Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mk a regulacia atherosu na 5g

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 17 years ago

mk a regulacia atherosu na 5g

Příspěvekod asdewq » 16 years ago

Dneska som dobru pol hodinu maturoval nad regulaciou vykonu v mk, konkretne skusal som to na r52 a chova sa to nejak divne... zostava je 2x rb532a + dcom 27 na jednej strane a dcom 24 na druhej strane, cca 1m dlhy kabel z rf240tky pri kazdej z tych anten a pigtail n konektor>ipax.. vzdialenost cca 4km podla toho co som poskusal mi za prve vychadza ze tie dcomy alebo nemaju 24 a 27db alebo druha varianta je ze ta r52jka nedava co je nastavene v mk... druhou vecou je to, ze povedzme pri nastaveni 5db na strane s tou 27ckou nameriam na druhej strane signal -75-77db, pri nastaveni 6db je to zrazu -71-72db... viete mi dakto poradit preco ked pridam 1db na vykone stupne mi prijimany signal o 5-6db?
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod asdewq » 16 years ago

to nikto neregulujete vykon?
0 x

bena
Příspěvky: 48
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chrastany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bena » 16 years ago

asdewq píše:to nikto neregulujete vykon?


A co zesileni antenou ?? kdyz pridas jeden db na visilaci vyzareny vykon na antene je jiny :)
0 x
Admin komunitni site Chrastany-Net

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod asdewq » 16 years ago

budem velmi rad ked mi to niekto vysvetli no aspon ja som doteraz vzdy pocital s tym ze ak pocitam v db a mam napriklad 24db antenu a pustim do nej 5db tak na vystupe je 29db, ak pustim 6db, na vystupe bude 30db a ked od toho odcitam utlm trasy ktory je v dany okamzim snad rovnaky tak aj prijimany signal by mal byt len o 1db rozdielny...?
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 16 years ago

Nejsem si jistej, ale mám pocit, že dB je snad nějaká logaritmická jednotka, nikoliv lineární... Proto se signál na anténě nezvyšuje lineárně v závislosti na vstupním signálu. Někde by se na to určitě našly vzorečky... na nějaké WIKIpedii. Ale jak říkám, nejsem si jistej. Už je to dávno, co jsem seděl ve školní lavici a navíc z matematiky a fyziky jsem málem propadal... :D Proto teï dělám do počítačových sítí...
0 x

haklina
Příspěvky: 170
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod haklina » 16 years ago

u toho mikrotiku to musi fungovat jinak jinak kdys tam dam kartu co ma max vykon 17db a dam hodnotu na 30 tak bude vysilat stejně jen 17. A když tam dam kartu s 25d max vykonem tak to bude vysila 25db kdyz dam hodnotu v mk na 30.
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod asdewq » 16 years ago

repkins: jj je to logarmitmicke to mi je jasne, ono uplne jednoduchy priklad 20db(alebo dbi? neviem) no podstata je 20 cohosi=100mw, 23 toho iseho=200mw ... lenze nehovorim o nastaveni v db a merani v mw ale o nastaveni v db a merani v db t.j. tam by mala fungovat prosta matematika.... ?
0 x