Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaký HW k zákazníkům?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Veverka_153
Příspěvky: 17
Registrován: 5 years ago

Jaký HW k zákazníkům?

Příspěvekod Veverka_153 » 5 years ago

Zdravím,

co dáváte za RB k zákazníkům? (5Ghz ac)
Přemýšlím nad tímto: https://www.abctech.cz/mikrotik-disc-li ... ord=rbdisc

Má s tím někdo zkušenosti?

Předem děkuji
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

disclite je docela fajn... má kovový límec a vcelku dobře odrušený z okolních stran. Používáme to. SXT do 100m jinak tohle a na vesnice, kde je rušení snesitelnější a vzdálenosti větší dáváme LHG. Problém je v tom, že omnitiky už nefungují ani na vesnicích...
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Nevim jak u vas ale zrovna dneska jsem pres omniho na sxtcko daval 50Mbps ;) a to nebyl acko ;) vesnice kde jsme jediny ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

No hej, ale kolik takových vesnic máš. :D

Jinak Disc používáme také, LHG jen na větší vzdálenosti v nezarušeném prostředí a SXT jsme po nástupu verze SXTsq opustili úplně, protože není o moc levnější než Disc.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

m4rkus
Příspěvky: 27
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod m4rkus » 4 years ago

Je lepsi na kratsi vzdalenost cca do 300m sxtsq nebo disc lite?

A dalsi otazka: Ap je rb922 a/n/ac. Je mozne kombinovat na klientech a/n a nekteremu dat ac jednotku? Viz jednu z vyse uvedenych?

Kdyz se ale zamyslim, myslim, ze je lepsi u vsech pouzit stejnou normu. Cili radej ac a nemichat to s a/n.

Diky za nazor.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 4 years ago

SXTsq funguje na tyto vzdálenosti obstojně, ale DISC je výrazně lepší, hlavně v zaručených oblastech.

U toho sektoru bych tu RB922 na AP přepl do a/n a takto provozoval, než bych u všech klientů měl ac zařízení. Potom už by mi stačilo jen následně na sektoru přepnout na a/n/ac, případně n/ac. Osobně nechávám a/n/ac, díky používání DISCů a LHG a dodržování správné montáže to beztak pořád běží na ac.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.