Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Restarty a tuhnutí 921GS-5HPacD r2

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Restarty a tuhnutí 921GS-5HPacD r2

Příspěvekod DRAKK » 5 years ago

Zdravím vespolek,
poslední měsíc se stává, že po instalaci nového zařízení 921GS-5HPacD r2 (sektor) na site, dojde k samovolným restartům a poté až vytuhnutí, tj. ani nenejede a R na portu svítí. Nejde ani opingat. Nezbývá než shodit port pokud je napájen přes PowerBox Pro. Vyzkoušeno i napájení přípmo přes PoE a to samé, pak jen utný výjezd. Vyměněno za nový kus, který v domácích podmínkách jel 12hodin bez problémů. Přičemž na to místě jiné sektory (921GS-5HPacD r2) jedou bez problémů pár let. Chci se zeptat zda se vám to stává taky. Jedná se o várku za poslední dva tři měsíce. Díky za odpovědi.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

monkey_27
Příspěvky: 3
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod monkey_27 » 5 years ago

Mám stejný problém s cca 3 kousky, které jsem zakoupil od přelomu roku dodnes. Pokud by někdo věděl, co s tím, sem s tím.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

možná blbost, ale nezkoušeli jste dát silnější zdroj?
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 5 years ago

Daval jsem ten stadnartne dodavany 24V 0.8A. Ani napajeni pres 750PB se zdrojem 24V 5A nepomohlo a dochazelo k tuhbuti a restartum.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

já jsem zažil situaci, kdy mi to dělalo relé na přívodu napájení - odběr nebyl tak velký, aby to udrželo trvalé sepnutí. Neříkám, že je to totéž, ale prověřil bych celou napájecí cestu.
0 x

sp4wn90
Příspěvky: 65
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sp4wn90 » 5 years ago

den po přečtení tohohle přispěvku se nám jeden sektor kousnul :DD ani nesviti. Nějake rady aby se to neopakovalo? předtim tam bylo AP SXT a ani jednou se to nestalo.
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

nezkoušely jste upravit frekvenci cpučka a taky jestli to v defaultu smaží 31db tak ubrat výkon ??
0 x