Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

dá se nějak dodělat do mikrotiku beeper?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

dá se nějak dodělat do mikrotiku beeper?

Příspěvekod okoun » 5 years ago

nevíte jestli se dá nějak dodělat do novějších mikrotků beeper? docela mi chybí, potřebuji konkrétně do: Mikrotik RB912R-2nD-LTm&R11e-LTE
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zdravím, ano, dá. Je to ovšem garážové řešení, kdo si potrpí na všechno profi, nechť prosím raději nečte dál. Předpokládám, že tu nejde o melodii.
První řešení je doplnit chybějící součástky tam, kde je Sergej neosadil. To lze samozřejmě pouze tehdy, pokud na PCB taková místa jsou. Tu tvoji desku neznám, takže pouze obecná teorie.
Druhé řešení je spínat výstup napájení USB a pak dále na Mosfet/relé směr houkačka.
Třetí řešení je napojit se na POE u desek, které mají POE-out (např. 750UP). Zde je výhoda, že je k dispozici poměrně velký výkon k sepnutí relé nebo přímo houkačky a tím i možnost vzdálené houkačky.
Čtvrté řešení je vzít ovládání spínače z LEDky linku u nevyužitého ETH, pokud je, což lze téměř vždy a všude a houkačku ovládat ETH=disable/enable. mpcz, 28feb2019
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

nějaké udělávátko z číny co se dá do usbčka není?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Máš na mysli kousek obyčejné USB šňůry a na konci naletovaný pískač na 5V? USBčko by mělo dát až 1A, takže by to nějaký zvuk mohlo vydat. Lodní sirénu připojíš pomocí relé a dotáhneš odněkud pořádné napájení. mpcz, 28feb2019
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

no a jak se dá ovládat to spínání usb?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Mám odzkoušeno pouze spínání 5V napájení v konektoru USB výstupu, který jsem si dodělával u 951ky, která původně USB neměla vůbec. Ovládání jsem vyvedl z LEDky linku u nevyužitého ETH. To se mi zdálo nejjednodušší = 1 optický spínač, SW ovládání jednoduché. Někde jsem ale zahlédl, že Sergej má ve standard mikrotiku příkazy na spínání USB power. Co tím má na mysli a hlavně, jestli to bude fungovat na tvé desce, to už asi budeš muset vybojovat sám. Hodně zdaru přeji. mpcz, 28feb2019
0 x