 3011 sa majstri asi sekli...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

U mna to iste... rb2011uas-2hnd-in asi 2 roky napajala cez FTP powerbeam m5, FTPcko cca 10m. Po nahlom vypadku elektriky eth10 uz nenapajal nic...musel som si dat zvlast ubnt poe. Zdroj bol 24v 1,2a.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Jj u nas to byla dokonce 2,5A 24v z hex poe a stejne to slo do kremikoveho pekla...
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!