Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém rychlosti CRS105/106/212

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: Problém rychlosti CRS105/106/212

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Od toho je hw-offload, ne? Přihození VLAN na bridge ho interně rozhodí na všechny porty čipu. A pokud se ti to nelíbí, musíš použít vlan filtering. Což už normálního RB znamená zrušení hw-offload, ale ne tak u CRS.

Ale logicky, pokud je to použito pro routing, tak to softwarově jde.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

FilaFilip
Příspěvky: 10
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod FilaFilip » 5 years ago

hapi píše:vidim softwarový vlan.

ano to máme managment vlanu
0 x

FilaFilip
Příspěvky: 10
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod FilaFilip » 5 years ago

ludvik píše:Od toho je hw-offload, ne? Přihození VLAN na bridge ho interně rozhodí na všechny porty čipu. A pokud se ti to nelíbí, musíš použít vlan filtering. Což už normálního RB znamená zrušení hw-offload, ale ne tak u CRS.

Ale logicky, pokud je to použito pro routing, tak to softwarově jde.

Ahoj takže je to nejspíš tou vlanou? Je to jen managment vlana, slouží jen a čistě pro připojení do MK
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Sw vlan to neni nic moc co se vykonu tyce
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

ono jsi vlastně neřekl, jakou trasou máš tu malou rychlost ... Pokud mezi porty 4 a 5, tak to je hodně divný. Pokud z počítače na portu třeba 5 a něčím za VLANou, tak je to asi normální.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

FilaFilip
Příspěvky: 10
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod FilaFilip » 5 years ago

ludvik píše:ono jsi vlastně neřekl, jakou trasou máš tu malou rychlost ... Pokud mezi porty 4 a 5, tak to je hodně divný. Pokud z počítače na portu třeba 5 a něčím za VLANou, tak je to asi normální.

vlana je jen managment tou internet neteče a nic jiného taky nee, internet je po 1, ta rychlost je malá mezi portem sfp4 sfp2 a mezi combo sfp2 a mezi sfp2 a sfp5
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

a co hw offload štítek říká? nemáš tam náhodou nějaký pravidla ve firewallu případně zapnutý "Use IP Firewall" ?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

hapi: když není hw offload, tak i zmizí ten příznak. On ho tam má.

----
Tak pak už nevím. Nejblíže pravdě bude ta chybovost portu (to se neměří pingem ...).

Nedávno jsme řešili port na RB1100AHx2. Nikdy nebyl použitý, ostatní ve stejné skupině byly v pohodě. Ale tento jeden uměl jen 5 Mbit/s TX. Žádná chybovost, nikde nic vidět nebylo. A rychlost zarovnaná, že to snad musela být linková rychlost ... na RX to bylo v pořádku. Nevyřešili jsme to, prostě se tam vrazilo něco, čemu tahle rychlost stačila ...
No a pak si hledej chybu :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

FilaFilip
Příspěvky: 10
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod FilaFilip » 5 years ago

Zkusím tu vlanu zrušit jestli to nedělá ona... už jsem z toho zoufalej tak tam nechám nějakou ip na bridgi jen, napadlo mě jestli by to nemohl dělat ohyb optiky(viz fotka)ale nezdá se mi nějak strašný v reálu? Vzal jsem si na test domu stejný model, stáhl konfiguraci a jede to 200+ výměna za stejný model ale jiný kus nepomohla(mame problém jen s tady těma typama jinak nám jede MK normálně v síti
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (13.96 KiB) Zobrazeno 2263 x
0 x

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Blba otazka
Ked na uplink pripojis pc co nameras na speedtestu ? Aku rychlost ?
Optika by mala byt v pohode. Na portoch nenabieha chybovost ?
0 x

FilaFilip
Příspěvky: 10
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod FilaFilip » 5 years ago

zvukarmiso píše:Blba otazka
Ked na uplink pripojis pc co nameras na speedtestu ? Aku rychlost ?
Optika by mala byt v pohode. Na portoch nenabieha chybovost ?

Když si připojím ntb na kabel co vede přímo do MK tak naměřím 400Mbit, ale to byla optika narovnaná, tak nevím jestli to nemůže být ona, ale na sfp2 v tx/rx stats není žádná ztrátovost
0 x