Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB962UiGS a RBcAPGi

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
perec
Příspěvky: 25
Registrován: 11 years ago

RB962UiGS a RBcAPGi

Příspěvekod perec » 5 years ago

Zdravim. Chtel bych se prosim zeptat zda MIKROTIK RouterBOARD RB962UiGS-5HacT2HnT staci vykonem pro pripojeni MIKROTIK RBcAPGi-5acD2nD. Potrebuju pokryt byt 5GHz signalem protoze 2,4GHz je strasne zanesene na vsech kanalech a 5GHz je zcela prazdne(zatim). RB962 bych chtel pouzit jako router a na WiFi v jedne casti bytu a RBcAPGi v druhe casti bytu kde nemuzu tahat kabelaz. Vse na 5GHz, kazdy na jinem kanalu, 2,4 GHz by bylo vyple. Nebo koupit jiny vykonejsi router. Dekuji za pomoc.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

962 bohate postacuje na 4+1 vyzkouseno pokud tam das 6.43.7 tak nemusis ani menit region. Vyzkouseno hlavne exterdni anteny nikoliv leptane a nebo pak 4011.
1 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

perec
Příspěvky: 25
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod perec » 5 years ago

Ono se mi jedna hlavne o to abych pokryl vse 5GHz, protoze od jiste doby je 2,4GHz u nas nepouzitelne. A to je uz za prvni zdi strasne slabe a o 3 metry dal to vypadava totalne. Mame kopie zdi bunkru na plazi Omaha.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

To je kolik a z jakeho materialu necches mi rict ze zelezobeton o sile 1m ;) vid
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

ona neběží 2G a myslíš že ti pojede 5G? toa si fakt ne.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

V teze mistnosti urcite nebo chces pochybovat.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

perec
Příspěvky: 25
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod perec » 5 years ago

hapi: 2,4GHz nejede, protoze jsou vsechny kanaly obsazene a navzajem se to tam rusi tak moc, ze signal uplne vypadava. Proto chi prejit na 5GHz, je zatim prazdne. A jde mi o to jestli 962 utahne vykonem RBcAPGi nebo koupit 4011, ktera je vykonejsi. Mame krasnych 250mm tluste zdi, coz na pruchodnost signalu neprida.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

25cm zdi ? to je co, komunisticka bytovka jeste poctiva z cihel ? no esi so takove zdi, je snaha zbytecna, to zavani pomalu co mistnost to 5G wifi :upside_down: jako blby ale co uz a na pokryti mistnosti ti staci i ten nejlevnejsi 5G mikrotik, netreba neco draheho. A nebo metoda prasatko : multi antenni Wifi router, kanal 1, 40Mhz a max power a on uz nekdo se slabsi Wifinou preladi jinam aby mu to jelo :grinning:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

perec píše:hapi: 2,4GHz nejede, protoze jsou vsechny kanaly obsazene a navzajem se to tam rusi tak moc, ze signal uplne vypadava. Proto chi prejit na 5GHz, je zatim prazdne. A jde mi o to jestli 962 utahne vykonem RBcAPGi nebo koupit 4011, ktera je vykonejsi. Mame krasnych 250mm tluste zdi, coz na pruchodnost signalu neprida.


Zda to utáhne, nebo ne není dáno typem AP, ale rychlostmi, které je potřeba přenášet a zda se jedná o přenos na net (NAT), nebo v rámci sítě (nulové nároky na CPU)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

perec píše:hapi: 2,4GHz nejede, protoze jsou vsechny kanaly obsazene a navzajem se to tam rusi tak moc, ze signal uplne vypadava. Proto chi prejit na 5GHz, je zatim prazdne. A jde mi o to jestli 962 utahne vykonem RBcAPGi nebo koupit 4011, ktera je vykonejsi. Mame krasnych 250mm tluste zdi, coz na pruchodnost signalu neprida.


mohl by ses lépe vyjadřovat. Stejně jako:
A jde mi o to jestli 962 utahne vykonem RBcAPGi nebo koupit 4011, ktera je vykonejsi.

to znamená co? o jakým výkonu to mluvíš? Proč by měla 962 utahnout cap ac?

hap ac má navíc 3x3 na obou pásmech. Cap ac běžných 2x2. Od toho se sečte výkon a proto rb4011 má ještě větší výslednej výkon protože 4x4 ale pouze na 5GHz. Ostatně je to jedno, jestli ti aktuálně neprojde 5GHz na cap ac tak hap ac a a ni rb4011 to nezachrání.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

perec
Příspěvky: 25
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod perec » 5 years ago

RB962 pokryje obyvak (komplet) na 5GHz plus a zaroven je pouzivany jako router pro pripojeni internetu od providera a RBcAPGi bych chtel dat co nejblize k pokojum do predsine a dalsi do kuchyne aby WiFi pokrylo oba pokoje kam nemuzu tahat kabel. Jde mi o to jestli 962 dokaze routovat zaroven mit na nem zaplou wifi a jeste obslouzit dva RBcAPGi bez ztraty kvality a rychlosti site. Nebo jestli koupit neco vykonejsiho, napr.: 4011.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

RB962 ma vykonu na rozdavani, kdyz ho nebudes nutit aby routoval Gbit, tak s prstem v nose to zvladne :upside_down:
1 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

I ten gigabit uroutuje pokud si zapnes fasttrac tak konci nekde kolem 940Mbps coz uz se blizi hranici na portu. Ja osobne u rodicu dve d52 a pohoda obyvak 5 2,4 zbytek a v patre to same :) keine problem .... ale to jsou anteny na pcb :(
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

perec
Příspěvky: 25
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod perec » 5 years ago

zvenku mi jde od providera mam internet 150 Mbit/s. Vnitrni sit je 1Gbit/s, na kabelu 2x TV, 2xPC, 1x multimedia,1x AV receiver a 1 NB a ted jeste RBcAPGi-5acD2nD. Na WiFi je 5x mobil, 3xtablet a 2xNB. Takze neni treba koupit vykonejsi router, staci tedy RB962UiGS-5HacT2HnT? Samozrejme po zprovozneni dvou RBcAPGi-5acD2nD se odlehci WiFi na RB962UiGS-5HacT2HnT.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

S_a_M píše:I ten gigabit uroutuje pokud si zapnes fasttrac tak konci nekde kolem 940Mbps coz uz se blizi hranici na portu.

I s bridgem kvůli wifině?
0 x